Волошин Олександр Іванович

 
   


  ВОЛОШИНОлександр Іванович
професор, доктор медичних наук,
вчений, відомий лікар-терапевт, педагог


Основні дати життя та діяльності

2 січня
1943 р.           -  народився у с. Кадубівці Заставнянського р-ну Чернівецької обл.  
1949-1959 pp. - навчання у загальноосвітній середній школі в рідному селі.
1959-1965 рр. - навчався у Чернівецькому державному медичному інституті.
1965-1966 рр. - служба в рядах Радянської армії, де О.І. Волошин працював на посаді молодшого військового лікаря.
1966-1968 рр. - лікар терапевт Киселівської дільничої лікарні.
1968-1969 рр. - лікар ординатор Вашківецької номерної районної лікарні та викладач курсу фізіотерапії Вашківецького медучилища за сумісництвом.
1969-1971 рр. - аспірант кафедри госпітальної терапії ЧМІ.
1971-1987 рр. - асистент кафедри госпітальної терапії ЧМІ.
1973 р.           - успішно захистив кандидатську дисертацію.
1987-1989 рр. - доцент кафедри госпітальної терапії ЧМІ.
1988 р.             -  захистив докторську дисертацію. 
1989-1990 рр. - професор кафедри факультетської терапії Чернівецького державного медичного інституту. 
1995 р.          - голова осередку інтерністів Буковини.
1998 р.          - заступник голови асоціації терапевтів Буковини ім.В.Х.Василенка.
1990 р.         - нагороджений знаком "Відмінник охорони здоров'я".
1990 р.         - член атестаційної комісії терапевтів Чернівецького УОЗ.
 1998 р.         - член спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських та докторських дисертацій при Івано-Франківському національному університеті.
 1998 р.          -   лауреат обласної премії ім. Ю. Федьковича
1999 р.        -    нагороджений знаком "Відмінник народної освіти".
 2002 р.        -    отримав Почесну грамоту облдержадміністрації за вагомий  внесок у наукову та суспільно-корисну діяльність.
1990-2008 рр. - завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб ЧМІ. 
2008-2010 рр. - в.о. завідувача кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.
2010 р.           - голова асоціації терапевтів Буковини ім. акад. В.Х. Василенка.
2010 р.-по тепер. час - професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.


Кроки поступу та наукова діяльність

        Серед жителів сивих Карпат існує прадавня легенда про диво-квітку червону руту. Про квітку дивну і ніжну, що росте високо в горах. Кажуть, хто знайде її, той причарує серцем. 
        Саме цю рідкісну квітку поталанило знайти Волошину Олександру Івановичу.
        Олександр Іванович Волошин - професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, заслужений лікар України, лауреат премії ім. Ю. Федьковича. Він - відомий вчений, організатор наукової школи з проблем апіфітотерапії, досліджень нових сторін механізму дії препаратів з лікарських рослин, переважно карпатського регіону в клініці та експерименті. Його наукові роботи та багатогранна діяльність вносять значний вклад у вітчизня¬ну медичну науку і практику охорони здоров'я.
        Олександр Іванович Волошин народився 2 січня 1943 року в селі Кадубівці Заставнівського району Чернівецької області в селянській сім'ї. Важким було дитинство цього буковинця. 
        Війна…
        В березні 1944 року його батька Івана Юрійовича призвали до лав Червоної армії. Пройшовши всю війну, 9 травня 1945 року він загинув і був похований  у далекій Латвії.
         Мати, Ганна Миколаївна, залишилася з двома синами одна. Змалку пізнав Олександр Іванович труднощі селянської праці, разом зі старшим братом Іваном допомагаючи матері на колгоспному полі. Втративши на війні чоловіка, мати одна виховувала двох синів, своїм прикладом навчала їх найвищій життєвій мудрості, якою одвіку була чесна праця людська. Багата життєвим досвідом і мудрістю, всіх вміла втішити в горі, в біді намагалася розраджувати.  Любила квіти в хаті, на квітнику , вміла проганяти смуток, зимову зажуру. 
І, мабуть, від матері йдуть витоки любові у Олександра Івановича до цілющих властивостей природи. Мати приносила з лісу, з поля безліч трав, дбайливо їх сушила і розкладала в залежності від їх призначення: «Це - від застуди, ці - лікують серце, а це - допомагає від хвороб шлунка» - пояснювала вона синам. І щедро ділилася цими травами з людьми, про кожну з них знала безліч легенд, переказів.
        Старшому, Іванові, старалася у важкі повоєнні роки дати освіту: неповна середня школа (1946-1948 p.p.) в районному центрі м. Заставни, педагогічне училище у м. Чернівцях (1948-1952 p.p.), Чернівецький державний університет (1953-1958 p.p.). 
Меншому, Олександрові, пощастило більше: повна середня школа в рідному селі (1949-1959 p.p.), після закінчення якої в тому ж році вступив у Чернівецький державний медичний інститут і з відзнакою закінчив його у 1965 році.
        Але за цими скупими фразами та складовими майбутніх успіхів з раннього дитинства лежала важка життєва школа. 
І найпершим життєвим учителем була мати. Ганна Миколаївна з малих років привила сину любов до праці, вміння долати труднощі, потяг до навчання, вчила чесності та порядності. У суворих умовах повоєнного колгоспного життя сім'ї Волошиних Олександру довелося нести значний тягар домашнього господарства як основного засобу існування сім'ї. На належну підготовку до навчання в школі не вистачало часу.
         Незважаючи на те, що в ті важкі роки на освітянській ниві бракувало фахівців, цьому юному буковинцю пощастило. З першого до останнього класу школи в нього були вчителі, які дали йому належні знання, прищепили любов до навчання та музики: вчителька першого класу - Ліза Федорівна Мовчан, вчителі: фізики - Дмитро Васильович Коробій, української мови - Василь Михайлович Стефанюк, хімії та біології - Лідія Федорівна Проценко, музики - Іван Миколайович Сагановський, російської мови - Іда Федорівна Шевченко, директор школи - Павло Дмитрович Войтов та інші.
        Вони залишили в його серці добрий засів глибоких знань, чесності, порядності, любові до рідної землі. З глибокою повагою і вдячністю згадує Олександр Іванович своїх шкільних вчителів. 
        Старанність і працьовитість учня, зусилля його вчителів дали належні результати. Це дозволило Олександру Івановичу успішно скласти вступні іспити до медичного інституту - давньої мрії юнака.
Міцний гарт з дитинства, захоплення медициною, прекрасні педагоги вузу розвили здібності юнака з опанування медициною, науковими пошуками. З великою шаною і повагою згадує Олександр Іванович всіх своїх наставників, особливо доцента Феодосія Вікторовича Лапшина, професорів Миколу Гервасійовича Туркевича, Якова Давидовича Кіршенблата, Григорія Тимофійовича Писька, Євгена Петровича Цветова, Натана Борисовича Щупака, Володимира Адольфовича Трігера та інших. Але особливий вплив на формування і подальшу науково-практичну роботу Олександра Івановича справила відомий на теренах СРСР та за кордоном вчений, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олена Іларіонівна Самсон.

        На все життя запам'ятались молодому студенту-медику Олександру зустрічі студентів медичного інституту з видатним клініцистом, академіком В.Х. Василенком. Говорив він просто, нічого особливого, здавалось, не сказав, але за його словами відчувалась така безмежна любов до людини, до професії лікаря, що Олександру подумалось: "От хоч би трохи у майбутньому бути схожим на нього". І ще запам'ятались слова академіка про те, що лікар має завжди горіти не згоряючи, а полум'я свого серця віддавати тим, хто того потребує. Ці слова видатного вченого стали життєвим кредо для Олександра Івановича як під час навчання в медичному інституті, так і в подальшій його діяльності.
        Швидкокрилим птахом промайнули студентські роки і вже настала весна 1965 року. Цвіли каштани кришталево-білими суцвіттями. Вони якось ототожнювались з чистотою помислів випускників-лікарів, з їхніми довірливими надіями.
        Попереду у Олександра були чотири роки роботи практичним лікарем: один рік служби в Радянській армії на посаді молодшого лікаря військової частини, два роки роботи лікарем-терапевтом у Черленівській, Киселівській дільничних лікарнях, один рік - лікарем-ординатором Вашківецької номерної лікарні та сумісником-викладачем у Вашківецькому медичному училищі. Хоча короткими були періоди праці у зазначених населених пунктах, та за сумлінну працю й чуйне відношення до пацієнтів і колег там пам'ятають Олександра Івановича ще й досі.
    Роки роботи в практичній медицині були роками карбування лікарської майстерності, перевірки на зрілість, оволодіння таємницями найгуманнішої із професій - повертати людям радість життя. Проте не завжди в роботі на лікаря чекають лаври - знав Олександр Іванович і драми людського життя, гіркоту професійних невдач, глухоту і нерозуміння, не один день прожив у царині пошуків, роздумів, духовних шквалів титанічної роботи над собою.
        Постійно в роботі, творчих пошуках нового просиджував Олександр Іванович довгими вечорами над книгами, радячись з найвидатнішими світочами медицини своїми задумами. Гарт практичної роботи на ниві охорони здоров'я - особливий, дуже потрібний для майбутнього науковця.
        З цим багажем Олександр Іванович вступає у 1969 році до аспірантури на кафедру факультетської терапії рідного вузу. Під керівництвом професора О.І.Самсон у 1973 році він успішно захищає кандидатську дисертацію на тему: "Особливості функціонально-морфологічного стану шлунка у хворих на хронічний первинний гастродуоденіт".
Армійські будні
(після закінчення медінституту)
м. Орджонікідзе, 1966 р. 
            
