Головна


          


                          


                    продовження...


           
 


На засіданні Вченої ради 
було експоновано виставку 
до 85-річчя з дня народження 
 
професора, доктора медичних наук Мількова Бориса Олеговича -
видатного вченого, хірурга та педагога

            продовження...


Це свято було встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I «Про День слов’янської писемності і культури».

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.

24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця.

Святкування пам'яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов'янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських первоучителів. У 1863 році на Русі була прийнята постанова святкувати пам'ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).

 «А над світом українська вишивка цвіте»

        18 травня 2017 р.співробітники бібліотеки БДМУ долучилися до Всесвітнього дня вишиванки. Оскільки, основною ідеєю свята є збереження українських цінностей, їх популяризація серед молоді та населення держави загалом, співробітники бібліотеки одягли власноруч вишиті вишиванки та принесли рушники, серветки тощо. Таким чином підтримуючи національну традицію. 


 (сорочка, якій понад 100 р. належить прабабці Олени Майбороди)

В душі кожного з нас сьогодні панує почуття піднесення, патріотизму та єдності.
І це надає надію на майбутнє!
18 травня 2017 року до Всесвітнього дня вишиванки, в студентському залі бібліотеки БДМУ відбулося свято вишиванки «Україно моя вишивана»

Метою заходу було збагатити уявлення студентів про народні обереги, традиційні родинні реліквії; розширити інтерес до вишиванки як складової частини духовної культури українців; заохотити студентів до пізнання історії та культурної спадщини українців, національних традицій, народних звичаїв та обрядів; виховати почуття патріотизму та національної гідності. 
Співробітники бібліотеки: Світлана Тулевська, Наталія Жук, Маша Данилова своєю розповіддю заохочували студентів до пізнання історії та культурної спадщини нашого  народу - української вишивки, яка є оберегом та символом етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії.
       Захід відбувся для студентів коледжу БДМУ - ІІ курсу 1 групи спеціальності «Сестринська справа», та І курсу 1 групи спеціальності «Фармація», за присутності кураторів груп: Боштан С. В. та Купчанко К. П.
 
 
  Бібліотека БДМУ взяла участь у науково-практичному семінарі щодо іміджу бібліотек

У доповіді «Компліментарність академічності й креативності — важлива умова формування позитивного іміджу бібліотеки університету» завідувач відділу Валентина Хитик звернула увагу присутніх на те, що визначальними факторами у формуванні іміджу університетської бібліотеки є академічна та креативна складова. 
Забезпечення бібліотекою освітньої та наукової діяльності вищого навчального закладу передбачає обов’язкове використання академічного підходу у роботі, а для зацікавлення користувачів та привернення їх уваги до академічних питань необхідні творчі, неординарні та креативні ідеї.
У презентації на реальних прикладах було показано яким чином бібліотека БДМУ поєднує у своїй діяльності ці два підходи.
Семінар проводився 12 травня 2017 року у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.        
12 травня 2017 р. з нагоди Міжнародного дня медичної сестри у студентському читальному залі бібліотеки БДМУ відбувся День інформації «Вірний помічник лікаря».
        Професійне свято медичних сестер відзначається 12 травня в день народження однієї із знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл, яка під час Кримської війни (1853-1856) організувала першу в світі службу сестер милосердя.
Із привітаннями та настановами з нагоди професійного свята виступив корифей медсестринства, доцент Гайдуков В.А. В`ячеслав Анатолійович розповів про одну із найгуманніших професій на землі – професію медичної сестри, яка поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм.
        Захід відбувся зі студентами-бакалаврами І курсу 3 групи спеціальності «Медсестринство», за підтримки головного куратора Семенко С.Б., та 2 курсу 2 групи спеціальність «Сестринська справа» коледжу БДМУ у співпраці із куратором Шинкурою Л.М., який підготовили та провели Софія Задерей, Аліна Ширєнкова-Білійчук,  Ганна Кіселиця.

До Міжнародного дня медичної сестри

        Щорічно 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри (International Nurses Day). Отже, сьогодні є привід ще раз подякувати і привітати представниць однієї з найгуманніших професій. Медичні сестри - це фахівці, які отримали початкову медичну освіту і виконують розпорядження лікаря або фельдшера по догляду за хворими, це обов'язкові помічники лікарів, адже саме вони протягом всього терміну лікування безпосередньо працюють з пацієнтом. В даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, оскільки в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом. Професійне свято медичних сестер відзначається в день народження однієї зі знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл (Florence Nightingale), яка під час Кримської війни (1853-1856) організувала першу в світі службу сестер милосердя.
        Флоренс Найтінгейл народилася 12 травня 1820 року під Флоренцією. Після відвідин в 1849 році інституту діаконіс в німецькому місті Кайзерверте, Флоренс вирішила стати сестрою милосердя.
        У 1853 році вона очолила маленьку лікарню в Лондоні. Брала участь у Кримській кампанії 1854 року, працюючи в польових госпіталях сестрою милосердя. У 1856 році на власні кошти встановила в Криму на горі над Балаклавою хрест з білого мармуру на згадку про загиблих у Кримській війні. Вона прийняла велику участь в реорганізації військової медичної служби в Англії.
          У 1912 році Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця заснувала медаль її імені «За справжнє милосердя і турботу про людей, що викликають захоплення всього людства». Ця нагорода є найбільш почесною для сестер милосердя в будь-якій точці земної кулі. 


"Кращим читачем 2016 року" 
визнаний студент лікувального факультету №3  Мохаммад Азуіф,

                            Адже робота з літературою зумовлює підвищення 
                        професійного та інтелектуального рівня знань. 
                                                                            Адміністрація бібліотеки           
  Бібліотека.
       Бібліотека - це зібрання різноманітних книжок і навчальної літератури.
      Це рай для студентів і путівник для всіх, хто любить читати; це місце, де кожний має доступ до необмеженої кількості книг для навчання і відповідно інтересам студенства.
      Бібліотека в гуртожитку № 5 - це добре місце для навчання з абсолютною тишею; ось чому тут любий студент може  повністю зосередитись і займатися; тут є в наявності всі необхідні книжки і кожен може з легкістю їх отримати.
       Ірина Іванівна - наш бібліотекар. Вона дуже чемна жінка. Вона всім допомагає і дає необхідні для нас книжки;   всі потрібні посібники для навчання  є і видаються тут.
                        
     "Я завжди уявляв, що рай буде схожий на бібліотеку"
 Мохаммад Азуіф, 43 група, 6 курс.

    
     
 
 
   

ДАЙДЖЕСТ
Думки видатних
і наше життя