Головна


          


                          
   продовження...                          
 
Про роботу з платформою Web of Science
    На виконання Наказу ректора БДМУ  від 01.12.2016 р. № 468-Адм. «Про створення Координаційної Ради Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі» на базі наукової бібліотеки університету з 17.01.2017 року проводиться цикл семінарів для співробітників кафедр та підрозділів університету 
                                               продовження...


        
20 лютого 2017 року
на кафедрі ортопедичної стоматології, у рамках І науково-практичної конференції «БДМУ — для студентів: інновації в університеті та інформаційні джерела як засіб створення успішної лікарської практики, подолання корупційних схем та плагіату в медицині», доцент Касіянчук М.В. та співробітники бібліотеки провели зі студентами 5 курсу стоматологічного факультету секційне засідання, на якому розглядалися питання: «Плагіат та запобігання йому в роботах студентів БДМУ», «Дистанційні інформаційні ресурси бібліотеки БДМУ для навчання, наукової діяльності й майбутньої лікарської практики студентів». 
        На початку засідання до студентів звернувся доцент Касіянчук М.В. з такими словами: «Організаційні аспекти практичної медицини в Україні, тенденції розвитку медичних технологій (Вороненко Ю.В., Veigl P., Павленко О.В. 2015; Бойчук Т.М.,               Чебан В.І., 2016) спонукають до впровадження власних клінічних оперативних методик та засобів у навчальному процесі із врахуванням європейських стандартів.    
         
Так як результати лікування пацієнтів, резолюцій наукових конференцій в умовах України не завжди можуть бути предметом об'єктивного порівняння з висновками із наукових статей, оцінити (навіть орієнтовно) організаційні та лікувальні підходи в різних клініках проблематично (Павленко О., Касіянчук М. 2010, 2015, 2017). Ми вважаємо, що одним із шляхів оптимізації навчального процесу, виявлення плагіату та попередження корупційних схем у медицині є володіння студентами нашого університету, вже сьогодні, інформаційними технологіями на рівні із викладачами». 
Провідний бібліотекар відділу комплектування та наукової обробки документів з сектором каталогізування Маша Данилова ознайомила студентів з поняттям плагіату та його видами і розповіла про електронну систему антиплагіату, встановлену у читальному залі для професорсько-викладацького складу. Студентам повідомлено про можливість попередньої перевірки студентських робіт на унікальність з допомогою цієї програми та роз’яснено порядок звернення до бібліотеки з цього приводу.      
        Продовжила секційне засідання завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів з сектором каталогізування Валентина Хитик, яка звернула увагу студентів на те, що альтернатива плагіату є. Серйозна власна праця, обов’язковою складовою якої має бути робота з сучасними періодичними виданнями, книгами, науковими роботами та іншими достовірними й актуальними джерелами інформації, і є альтернативою плагіату. 
        У цьому контексті студентів було ознайомлено з дистанційними інформаційними ресурсами бібліотеки, які можуть використовуватися для навчання з метою підготовки до занять, написання рефератів, контрольних робіт; для наукової роботи та участі у студентських конференціях; при проходженні виробничої лікарської практики та у процесі майбутньої професійної діяльності. 
Міжнародний День рідної мови
... Вивчайте, любіть свою мову, 
як світлу Вітчизну любіть, 
як стягів красу малинову, 
як рідного неба блакить.
Нехай в твоїм серці любові 
не згасне священний вогонь, 
як вперше промовлене слово 
на мові народу свого...
Володимир Сосюра

    21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мовию. Підгрунтям стало засідання тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності (листопад 1999 року).
    Історія заснування. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
        Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.


До Дня закоханих, в студентському  читальному залі бібліотеки БДМУ, 
відбулося свято «Світом рухає любов».
       
 
        Мета заходу: розвивати творчі здібності студентів, їх естетичні смаки, виховувати взаємоповагу, щирість, сердечність, прагнення краще пізнати один одного, формувати дружні стосунки серед студентів, ціннісне ставлення до себе та до інших.
        Мета була успішно досягнута завдяки співпраці співробітників бібліотеки (Світлани Тулевської, Маші Данилової, Наталії Жук) та студентів, які активно долучились до  участі в конкурсах,  декламуванні любовної лірики, зокрема І. Франка «Чому являєшся мені у сні?» та  В. Сосюри «Так ніхто не кохав»;  втілилися в ролі Ромео і Джульєти за однойменним твором В. Шекспіра,  Оксани і Вакули за повістю М. Гоголя «Ніч перед Різдвом». 
         З особливим задоволенням студенти називали закохані пари, відомі світові своєю неповторною любов’ю.
 Найактивніших студентів було відзначено подарунковими канцтоварами.


10 лютого захід відбувся зі студентами 2 курсу  1, 2 груп спеціальності «Педіатрія», за присутності кураторів груп Гордієнко В. В. та Анцупової В. В.
14 лютого, вдруге, зустріч провели зі студентами 1 курсу 27, 28 груп спеціальності «Медицина», за присутності завідуючої кафедри психології та філософії, професора  Борисюк А. С.

Втретє, 14 лютого, свято відбулося зі студентами 1 курсу 
(9 кл.) спеціальності «Фармація» коледжу БДМУ, за присутності куратора групи Купчанко К. П.


    
     
 
 
   
ДАЙДЖЕСТ
Думки видатних
і наше життя