        Педагогічний шлях Олександра Івановича та одночасно виконання лікувально-діагностичної роботи були сприятливими для формування його, в першу чергу, як педагога та лікаря високого професійного рівня. Так, з 1971 по 1987 рік він працює на посаді асистента, у 1987-1989 p.p. - доцента, у 1989-1990 p.p. - професора кафедри факультетської терапії Чернівецького медичного інституту. 
  

Доповідь аспіранта О.І. Волошина 
 на внутрішньовузівській конференції. (М.Чернівці, 1972 р.)
Колектив кафедри факультетської терапії Чернівецького медінституту
(в центрі – завідувач кафедри проф. О.І. Самсон. 1983 р.)

        З першого ж року після захисту кандидатської дисертації він продовжує досліджувати проблему хронічних гастродуоденітів, публікує ряд оглядових і дискусійних статей у центральній медичній пресі СРСР. Вже тоді розпочато поглиблене наукове вивчення механізмів дії препаратів з лікарських рослин, біохімічних аспектів патогенезу захворювань системи травлення у тісній співпраці тоді з доцентом, а нині доктором біологічних наук, професором, академіком УАННП Іваном Федоровичем Мещишеним. Ця плідна співпраця триває ось уже 34 роки.
        Одним з чергових визначних успіхів у житті Олександра Івановича був успішний захист докторської дисертації на тему "Клініко-патогенетичне обґрунтування реабілітаційно-етапного лікування хронічного первинного гастродуоденіту", який відбувся у 1988 році у Києві (тоді Київському інституті удосконалення лікарів). Рання діагностика передвиразкових станів, поглиблене вивчення механізмів формування гастродуоденітів, переходу його у виразкову хворобу та розробка питань реабілітаційно-етапного лікування гастродуоденіту і його ефективності - ці проблеми ставив і розв'язував Олек¬сандр Іванович у своїй докторській дисертації.
        Олександром Івановичем встановлено, що за допомогою інтестинальних гормонів (секретину, холецистокініну, пентагастрину) відбувається фазне порушення функціональних ендокринних зв'язків між гастродуоденальною і гепатопанкреобіліарною системами та винайдений взаємозв’язок їх у прогресуванні хронічного первинного гастродуоденіту.
        На той період ці матеріали вважалися настільки вагомими, що спеціалізована вчена рада по захисту докторських дисертацій дала рекомендацію на публікацію монографії за темою дисертації. Це було рідкісне для того часу рішення.
        За цей період роботи доля дарувала Олександру Івановичу щасливі моменти спілкування й нетривалого навчання у таких видатних вчених колишнього СРСР як академіки В.Х.Василенко і Ф.І.Комаров (Москва), чл.-кор. АМН СРСР проф. А.С. Логінов (Москва), заслужені діячі науки України професори Г.Й. Бурчинський і П.Ф. Кришень (Київ, Дніпропетровськ), професори Є.Ю. Лінар (Рига), П.Я. Григор'єв та Л.Й. Аруїн (Москва), А.П. Пелещук (Київ), Є.М. Нейко (Івано-Франківськ), Н.Ф. Дейнеко (Харків) та інші.
Подальша доля Олександра Івановича з жовтня 1990 року пов'язана з кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб Чернівецького медичного інституту, куди його переводять на посаду завідувача кафедри. 
          
        Очоливши кафедру пропедевтики внутрішніх хвороб, О.І. Волошин разом з І.Ф. Мещишеним започатковує новий науковий і практичний напрямок - поглиблене дослідження механізму лікувальної дії продуктів бджільництва (пилку бджолиного), лікарських рослин та інших оздоровчих ресурсів краю з метою удосконалення технології їх застосування та підвищення ефективності 
лікування хворих.


Колектив кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб  БДМУ (1997 р.)

Дослідження джерел продуктів бджільництва в Карпатах.
Оригінальні вулики місцевого пасічника (Косівський р-н, Івано-Франківська область)
        Клініко-експериментальні дослідження лікувальних властивостей пилку бджолиного охопили не тільки колектив очолюваної кафедри, але й інші наукові колективи кафедр та науково-дослідного центру Буковинської державної медичної академії, НДІ медико-екологічних проблем (м. Чернівці). Особливо плідною в цьому напрямку виявилась співпраця з професором І.Ф. Мещишеним та доктором медичних наук О.Л. Кухарчуком. Дослідження були здійснені на клітинному, органному, організмовому рівнях в нормі і при експериментальній та клінічній патологіях.
Вони лягли в основу кандидатських дисертаційних робіт науковців кафедри: О.В. Пішак, Б.П. Сенюк, Л.О. Волошиної, Н.М. Малкович, Т.О. Безрук, І.В. Печенюк (кафедра медичної хімії), Ю.Б. Ященка (кафедра госпітальної педіатрії), Д.Б. Домбровського (кафедра факультетської хірургії), В.В. Бевзо (Чернівецький національний університет), стали фрагмента¬ми докторських дисертацій Т.М. Бойчука, А.Є. Рогового, С.Є. Дейнеки (всього - 18 дисертацій).
        Цими дослідженнями вперше у світі клініко-експериментально обґрунтовані разова лікувальна доза натурального пилку бджолиного, тривалість її дії, добова кратність прийому. Основні здобутки цих досліджень узагальнені в монографії (О.І.Волошин, О.В.Пішак, І.Ф.Мещишен "Пи¬лок квітковий (бджолина обніжка) в клінічній і експериментальній медицині". - Чернівці: Прут, 1998.  - 191 с). 
            У зазначеній монографії автори обґрунтували й оприлюднили ідею створення біологічно активної добавки з пилку бджолиного шляхом його кріомеханічної деструкції, яку, на жаль, не захистили патентом. 
           Ця ідея була підхоплена науковцями й підприємцями міста Кривого Рогу, які створили біологічно активну добавку під назвою " Апітонік" (ПП "Плазіс - ЄМ"). Тепер продовжується плідна співпраця кафедри з колективом зазначеного приватного підприємства з дослідження цього нового оздоровчого продукту. Дослідження із цього напряму стали фрагментами докторської дисертації В.П. Шаповалова, кандидатської - Р.П. Ляшук, продовжуються дослідження "Апітоніка" у хворих пульмонологічного профілю у міській клінічній лікарні №3 м. Чернівців.
        За сприяння ректорату і науково-лікувальної частини академії дослідження з проблеми апіфітотерапії охопили контингенти хворих гастроентерологічного, ревматологічного, кардіологічного, пульмонологічного, ендокринологічного, хірургічного, фтизіатричного, педіатричного профілів.
         Дуже корисною в цьому напрямку виявилася також співпраця з іншими науковцями академії: професорами Р.Б. Косубою, Л.І. Власиком, І.Й. Сидорчуком, кандидатом біологічних наук В.М. Кушніром, професором М.М. Марченком (Чернівецький національний університет).
        Науковий колектив Буковинського державного медичного університету та кафедра пропедевтики, зокрема, є одним із визнаних лідерів з напряму апіфітотерапії, про що засвідчили публікації та виступи провідних науковців України на II з'їзді апіфітотерапевтів України (жовтень, 2002 р.)
        Дослідження "Апітоніка" виявились настільки плідними, що про них йшла мова на одному з пленарних засідань Верховної Ради України в травні 2003 року та висловлена письмова подяка народним депутатом П. Мовчаном ректору БДМА, члену-кореспонденту АПН, професору В.П. Пішаку, проректору з НДР професору І.Й.Сидорчуку, професору О.І. Волошину та доценту В.П. Шаповалову.
 


Проректор з науково-дослідницької роботи БДМА проф. І.Й. Сидорчук та проф. О.І.  Волошин   знайомлять колег-науковців з оздоровчими кліматичними зонами Буковини ( 2001 р.)

