Головна


          


                          

                    продовження...

  
 
Про роботу з платформою Web of Science
    На виконання Наказу ректора БДМУ  від 01.12.2016 р. № 468-Адм. «Про створення Координаційної Ради Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі» на базі наукової бібліотеки університету з 17.01.2017 року проводиться цикл семінарів для співробітників кафедр та підрозділів університету 
                                               продовження...

"Кращим читачем 2016 року" 
визнаний студент лікувального факультету №3  Мохаммад Азуіф,

                            Адже робота з літературою зумовлює підвищення 
                        професійного та інтелектуального рівня знань. 
                                                                            Адміністрація бібліотеки           
  Бібліотека.
       Бібліотека - це зібрання різноманітних книжок і навчальної літератури.
      Це рай для студентів і путівник для всіх, хто любить читати; це місце, де кожний має доступ до необмеженої кількості книг для навчання і відповідно інтересам студенства.
      Бібліотека в гуртожитку № 5 - це добре місце для навчання з абсолютною тишею; ось чому тут любий студент може  повністю зосередитись і займатися; тут є в наявності всі необхідні книжки і кожен може з легкістю їх отримати.
       Ірина Іванівна - наш бібліотекар. Вона дуже чемна жінка. Вона всім допомагає і дає необхідні для нас книжки;   всі потрібні посібники для навчання  є і видаються тут.
                        
     "Я завжди уявляв, що рай буде схожий на бібліотеку"
 Мохаммад Азуіф, 43 група, 6 курс.
                                        23 березня в студентському читальному залі відбулася дискусія на одну із проблемних тем сучасності: «Евтаназія: психологічний та юридичний аспект».
        Під час спілкування провідного бібліотекаря інформаційно-бібліографічного відділу Софії Задерей, доцента кафедри психології та філософії Марини Тимофієвої разом із студентами 19 та 20 груп 2 курсу медичного факультету № 2 піднімалися медичні, біологічні, релігійні, правові, морально-етичні та інші аспекти евтаназії.
        В ході обговорення більш широко було розкрито саме поняття евтаназії,  критерії поділу (активна та пасивна), історичний та законодавчий аспект легалізації евтаназії в країнах Європи та США.
            Особливо дискусійною була думка майбутніх лікарів щодо питання евтаназії в Україні.
Також учасники мали можливість поділитися досвідом і висловити власні думки щодо факторів, під впливом яких хворий стоїть перед питанням: перервати життя чи прискорити смерть.
        Захід супроводжувався презентацією та підібраним відео-матеріалом, підготовленим Софією Задерей. 

        
27 березня в студентському читальному залі відбулася дискусія на одну із проблемних тем сучасності: «Евтаназія: вбивство чи милосердя?».
        Під час спілкування провідного бібліотекаря інформаційно-бібліографічного відділу Софії Задерей разом із студентами 23 та 24 груп 2 курсу медичного факультету № 2 піднімалися медичні, біологічні, релігійні, правові, морально-етичні та інші аспекти евтаназії.
        В заході взяла участь викладач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Івасюк С.М. 


                                     27 березня — Міжнародний день театру

        День високого мистецтва та смаку – Міжнародний день театру.  Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня починаючи з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Діяльність МІТ, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої діяльності.
Слово «театр» (греч. theatron, місце для видовищ, видовище) – рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою. Традиційно включає сцену – майданчик, де відбувається дія, – і зал для глядачів.

Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.

Український театр
У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. В Наддніпрянщині, де перші театральні трупи народилися також у 18 столітті, процес відкриття стацінарних театральних споруд просувався повільніше.
Так, у Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 році, в Одесі – в 
1809, в Полтаві – в 1810.

                                                 27 березня — День нефролога


        Своє професійне свято «День нефролога» лікарі-нефрологи відзначають 27 березня. Нефрологія представляє галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування.
        Перші кроки у становленні нефрології як науки відбулися ще на початку XIX століття і були пов’язані з ім’ям англійського лікаря Брайта. В окрему клінічну спеціальність нефрологія виділилася тільки в 60-ті роки ХХ століття.

24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом!

        Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. 
        У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день
24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою. 
        Україна входить до 18 країн Європи з високим пріоритетом боротьби з туберкульозом.
   З нагоди Всесвітнього дня поезії, 22 березня (двічі), в студентському читальному залі, відбувся поетичний вернісаж «Поезія виховує високі почуття», метою якого було ознайомити студентів з творами всесвітньо відомих майстрів поетичного слова; розповісти про ту роль, яку поезія відіграє в житті кожної людини та у взаємодії між різними культурами держав.
        Співробітники бібліотеки розповіли студентам про важливість поетичного слова, його могутню та життєдайну силу та здатність проникати в таємниці людської душі.

Студенти залюбки декламували поетів-класиків: Т. Шевченка, Л. Українку та сучасних поетів: В. Симоненка, Л. Костенко, Т. Севернюк та ін. Мовою оригіналу звучали поезії: О. Пушкіна, М. Емінеску, В. Гюго, Д. Джозеф.
Високе поетичне слово дало поштовх до творчості та самовираженню нашим студенткам - Лілії Гук та Таїсії Красновій, які зачитали власну поезію. 
        Наскрізною лінією, через поетичний вернісаж, проходила думка, що поезія житиме вічно.
        Захід відбувся зі студентами ІІ курсу 4 медичного факультету та кураторами груп: Савчук Т.П., Анцупової В.В., Дудки Є.А., Гордієнко В.В.
        
        Вдруге захід відвідали студенти 2 курсу спеціальності «Стоматологія» 3, 4 груп, та студенти 2 курсу 1 групи спеціальності «Сестринська справа»- молодший спеціаліст, за підтримки 
куратора групи Боштан С. В.
        Захід підготували: Світлана Тулевська, Маша Данилова та провели: Оксана Буланже, Наталія Жук.


    
     
 
 
   


ДАЙДЖЕСТ
Думки видатних
і наше життя