Авторські профілі науковця. Інформаційно-пошукові системи на допомогу науковцю

13 травня 2022 р. для науковців кафедри внутрішньої медицини (зав. кафедри Олександр ФЕДІВ) та кафедри сімейної медицини (зав. кафедри Лариса СИДОРЧУК) співробітниками бібліотеки Софією ЗАДЕРЕЙ та Оленою ГІМЧИНСЬКОЮ в режимі відеоконференції був проведений вебінар, присвячений Дню науки в Україні на тему: «Авторські профілі науковця. Інформаційно-пошукові системи на допомогу науковцю».

Софія Задерей звернула увагу науковців на те, що створення та керування власним профілем дає змогу науковцю зв’язати свої особисті дані з інформацією про його внесок у науку:  статті, монографії, наукові доповіді, патенти. Все це гарантує, що інші дослідники знайдуть правильну та повну інформацію про його дослідження та кар’єру.

Для упорядкування колекції наукового доробку існує декілька авторських профілів. Про створення формування та підтримання в актуальному стані Publons|ResearcherID, ORCID, Google Scholar і був запропонований вебінар.

Олена Гімчинська ознайомила науковців кафедр з інформаційно-пошуковими системами  для допомоги науковій спільноті університету у пошуку найсучасніших публікацій в іноземних та вітчизняних виданнях за різними галузями науки. Науковці можуть здійснювати пошук у наукометричних базах даних (SCOPUS, EBSCO, Web of Science), ресурсах відкритого доступу (DOAJ), українських періодичних виданнях.

Захід провела Софія Задерей, технічний супровід Оксана Калічко.