        Другим різновидом природознавчого наукового напряму очолюваного О.І.Волошиним колективу кафедри є дослідження нових сторін механізму дії лікарських рослин, переважно карпатського регіону та інших біологічних препаратів у відповідності до стану захворюваності населення краю та екозалежних варіантів хвороб. 
        Так, були досліджені фармацевтичні препарати чистотілу великого (кандидатська дисертація І.В. Лукашевич), арніки гірської (кандидатська ди-сертація Т.В. Захарчук), перстачу прямостоячого (кандидатська дисертація О.В. Глубоченко), девясилу високого (кандидатська дисертація В.Л. Васюк), родіоли рожевої (апробована кандидатська дисертація І.В. Окіпняк), ербісолу (кандидатська дисертація Л.Д. Борейко). 
        Розпочаті цікаві дослідження комбінованих фітопрепаратів "Кардіофіт", "Хомвіокорин", "Пектосол", ліпін, з гадючника в'язолистого, омели білої, гінгко білоба за новим призначенням (дисертанти Г.Я. Ступницька, К.О Лаврусевич, Н.В. Бачук).


Дослідження кліматичних і рослинних ресурсів Карпат:
 ( Зліва направо: проф. С.В.Білецький, проф. О.І. Волошин)

        Протягом тривалого часу О.І.Волошин підтримує плідні зв'язки з науковцями і фармацевтами Німеччини. Знання німецької та англійської мов дозволяє йому вивчати сучасні європейські підходи до наукових пошуків, впроваджень у клінічну практику фітотерапевтичних засобів тощо.
Старанно вивчаючи оздоровчу флору Буковини, мінеральні джерела, лікувально-профілактичні властивості карстових печер ("Попелюшка") у тісній співпраці з професором С.В. Білецьким, як результат, захищені кандидатські дисертації В.І. Каленюка (спільне керівництво) та Н.Б. Чернявської (апробація мінеральної води з печери ''Попелюшка"). 

Дослідження мінеральних вод Буковини
(Брусницька водолікарня)

    Віддаючи данину поваги та шани за власне фахове дослідження, вагомий внесок у вивчення мінеральних джерел Буковини доценту Ф.В. Лапшину, О.І. Волошин разом з В.П. Пішаком узагальнили цей напрям досліджень у монографії - (О.І. Волошин, В.П. Пішак. Оздоровчі ресурси Буковини. - Чернівці: Прут, 1999. - 240 с). Про цінність цього видання для буковинців в одному з номерів обласної газети "Буковина" була опублікована схвальна рецензія.
        Третім ініціативним напрямом наукових досліджень кафедрального колективу, очолюваного О.І.Волошиним, є дослідження особливостей клініки, діагностики, перебігу та лікувально-профілактичних засобів екозалежних варіантів хвороб гастроентерологічного профілю в зонах "чорнобильського забруднення" та у ліквідаторів аварії на ЧАЕС у Чернівецькій області. 
        Ці дослідження здійснені у співпраці з колективом обласного діагностичного центру (11 лікарів на чолі з доцентом І.Т. Пенішкевичем та головним лікарем А.М. Вдовіченим), лікарями Кіцманського району, та опубліковані у 16 наукових працях (1993 - 2001 p.p.). 
        О.І. Волошин, шукаючи шляхи допомоги хворим та методи запобігання розвитку хвороб, оновлення здоров'я, старанно аналізує здобутки свого колективу та досягнення світової медичної науки. 
Останні демонструють визначну роль оздоровчого харчування, різних біологічно активних додатків, продуктів бджільництва, окремих фруктів та овочів, роль формування нового мислення та поведінки людей в умовах глобального погіршення стану довкілля. 

Інтерв’ю обласному телебаченню про підсумки конференції  «Оздоровчі ресурси Карпат…»     Проф. О.І.Волошин та директор Українського НДІ курортології та реабілітації проф. К.Д. Бабов       (м.Чернівці, 1999 р.)

        О.І. Волошин, з досвіду досліджень колективу очолюваної ним кафедри за попередні роки, побачив цю проблему в Україні по-новому. Враховуючи екологічні проблеми, стан та перспективи захворюваності населення України, узагальнюючи власні надбання та відомості вітчизняної і світової наукової, практичної та профілактичної медицини, О.І. Волошин разом з доцентом кафедри О.І. Сплавським підсумовує їх у монографії "Основи оздоровчого харчування", яка вже витримала два видання (2000, 2002 p.p.). Готується третє доповнене й перероблене видання.
Цьому сприяли творчі туристичні та фахові відрядження до Канади, Німеччини, Польщі.

Д-р Герхард Льорнерт і проф. О.І. Волошин за обговоренням наукових і гуманітарних зв’язків Німеччини з Буковиною (1990 р.)

        Гідно оцінили читачі зміст і важливість цієї книги. В обласній газеті "Буковина" періодично друкуються найбільш важливі для населення фрагменти видання. Книга містить анатомо-фізіологічні, біохімічні, екологічні, предметні (з оздоровчого харчування, біологічно активних додатків, продуктів бджільництва, нетрадиційні методи оздоровлення тощо) аспекти збереження і оновлення здоров'я в сучасних непростих умовах існування людства. 
        Книга є оригінальною і цінною не тільки для студентів та лікарів, але корисна усім, кому не байдужі стан власного здоров'я, здоров'я родини, близьких. 
        В рейтингу "Книга року - 2002", який проводився комітетами по сприянню розвитку науки і культури в Україні, "Еліт-профі" і "Книжник-рев'ю", монографія «Основи оздоровчого харчування» отримала високе визнання, зайнявши почесні місця серед виданих в 2002 році в Україні книг з цьогонапрямку.: третє (осінь, 2002 р.) та сьоме (весна, 2003 р.)
        В процесі читання лекцій, проводячи практичні заняття та спілкуючись зі студентами, Олександр Іванович намагається допомогти їм зрозуміти істину, що лікар - це високопрофесійний спеціаліст, людина з чистим серцем і світлими життєрадісними думками. 
        Олександр Іванович допомагає студентам долучитись до співпереживання, захоплення, здивування, гордості за велич і мудрість основоположників медицини, до розуміння серцем гуманістичної суті професії лікаря. 
У ВУЗі викладачам доводиться мати справу з дорослими людьми і все-таки Олександр Іванович переконаний, що процес становлення особистості лікаря мусять формувати власним прикладом викладачі вищого навчального закладу. 
        Завдання викладачів Вузу, стверджує Олександр Іванович, полягає не тільки в тому, щоб дати студентам професійні знання і навички, але й виховати в них співчуття до біди інших, сердечність і задушевність. 
        Студентам доводилось бачити свого викладача вимогливим і принциповим, веселим і засмученим, та ніколи він не втрачав своєї сутності. Завжди було видно, що перед тобою людина чиста і вибаглива, високої професійної ерудиції, шляхетності, краси душі. 
Нині Олександр Іванович Волошин - один з провідних фахівців України з проблем апітерапії, фітотерапії, народної і нетрадиційної медицини. Він підтримує тісні творчі зв'язки з науковцями Києва (НМУ, Київський медичний інститут УАННМ, КМАПО), Дніпропетровська, Івано-Франківська, Донецька, Вінниці, Тернополя, Львова, Хар¬кова, Ужгорода, Полтави, Одеси, Моршина, Трускавця та ін. 
        Плідними є зв'язки із вченими Німеччини (проф. Г. Лютцнер, д-р Г. Фальк (із Мюнхена), професори Я. Шульце, Д. Шенке, У. Ратаі, (з м. Дрездена), з Польщі (Є. Дабровскі, А. Бутрук, (м. Варшава).
        Олександр Іванович Волошин - знаний на Буковині й в Україні лікар-терапевт широкого профілю. У нього консультуються відомі на Буковині і з сусідніх областей фахівці. Майже 10 років він є членом атестаційної комісії обласного управління охорони здоров'я з терапії. Його лекції для студентів та лікарів області під час переривчастих курсів характеризуються доступністю, яскравістю та чітким практичним спрямуванням. 
        Він надає консультативну і методичну допомогу лікарям центральних районних лікарень, оздоровниць (Брусницькій, Виженській, санаторію "2000 років Різдва Христового" Сторожинецького району), сприяє розвитку фітоцентрів і фітоосередків в області (центр "Горицвіт" у місті Заставна (лікар В.В. Фуштей), у м. Хотині, м. Вашківцях, центру інтродукції цінних і реліктових рослин - МДП "Фонд Стародуб" (лісничий О.В.Гиндич); апробації нових мінеральних джерел Буковини (мінеральна вода "Долина" Заставнівського району, "Драчинецька" Кіцманського району).

Відвідини Брусницької водолікарні.
                               (Зліва – проф. О.І. Волошин; зправа: головний лікар водолікарні, 
                                              заслужений    лікар України Д.І. Бойко (2002 р.)

        Для унаочнення у навчальному процесі для старшокурсників та викладання елективних курсів з фітотерапії та нутріціології на кафедрі створені музей лікарських рослин, фітотравниця (доценти В.А. Гайдуков, О.І. Сплавський), виставка ліків рослинного походження вітчизняних і зарубіжних фармацевтичних фірм. 
Впродовж майже 10 років колектив кафедри безоплатно забезпечує клінічну базу міської лікарні № 3 апаратурою для синглетно-кисневої терапії та рослинною сировиною для приготування фітококтейлів. 
        Олександр Іванович Волошин сприяє фаховому росту та розмаїттю діагностичних здібностей співробітників кафедри. Так, на кафедрі підготовлені і набули високого професійного рівня спеціалісти з ультрасонодіагностики (асистент Н.Б. Чернявська, доцент Б.П. Сенюк), комп'ютерної спірографії та функціональної діагностики при захворюваннях серцево-судинної системи (асистент І.В. Окіпняк, аспіранти Г.Я. Ступницька та К.О. Лаврусевич). 
        Колектив очолюваної ним кафедри підтримує тісні професійні і дружні зв'язки із колективом обласного діагностичного центру, головними спеціалістами та керівництвом обласного управління охорони здоров'я.
        Разом із співробітниками кафедри Олександр Іванович Волошин часто виступає по радіо та телебаченню, публікується на сторінках обласних газет з різних медичних проблем. 
        Очолюваний ним колектив кафедри був співорганізатором ряду наукових форумів державного рівня (симпозіум "Актуальні питання диспансерного обслуговування гастроентерологічних хворих" – 1995 р.; регіональна конференція "Оздоровчі ресурси Буковини та прилеглих регіонів" – 1999 р.;  IV Конгрес ВУЛТу – 2000 р.).
У творчому здобутку професора О.І. Волошина більше 550 наукових праць, з  них 14 монографій, 9 навчальних посібників.
        Він є співавтором 48 винаходів, 18 патентів на винаходи та раціоналізаторських пропозицій.   Олександр Іванович підготував 17 кандидатів наук, 9 магістрів медицини. Під його керівництвом пройшли навчання 10 клінічних ординаторів іноземців та 12 – вітчизняних лікарів.
          Вагомим є послужний список суспільних засад професора О.І. Волошина: голова ради молодих вчених (1973-1976 p.p.), член ради винахідників та раціоналізаторів (1976-1986 p.p.), вчений секретар вченої ради Чернівецького державного медичного інституту (1986-1993 p.p.), член Президії терапевтів України (1992-1998 p.p.), депутат Ленінської районної ради (1992-1996 p.p.), член ради інноваційного фонду області (1997-2000 p.p.),
Відкриття засідання конференції
 «Оздоровчі ресурси Буковини і прилеглих регіонів»  
 (м. Чернівці, 1999 р.)
                                                                                         голова буковинського осередку української асоціації інтерністів (з 1995 року), член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій Івано-Франківської державної медичної академії (з 1998 року), член наукової комісії Буковинського державного медичного університету, член редколегії журналів "Буковинський медичний вісник", "Клінічна фармакологія, фізіологія, біохімія", "Клінічна і експериментальна медицина", "Архів клінічної медицини".
Багатогранна плідна робота О.І.Волошина гідно відзначена численними грамотами і нагородами адміністрації університету, міської і обласної держадміністрації, урядовими відзнаками.
        Зокрема, у 1990 році він нагороджений знаком "Відмінник охорони здоров'я", у 1995 році відзначений Указом Президента почесним званням "Заслужений лікар України". У 1998 році став лауреатом обласної премії ім.Ю.Федьковича. У 1999 році нагороджений знаком "Відмінник народної освіти", у 2002 році за вагомий внесок у наукову та суспільно-корисну діяльність - Почесною грамотою облдержадміністрації.
         
Професійні і творчі здібності Олександра Івановича значною мірою реалізовані завдяки надійним сімейним тилам. З 1966 року, взявши на себе значну частину сімейних турбот по вихованню двох доньок - Лариси та Наталії, його поступ в медицині і житті забезпечувала дружина Дарина Дмитрівна.
         Доньки пішли шляхом батька, обидві стали лікарями. Лариса - кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії БДМУ, Наталія - дерматолог. У своїй праці вони також продовжують апіфітотерапевтичний напрям, розгорнутий батьком, виховують онучок: Маринку, Христинку та Олександру.        Олександру Івановичу Волошину властивий колективістський, гуманістичний підхід до всіх справ. Він завжди підтримує в колективі творчу, ділову атмосферу, спрямовану на вдосконалення педагогічного, наукового процесу, високий лікарський рівень надання медичної допомоги хворим клінічної бази інших лікувальних установ міста і області. 
        Олександр Іванович та співробітники кафедри - активні учасники різних наукових форумів країни та науково-практичних конференцій Української асоціації інтерністів.

         

      
Продовжувачі сімейної лікарської династії –
 доньки Наталія Та Лариса (1996 р.)


        Понад 30 років працює в медичному університеті Олександр Іванович і можна тільки здогадуватись, який нелегкий шлях пошуків, сумнівів та повсякденної кропіткої праці довелося йому пройти, доки з'явилась впевненість у своєму покликанні, і коли, нарешті, від перших лікарських і наукових спроб він повсякденною творчою працею відкрив простір своєму обдаруванню, надійно утвердив талант і піднісся до вершин своєї майстерності, до радості повноцінних звершень.
        І сьогодні співробітники медичного університету, лікарі міста та області бачать професора О.І.Волошина в розквіті свого лікарського та наукового таланту, критичної оцінки досягнутого, іноді невдоволеності собою. А це вірний передвісник нових творчих здобутків і звершень.
О.І. Волошин – учасник міжнародної 
конференції гастроентерологів

       

Професор Волошин Олександр Іванович вшанований персональною сторінкою у виданні МОЗ України «Флагмани сучасної медицин» (К., 2012)


Наукова спадщина профессора О.І. Волошина

Дисертації, автореферати

1. Волошин А.И. Особенности функционального состояния желудка у больных хроническим первичным гастродуоденитом: автореферат дис… на соискание ученой степени кандидата медицинских наук: 14.00.05 /А.И. Волошин. – Черновцы, 1972. – 24 с.
2. Волошин А.И. Клинико-экспериментальное обоснование реабилитационно-этапного лечения хронического первичного гастродуоденита: автореферат дис… на соискание ученой степени д-ра медицинских наук: 14.00.05/ А.И. Волошин. - К., 1988. – 39 с.
3. Волошин А.И. Особенности функционального состояния желудка у больных хроническим первичным гастродуоденитом: дис… кандидата медицинских наук: 14.00.05/ Волошин Александр Иванович - Черновцы: ЧМИ, 1972. - 203 с.
4. Волошин А.И. Клинико-экспериментальное обоснование реабилитационно-этапного лечения хронического первичного гастродуоденита: дис… на  соискание ученой степени д-ра медицинских наук: 14.00.05/ Волошин Александр Иванович. - Черновцы, 1987. – 260 с.

Монографії, підручники, довідники, навчальні посібники

 1. Применение сухой белковой смеси в диетическом питании: методические рекомендации / П.Н. Майструк, Г.А. Дунаевский, А.И. Волошин [и др.]  - К., 1983. -  26 с.
 2. Волошин А.И. Ранняя диагностика и реабилитационно-этапное лечение хронического гастродуоденита: методические рекомендации / А.И. Волошин – К., 1985. – 17 с.
 3. Методические разработки семинарских занятий по внутренним болезням для студентов VI курса и интернов/А.Н. Сынчук, А.И. Волошин, В.А. Кравченко [и др.] //Реанимация, кардиология, пульмонология, НЭО. - Черновцы, 1986. – 41 с.
 4. Методические разработки семинарских занятий по внутренним болезням для студентов VI курса и интернов /А.Н. Сынчук, А.И. Волошин, В.А. Кравченко // Нефрология, гематология, эндокринология, поликлиника. - Черновцы. - 1986. – 37 с.
 5. Восстановительное лечение хронического неязвенного колита на этапах медицинской реабилитации: методические рекомендации/Е.И. Самсон, М.Ю. Коломоец, А.И.  Волошин [и др.]. - Черновцы. - 1988. – 21 с.
 6. Восстановительное лечение хронического неязвенного колита на этапах медицинской реабилитации: методические рекомендации/Е.И. Самсон,  М.Ю. Коломоец, А.И. Волошин [и др.]  - М., 1990. – 18 с.
 7. Волошин О.І. Схема історії хвороби: учбово-методичний посібник [для студентів 3-го курсу] /О.І. Волошин, А.О. Шубравський, Д.Г. Лук'янчук - Чернівці, 1992. – 24 с.
 8. Методичні вказівки по організації і проведенню виробничої медсестринської практики студентів III курсу медичного факультету / A.M. Сокол, О.М. Синчук, О.І. Волошин [та ін.].  - Чернівці, 1993. – 12 с.
 9. Найважливіші сучасні інструментальні методи дослідження в клініці внутрішніх хвороб / О.І. Волошин, В.А. Гайдуков, А.О. Шубравський [та ін.] – Чернівці: Прут, 1996. – 88 с.
 10. 10. Основнi фiзiологiчнi константи i параметри здорової людини: навчальний посiбник /О.I. Волошин, А.О. Шубравський, В.А. Гайдуков,  О.В. Пiшак . - Чернiвцi: БДМА, 1997 - 28 с.
 11. Волошин О.І. Пилок квітковий (бджолина обніжка) в клінічній та експериментальній медицині /О.І. Волошин, О.В. Пішак, І.Ф. Мещишен – Чернівці: Прут, 1998. – 191с.
 12. Волошин О.І. Оздоровчі ресурси Буковини / О.І. Волошин, О.В. Пішак - Чернівці: "Прут", 1999. – 238 с.
 13. Волошин О.І. Основи оздоровчого харчування /О.І. Волошин, О.І. Сплавський. – Чернівці: БДМА. - 2000. – 256 с.
 14. Волошин О.І. Апіфітотерапія на Буковині: досягнення і перспективи. (Актова промова) /О.І. Волошин. - Чернівці, 2000. – 20 с. 
 15. Основні фізіологічні константи і параметри здорової людини / О.І. Волошин, А.О. Шубравський, В.А.  Гайдуков [та ін.]  - Чернівці, 2000. – 28 с.
 16. Пішак В.П. І.Ф. Мещишен  - вчений, педагог, організатор /В.П. Пішак, О.І. Волошин, Н.П. Григор'єва. - Чернівці, 2001. -86 с. – (Вчені Буковини).
 17. Волошин О.І. Основи оздоровчого харчування / О.І. Волошин, О.І. Сплавський. – 2-ге вид., доп. та переробл. – Чернівці: БДМА. - 2002. – 304 с.
 18. Сучасні інструментальні методи дослідження в клініці внутрішніх хвороб: навчальний посібник /О.І. Волошин, В.П. Пішак, Н.Б. Чернявська, А.О. Шубравський. – Чернівці, 2003. – 114 с.
 19. Сучасні інструментальні методи дослідження в клініці внутрішніх хвороб/О.І. Волошин, О.В. Пішак, І.А. Плеш [та ін.]. - 2-ге вид., доп. та переробл. – Чернівці: Прут, 2003. – 142 с. 
 20. Волошин О.І. Основи оздоровчого харчування / О.І. Волошин, О.І. Сплавський. – 2-ге вид., доп. та переробл. – Чернівці: БДМА. - 2002. – 303 с.
 21. Методи ад'ювантної фiтотерапiї хворих на хронiчнi гастродуоденiти, поєднанi iз некаменевим холециститом: методичнi рекомендацiї/укл. О.I.  Волошин, Б.П. Сенюк, I.В. Лукашевич [та iн.]. - Чернiвцi: ЧМІ, 2003 - 20 с.
 22. Волошин О.І. Основи оздоровчого хар¬чування / О.І. Волошин, О.І. Сплавський. – 3-є вид., доп. та переробл. – Чернівці: БДМУ; Чернiвцi: Букрек. - 2006. - 304 с.
 23. Родiола рожева в клiнiчнiй i експериментальнiй медицинi/I.Ф. Мещишен, О.I. Волошин, Н.В. Давидова, I.В. Окiпняк. - Чернiвцi: Мiсто, 2006. - 168 с.      
 24. Волошин О.І. Основи нутріціології: навчальний посібник  [для студентів 3-го курсу  мед.факультетів ВМНЗ] / О.І. Волошин, О.В. Пішак, І.В. Окіпняк, О.І. Сплавський. – Чернівці: Букрек, 2007. – 168 с.
 25. Внутрiшнi хвороби в питаннях та відповідях: навчальний посiбник [для студентiв стоматологічних факультетів]/М.С. Расин, I.П. Кайдашев, О.I. Волошин, К.О.Бобкович - Чернiвцi: БДМУ, 2007. - 292 с. 
 26. Гипоксически-гиперкапнические тренировки в кардиологии : Монография / С.В.Билецкий, А.И. Гоженко, А.В. Бобылев, А.И. Волошин [и др.]. - Черновцы: Медуниверситет,  2007 - 148 с.
 27. Вибрані питання кардіології для сімейних лікарів: навчальний посібник/В.Л. Васюк, О.І. Волошин, О.І. Сплавський [та ін.] - К., 2007. – 443 с.
 28. Порушення хроноритмів метаболічних процесів при остеоартрозі і подагрі та патогенетичні аспекти лікування: монографія /О.В. Пішак, О.І. Волошин, Г.І. Арич, Н.М. Малкович. – Чернівці; Вижниця: Черемош, 2010. – 216 с.
 29. Волошин О.І. Лікарські рослини Карпат та прилеглих регіонів / О.І. Волошин, Т.М. Бойчук, Л.О. Волошина, В.Л. Васюк. -Чернівці; Вижниця: Черемош. 2012. – 314 с.
 30. Волошин О.І. Оздоровче харчування: стан і перспективи ХХІ століття: монографія / О.І. Волошин, Т.М. Бойчук, Л.О. Волошина. – Чернівці: БДМУ; Вижниця: Черемош, 2012. – 464 с.

Основні наукові статті

 1. Волошин А.И. Данные интрагастральной рН-метрии у больных хроническим гастродуоденитом / А.И. Волошин // Диагностика и лечение заболеваний органов пищеварения в санаторно-курортных условиях. - Трускавец, 1971. - С. 35-37.
 2. Волошин А.И. К вопросу о состоянии кислото - и пепсинообразующей функций желудка при хроническом гастродуодените / А.И. Волошин // Физиология и патология органов пищеварения: материалы XI-й Всесоюзной  конференции по физиологии и патологии пищеварения. – М., 1971. - С. 246-247.
 3. Волошин А.И. Данные эндорадиозондирования внутрижелудочного полостного давления у больных хроническим гастродуоденитом / А.И. Волошин // Врачебное дело. - 1971. - № 10. - С. 16-18.
 4. Волошин А.И. К состоянию пепсинообразующей функции желудка при хроническом гастродуодените / А.И. Волошин //Ферментовыделительная деятельность желудка в норме и патологии: материалы к Всесоюзному симпозиуму. – Ташкент, 1971. - С. 18-19.
 5. Волошин А.И. К вопросу о состоянии кислотообразующей и моторной функции желудка при хроническом гастродуодените (по данным радиотелеметрии и интрагастральной рН-метрии) /А.И. Волошин // Профилактика, диагностика и лечение заболеваний желудочно-кишечного тракта и печени: материалы VI-ой научно-практической конференции. – К., 1971. - С. 45-46.
 6. Волошин А.И. Моторная функция желудка при хроническом гастродуодените по данным радиотелеметрического измерения / А.И. Волошин//Диагностика и лечение заболеваний органов пищеварения в санаторно-курортных условиях: материалы республиканской научно-практической конференции. – Трускавец, 1971. - С. 37-38.
 7. Волошин А.И. Данные эндорадиозондирования внутрижелудочного полостного давления и интрагастральной рН-метрии у больных хроническим гастродуоденитом / А.И. Волошин // Терапевтический архив. - 1972. - № 2. - С. 62-65.
 8. Волошин А.И. Кислото - и  пепсинообразующая функция желудка при хроническом гастродуодените / А.И. Волошин // Врачебное дело. - 1972. - № 9. - С. 63-67.
 9. Волошин А.И. Диагностические возможности аспирационной дуоденобиопсии в диагностике заболеваний желудочно-кишечного тракта / А.И. Волошин // IX-ый съезд терапевтов Украины: материалы. – К., 1973. - С. 63.
 10. Волошин А.И. К клинике и диагностике предьязвенных состояний/ А.И. Волошин // Клиническая медицина. - 1975. - т. 53, № 10. - С. 17-23.
 11. Волошин А.И. Динамика изменений показателей ацетилхолина, активности холинэстеразы в сыворотке крови и эритроцитов у больных осложненной язвенной болезнью в связи с лечением / А.И. Волошин, О.Ф. Гоцуляк // Клиническая хирургия. - 1975. - № 6. - С. 25-29.
 12. Волошин А.И. Состояние пепсинообразования и морфологического строения слизистой оболочки желудка у больных язвенной болезнью, осложненной кровотечением в возрасте старше 50 лет / А.И. Волошин, О.Ф. Гоцуляк, Н.Ф. Троян // III-й Всесоюзный сьезд терапевтов и гастроэнтерологов : тезисы и рефераты докладов. – К., 1976. - С. 77.
 13. Волошин А.И. Динамика кислого и щелочного компонентов желудочного содержимого при хроническом гастродуодените и язвенной болезни в связи с лечением /А.И. Волошин, О.Ф. Гоцуляк, Н.Ф. Троян //Врачебное дело. - 1977. -№ 6. – С. 86-88.
 14. Волошин А.И. К вопросу о состоянии кислотообразующей и моторной функции желудка при язвенной болезни и хроническом гастродуодените в периоде обострения / А.И. Волошин // X-й съезд терапевтов УССР: краткие тезисы докладов. - Одесса, 1977. - С. 206-207.
 15. Волошин А.И. Гистологические изменения слизистой оболочки двенадцатиперсной кишки при язвенной болезни, сочетающейся с холециститом / А.И. Волошин, Л.С. Малюх, В.Н Чернобровый // Заболевания органов пищеварения. - М., 1977. - С. 87-91.
 16. Волошин А.И. Клинико-лабораторные, рентгенологические и морфологические сопоставления при хроническом первичном гастодуодените / А.И. Волошин, Г.К. Бутвин, В.Е. Зайдман // Врачебное дело. - 1978. - № 3. - С. 90-94.
 17. Волошин А.И. Некоторые изменения гепатобилиарной системы и слизистой оболочки двенадцатиперстной кишки при хронических первичных гастродуоденитах / А.И. Волошин // Гастроэнтерология - 78. - Вильнюс, 1978. - С. 50-51.
 18. Терапевтическая эффективность пролонгированного профилактического лечения язвенной болезни / А.И. Волошин, И.Ф. Пенишкевич, Г.Д.Луканев [и др.] // II-й Всесоюзный съезд гастроэнтерологов: материалы. - Л., 1978. - С. 131.
 19. Морфологические показатели слизистой оболочки желудка и двенадцатиперстной кишки при язвенной болезни, сочетающейся с хроническим гепатитом в динамике восстановительного лечения /А.И. Волошин, Е.И.Самсон, В.Н. Чернобровый [и др.] // Актуальные вопросы заболеваний печени, желчевыводящих путей и поджелудочной железы. – Днепропетровск, 1979. - С. 63-64.
 20. Волошин А.И. Заболевания гепатобилиарной системы, поджелудочной железы и хронические вторичные гастродуодениты / А.И. Волошин, В.Г.  Глубоченко //Актуальные вопросы заболеваний печени, желчевыводящих путей и поджелудочной железы. - Днепропетровск, 1979. - С. 161.
 21. Волошин А.И. Спорные вопросы учения о хронических гастродуоденитах / А.И. Волошин, Е.И.  Самсон // Клиническая медицина. - 1979. - Т.57, № 1.-С. 106-109.
 22. Волошин А.И. Сравнительная характеристика хронических первичных, вторичных гастродуоденитов/ А.И. Волошин // Врачебное дело. - 1979. - № 12. - С. 31-34.
 23. Волошин А.И. Показатели гастродуоденофиброскопии при хроническом первичном гастродуодените А.И. Волошин, Е.И.  Самсон//1-й Всесоюзный симпозиум по гастроинтестинальной эндоскопии (24-26 ноября 1980): тезисы докладов. - Рига, 1980. - С. 158-160.
 24. Активность некоторых ферментов гликолитического ряда у больных язвенной болезью, сочетающейся с хроническим гепатитом / А.И. Волошин, Е.И. Самсон, И.Ф. Мещишен [и др.] // Врачебное дело. - 1980. - № 11. - С. 86-89.
 25. Волошин А.И. Внешнесекреторная функция поджелудочной железы при хронических гастродуоденитах/А.И. Волошин, Т.Н. Христич // Клиническая медицина. - 1981. - № 4. - С. 77-84.
 26. Волошин А.И. Пути и методы совершенствования диагностики и восстановительного лечения хронического первичного гастродуоденита/ А.И. Волошин, Е.И.  Самсон // XVIII-й Всесоюзный съезд терапевтов, ч.2: тезисы – М., 1981. - С. 358-360.
 27. Волошин А.И. Клинико-эндоскопические и морфологические параллели при хроническом вторичном гастродуодените и дуодените// А.И. Волошин, Е.И.  Самсон  // Гастроэнтерология. – К.:Здоровье. - 1981. - Вып.13. - С. 39-41.
 28. Волошин А.И. Динамика активности некоторых ферментов гликолитического ряда при лечении язвенной болезни, сочетающейся с хроническим гепатитом/ А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен, В.А Калугин // Новые методы диагностики и лечения в клинике внутренних болезней: тезисы докладов VIII-й  Республиканской конференции терапевтов Латвийской ССР. –Рига, 1981. -  С. 134-136.
 29. Волошин А.И. Динамика показателей внешнесекреторной функции поджелудочной железы при хронических гастродуоденитах в связи с лечением/ А.И. Волошин, Т.Н.  Христич // Вопросы практической гастроэнтерологии. - М., 1981. - С. 239-240.
 30. Волошин А.И. Первичный системный амилоидоз / А.И. Волошин, B.C Прокопчук // Врачебное дело. - 1982. - № 1. - С. 102-104.
 31. Волошин А.И. Профилактика рецидивов язвенной болезни и хронического гастродуоденита /А.И. Волошин, Е.И. Самсон, М.Ю. Коломоец //Состояние органов пищеварения при экзогенных и эндогенных интоксикациях, вопросы профилактики: тезисы докладов Пленума правления Всесоюзного научного общества гастроэнтерологов. – Смоленск, 1982. - С.  114-115.
 32. Волошин А.И. Опыт диспансерного наблюдения и реабилитации больных хроническим первичным гастродуоденитом /А.И. Волошин //XI-й съезд терапевтов УССР: тезисы докладов. - Харьков, 1982. -  С. 7-8.
 33. Содержание глютатиона в крови больных хроническим гастродуоденитом и язвенной болезнью /А.И. Волошин, Е.И. Самсон, И.Ф. Мещишен, Э.Б. Проскурова // Врачебное дело. - 1983. - № 1. - С. 64-67.
 34. Волошин А.И. Клинико-эндоскопические параллели при язвенной болезни и хроническом первичном гастродуодените / А.И. Волошин, Н.Ф. Троян, В.Г. Глубоченко // Врачебное дело. - 1983. - № 4. - С. 36-40.
 35. Волошин А.И. К оценке результатов дуоденального зондирования при некоторых заболеваниях органов пищеварения / А.И. Волошин //Врачебное дело. - 1983. - № 7. - С. 45-48.
 36. Волошин А.И. Особенности поражения желчевыводящих путей при хроническом первичном гастродуодените / А.И.Волошин // I-й съезд гастроэнтерологов УССР. - Днепропетровск, 1983. - С. 148-149.
 37. Волошин А.И. Содержание глютатиона в крови у больных хроническим гастродуоденитом и язвенной болезнью в динамике лечения/ А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен, М.Ю. Коломоец // Новое в диагностике хронических болезней внутренних органов. / III-ий съезд республиканского научного общества врачей - лаборантов. - Ужгород, 1983. - С. 150-151.
 38. Волошин А.И. Состояние дуоденальных механизмов регуляции желудочной секреции при хроническом гастро-дуодените в динамике восстановительного лечения/ А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен, М.Ю. Коломоец //Гастроэнтерология – 83: материалы Республиканской научной конференции гастроэнтерологов при участии Всесоюзного научного об¬щества гастроэнтерологов. - Вильнюс, 1983. - С. 11-12.
 39. Самсон Е.И. Терапевтическая эффективность сухой белковой смеси при лечении язвенной болезни и хронического гастродуоденита / Е.И.  Самсон, А.И. Волошин, М.Ю. Коломоец //Гастроэнтерология. - К.: Здоров'я, 1984. - Вып. 16. - С. 62-64.
 40. 40. Волошин А.И. Значение автоматизированных диагностических комплексов в совершенствании диспансеризации больных язвенной болезнью и предъязвенных состояний /А.И. Волошин, Е.И. Самсон, М.Ю. Коломоец  // III-й Всесоюзный съезд гастроэнтерологов: материалы съезда. - М. - Л., 1984. - Ч.2. -С. 186-187.
 41. Волошин А.И. Функциональное состояние печени у больных язвенной болезнью и хроническим гастродуоденитом в динамике реабилитационно-этапного лечения / А.И. Волошин, В.А. Калугин //III-й Всесоюзный съезд гастроэнтерологов: материалы съезда. - М.-Л., 1984. - Ч.І. - С. 199-200.
 42. Волошин А.И. Заболевания гепатобилиарной системы как фактор риска язвенной болезни / А.И. Волошин // Врачебное дело. - 1984. - № 10. - С. 24-27.
 43. Волошин А.И. Лечебное действие сухой белковой смеси при некоторых заболеваниях органов пищеварения / А.И. Волошин, М.Ю. Коломоец //Рациональное питание: республиканский межведомственный сборник. Вып. 19. - К.: Здоров'я, 1984. - С. 53-56.
 44. Волошин А.И. Ранняя диагностика и реабилитационно-этапное лечение предьязвенных состояний /А.И. Волошин // Вопросы ранней диагностики, консервативного и хирургического лечения заболеваний органов пищеварения. - Андижан, 1984. - Ч. І. - С. 92-94.
 45. Волошин А.И. Показатели протеолиза в гастродуоденальной системе при хроническом первичном гастродуодените / А.И. Волошин, Т.Н. Христич, А.В. Гайсенко // Диагностика и лечение язвенной болезни и гастродуоденитов: тезисы докладов I-ой научно-практической конференция гастроэнтерологов Северного Кавказа (14-15 марта 1985г.) - Ростов-на-Дону, 1985. - С. 55-56.
 46. Волошин А.И. Опыт реабилитационно-этапного лечения больных хроническим гастродуоденитом / А.И. Волошин //Диагностика и лечение язвенной болезни и гастродуоденитов: тезисы докладов I-ой научно-практической конференция гастроэнтерологов Северного Кавказа (14-15 марта 1985г.) - Ростов-на-Дону, 1985. - С. 98-100.
 47. Волошин А.И. Способ дифференцированного применения детских энпитов при лечении гастродуоденита и язвенной болезни/ А.И. Волошин, Л.А. Кравец, Т.К. Набухотный //Указатель рацпредложений сотрудников Черновицкого медицинского института и работников практического здравоохранения, внедренных в практику в XI пятилетке. - Черновцы, 1985. - С. 15.
 48. Волошин А.И. Способ дифференцированного применения детских энпитов для лечения хронического гастродуоденита и язвенной болезни с сопутствующими заболеваниями желчевыводящих путей и кишечника / А.И. Волошин, Е.И. Самсон, Л.А. Кравец // Указатель рацпредложений сотрудников Черновицкого медицинского института и работников практического здравоохранения, внедренных в практику в XI пятилетке. - Черновцы, 1985.-    С. 20.
 49. Волошин А.И. Использование некоторых детских смесей в комплексном лечении хроническо¬го гастродуоденита и язвенной болезни / А.И. Волошин // Терапевтический архив. - 1986. - Т. 58, № 2. – С. 40-44.
 50. Совершенствование ранней диагностики язвенной болезни с использованием ЭВМ и автоматизированных комплексов / Е.И. Самсон, А.И. Волошин, А.А. Михайленко, М.Ю. Коломоец // Врачебное дело. - 1986. - № 4 - С.5-8.
 51. Волошин А.И. Терапевтическая эффективность некоторых энпитов в комплексном лечении хронического гастродуоденита и язвенной болезни/А.И. Волошин//Материалы Плену¬ма правления ВНОГ ( 30-31 октября 1986). -    Рига, 1986. -  С. 447-448.
 52. Волошин А.И. Некоторые компенсаторно-приспособительные изменения внешнесекреторной функции поджелудочной железы при хроническом первичном гастродуодените / А.И. Волошин, Т.Н. Христич//Терапевтический архив. - 1987. - Т. 59, № 2. - С. 75-79.
 53. Волошин А.И. Состояние биоэнергетики организма у больных хроническим первичным гастродуоденитом / А.И. Волошин  //XII-й съезд терапевтов УССР: тезисы докладов. - К. - 1987. – С. 138-І39.
 54. Волошин А.И. Способ лечения воспалительных заболеваний дистального отдела толстой кишки/А.И. Волошин, М.В. Яцкив, О.И.  Снигуряк //Гастроэнтерология: материалы Республиканской конференции гастроэнтерологов Литовской СССР. - Вильнюс, 1988. - С. 143.
 55. Волошин А.И. Показатели биоэнергетики организма больных при хроническом первичном гастродуодените / А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен //Врачебное дело. - 1988. - № 3. - С. 22-24.
 56. Волошин А.И. Способ лечения ано-копчикового болевого синдрома/ А.И. Волошин //Актуальные вопросы гастроэнте¬рологии: тезисы I-й республиканской конференции гастроэнтерологов Молдовы. - Кишинев, 1988. - С. 28.
 57. Клиническая эффективность некоторых аэрозольных лекарственных средств и сухих молочных энпитов при хроническом неязвенном колите / А.И. Волошин, М.В. Яцкив, Т.Н. Христич, О.И. Снигуряк //Терапевтический архив. -1989. - Т. 61,№11. - С. 143-145.
 58. Волошин А.И. Некоторые нарушения биоэнергетики организма у больных хроническим первичным гастродуоденитом, сочетающемся с хроническим неязвенным колитом/ А.И. Волошин //Новое в лабораторной диагностике болезней внутр. органов. - Ворошиловград, 1989. - С. 123-124.
 59. Волошин А.И. Об опыте лечения больных хроническим неязвенным колитом / А.И. Волошин, Т.Н. Христич // ІІ-й съезд гастроэнтерологов УССР: тезисы докладов. - Днепропетровск, 1989. - С. 102.
 60. Волошин А.И. Некоторые аспекты биоэнергетики организма у больных хроническим панкреатитом /А.И. Волошин, Т.Н. Христич // Новое в диагностике и лечении заболеваний органов пищеварения: тезисы докладов межобластного семинара-совещания. - Винница, 1990. - С. 21-22.
 61. Волошин А.И. Влияние фазных нарушений экзокринной функции поджелудочной железы на течение и исход лечения хронического первичного гастродуоденита /А.И. Волошин, Е.И. Самсон //ІV-й Всесоюзный съезд гастроэнтерологов: доклады. Т.І.  – М.-Л. - 1990. - С. 185-186.
 62. Волошин А.И. Опыт восстановительного лечения больных ано-копчиковым болевым синдромом/А.И. Волошин, Н.И. Мещишена //IV-й Всесоюзный съезд гастроэнтерологов: материалы съезда (17-20 октября 1990.) - Т. I. – М.-Л. - 1990. – С. 394-395.
 63. Волошин А.И. Лечение больных ано-копчиковым болевым синдромом/А.И. Волошин, Н.И. Мещишена // Врачебное дело. - 1990. - № 10. - С. 99-100.
 64. Волошин А.И. Способ восстановительного лечения ано-копчикового болевого синдрома/ А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен//Актуальные проблемы хирургии: тезисы докладов областной научно-практической конференции, посвященной 50-летию воссоединения Северной Буковины с Советской Украиной. - Черновцы, 1990. - С. 61-62.
 65. Волошин А.И. Биохимические аспекты патогенеза хронического первичного гастродуоденита / А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен //Актуальные проблемы хирургии: тезисы докладов областной научно-практической конференции, посвященной 50-летию воссоединения Северной Буковины с Советской Украиной. - Черновцы, 1990. - С. 62-63.
 66. Коломоец М.Ю. Состояние системы глутатиона при язвенных поражениях желудка и двенадцатиперстной кишки/М.Ю.Коломоец, А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен//Клиническая медицина, 1991. - Т. 69, № 7. - С. 66-68.
 67. Волошин А.И. Особенности нарушения секреции кислого и щелочного компонентов желудочного содержимого у больных хроническим вторичным холецистогенным гастродуоденитом / А.И. Волошин //Хроническое воспаление и заболевания органов пищеварения: тезисы докладов научно-практической конференции. Ч. I. - Харьков, 1991. - С. 52.
 68. Волошин А.И. Изменение некоторых показателей перекисного окисления липидов у больных хроническим гастродуоденитом и язвенной болезнью / А.И. Волошин // Гнойно-септические осложнения в неотложной хирургии: тезисы конференции. - Черновцы, 1992. - С. 150-151.
 69. Влияние минеральной воды пещеры «Золушка» на желудочное кислотообразование у больных хроническим гастродуоденитом и язвенной болезнью /А.И. Волошин, Н.Б. Шашко, Б.П. Сенюк, П.А. Гащишен //Гнойно-септические осложнения в неотложной хирургии: тезисы конференции. -Черновцы, 1992. - С. 152-153.
 70. К механизму влияния иглорефлексотерапии и КВЧ - реф¬лексотерапии на желудочное кислотообразование при язвенной болезни и хроническом гастродуодените /А.И. Волошин, Н.Б. Шашко, Б.П. Сенюк, И.С.  Корбут //Гнойно-септические осложнения в неотложной хирургии: тезисы конференции. -  Черновцы, 1992. - С. 163-164.
 71. Волошин А.И. Влияние компенсаторных механизмов экзокринной функции поджелудочной железы на течение и исход восстановительного лечения больных хроническим первичным гастродуоденитом / А.И. Волошин // Врачебное дело. - 1992. -  № 5. - С. 47-49.
 72. Особенности клинической картины и лечения хронического первичного гастродуоденита у больных пожилого возраста / А.И. Волошин, Н.Б Шашко, Б.П. Сенюк //Актуальные вопросы геронтологии и гериатрии: тезисы докладов Пленума геронтологов и гериатров. - Ростов на Дону, 1992. - С. 195-197.
 73. Волошин А.И. Диагностическое значение одновременного ультразвукового исследования и интрагастральной рН-метрии при хрони-ческом гастродуодените, сочетающемся с хроническим холециститом /А.И. Волошин, Н.Б Шашко, Б.П. Сенюк // Ультразвуковые методы диагностики в современной клинике: тезисы докладов международной научно-практической конференции. - Харьков, 1992. -С. 62.
 74. Волошин А.И. Энпит «Детолакт» в комплексном лечении хронических холецистогенных гастродуоденитов / А.И. Волошин, Н.Б Шашко, Б.П. Сенюк// Материалы республиканской научной конференции. – К., 1992. - С. 168.
 75. Модель эрозивно-язвенных поражений гастродуоденального комплекса /А.И Волошин, И.Ф. Мещишен, И.В. Сенюк, Б.П. Печенюк //Актуальные проблемы использования лабораторных животных в медико-биологических исследованиях: материалы научно-практической конференции. Том II. - Черновцы, 1992. - С. 148-149.
 76. Продукты перекисного окисления липидов крови на модели эрозивно-язвенного поражения гастродуоденального комплекса у крыс / А.И. Волошин, И.Ф. Мещишен, И.В. Печенюк [и др.] //Актуальные проблемы использования лабораторных животных в медико-биологических исследованиях: материалы научно-практической конференции. Том П. - Черновцы, 1992. - С. 191-193.
 77. Волошин О.І. Особливості перебігу та лікування хворих на деформуючий остеоартроз у старшому віці /О.І. Волошин, Г.Л. Христофорова, В.Д.  Летюченко // Реабілітація хворих старшого віку з захворюваннями серцево-судинної, нервової системи та опорно-рухового апарату: матеріали науково-практичної конференції. - К., 1993. - С. 22.
 78. Устройство для местного лечения заболеваний дистального отдела толстой кишки / А.И. Волошин, М.В. Яцкив, Т.Н. Христич, Л.А.  Волошина // Клиническая хирургия. - 1993. - № 2.  - С. 64-65.
 79.  Устройства для введения лекарственных веществ в виде аэрозолей при лечении заболеваний дистального отдела толстой кишки / А.И. Волошин, М.В. Яцкив,Т.Н. Христич, О.И. Снигуряк // Клиническая хирургия. - 1993. - № 4. - С. 64-65.
 80. Волошин О.І. До механізму дії деяких фітопрепаратів у хворих хронічним холецистогенним гастродуоденітом/ О.І. Волошин, Н.Б. Шашко, Б.П.  Сенюк // Нове у діагностиці та лікуванні захворювань органів травлення: тези доповідей. - Вінниця, 1993. - С. 234.
 81. Волошин О.І. Оцінка визначення фази перебігу виразкової хвороби /О.І. Волошин, І.В. Печенюк, Б.П. Сенюк //Нове у діагностиці та лікуванні захворювань органів травлення: тези доповідей. - Вінниця, 1993. - С. 164-165.
 82. Волошин О.І. Використання екстракту бджолиного пилку у лікуванні гепатитів / О.І. Волошин, І.В. Печенюк, І.Ф.  Мещишен // Нове у діагностиці та лікуванні захворювань органів травлення: тези доповідей. - Вінниця, 1993. - С. 163-164.
 83. Волошин А.И. Роль одновременной рН-метрии и ультрасонографии в выявлении функциональных нарушений при гастродуоденальной и гепатобилиарной патологии. / Нове у діагностиці та лікуванні захворювань органів травлення: тези доповідей. - Вінниця, 1993. – С. 36.
 84. Волошин А.И. Фитотерапевтические средства в реабилитационном лечении работников транспорта с хроническим холецистогенным гастроду-оденитом /А.И. Волошин, Н.Б. Шашко //Актуальные вопросы медицины транспорта: тезисы докладов Украинской межведомственной научно-практической конференции. Ч. I. - Одесса, 1993. - С. 79.
 85. Влияние екстракта цветочной пыльцы на течение язвенной болезни у работников транспорта/А.И. Волошин, Б.П. Сенюк, И.Ф. Мещишен В.Н. Кушнир //Актуальные вопросы медицины транспор¬та: тезисы докладов Украинской межведомственной научно-практической конференции. Ч.I. - Одесса, 1993. - С. 79.
 86. Особливості клініки захворювань системи травлення у жителів Чернівецької області, що проживають на забруднених територіях / О.І. Волошин, І.Т. Пенішкевич, A.M. Вдовічен [та ін.] // Навколишнє середовище і здоров'я: тези доповідей міжнародної наукової конференції (23-25 листо-пада 1993 року). - Чернівці, 1993. – С. 12.
 87. Особливості перебігу та лікування хворих на деформуючий остеоартроз і ревматоїдний артрит у старшому віці/О.В. Пішак, О.І. Волошин, Г.Л.Христофорова, В.Д. Летюченко//Реабілітація хворих старшого віку з захворюванням серцево-судинної, нервової систем та опорно-рухового апарату :  праці науково-практичної конференції. – К., 1993. - С. 22.
 88. Квітковий пилок та його екстракти як один із засобів протирадіаційного та екологічного захисту хворих і здорових людей /О.І. Волошин, Н.Б. Шашко, Б.П. Сенюк [та ін.] // Навколишнє середовище і здоров'я: тези доповідей міжнародної наукової конференції (23-25 листопада 1993 року). - Чернівці, 1993. - С. 49.
 89. Деякі особливості лікування хворих ревматоїдним артритом в залежності від уражень внутрішніх органів /О.І. Волошин, М.І. Лобода, Г.Л. Христофорова, О.В Пішак//Сучасні проблеми і досягнення в хірургії і суміжних галузях медицини. - Чернівці, 1994. - С. 89.
 90. Терапевтичні аспекти патології у хворих з гострими порушеннями мозкового кровообігу/О.І. Волошин, А.О. Шубравський, В.М. Пашковський [та ін.] // Сучасні проблеми і досягнення в хірургії і суміжних галузях медицини. - Чернівці, 1994. - С. 91.
 91. Волошин О.І. Деякі актуальні аспекти перебігу НЦД по гіпертонічному типу та гіпертонічної хвороби в умовах екологічного неблагополуччя на території Чернівецької області/О.І. Волошин,  В.Я. Трутяк, В.К. Тащук// Сучасні проблеми і досягнення в хірургії і суміжних галузях медицини. - Чернівці, 1994. - С. 91.
 92. Волошин О.І. Методичні та методологічні проблеми при викладанні нетрадиційної медицини/ О.І. Волошин, В.А. Гайдуков //Шляхи оптимізації навчально-методичної роботи: збірник. - Чернівці, 1994. – С. І7-18.
 93. Волошин О.І. Деякі методичні підходи до викладання пропедевтики внутрішніх хвороб / О.І. Волошин,  А.О. Шубравський  // Шляхи оптимізації навчально-методичної роботи: збірник. - Чернівці, 1994. – С. 18-19.
 94. Волошин O.I., Шляхи і методи вдосконалення практичної підготовки майбутніх лікарів/О.І. Волошин, A.M. Сокол, А.О. Шубравський // Шляхи оптимізації навчально-методичної роботи: збірник. - Чернівці, 1994. – С. 56-57.
 95. Самсон О.І. Становлення та розвиток гастроентерології на Буковині/О.І. Самсон, О.І. Волошин, М.Ю.  Коломоєць // Вчені Буковини - народній охороні здоров'я: матеріали конференції. - Чернівці, 1994. - С. 17-20.
 96. Волошин О.І. Особливості клініки та лікування хронічного гастродуоденіту у хворих на гіпертонічну хворобу / О.І. Волошин, В.Д. Балагур, В.Я. Киршенблат //Вчені Буковини - народній охороні здоров'я: матеріали конференції. - Чернівці, 1994. - С. 74-75.
 97. Вибір лікувальної тактики у хворих на ревматоїдний артрит з ураженням органів травлення. /О.І. Волошин, М.Л. Лобода, Г.Л. Христофорова, О.В Пішак // Вчені Буковини - народній охороні здоров'я: матеріали конференції. - Чернівці, 1994. - С. 156-157.
 98. Особливості лікувальної дії пилку квіткового при виразковій хворобі / О.І. Волошин, І.Ф. Мещишен, Б.П. Сенюк, І.В. Печенюк //V-й конгрес світової федерації українських лікар, товариств (4-9 вересня 1994р.): матеріали. -Дніпропетровськ, 1994. - С. 104.
 99. Пилок квітковий - один із ефективних універсальних засобів корекцї стану здоров'я людей старших вікових груп /О.І. Волошин, Б.П. Сенюк, О.В. Пішак, Н.Б. Шашко // Матеріали з'їзду геронтологів і геріатрів України. -    К., 1994. – С. І46.
 100. Волошин О.І. Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб/ О.І. Волошин //Сторінки історії Чернівецького медичного інституту. - Чернівці, 1994. - С. 50-53.
 101. Волошин О.І. Порівняльна характеристика захворювань системи травлення жителів Кіцманського району, що проживають на забруднених радіонуклідами територіях /О.І. Волошин,  В.Т. Андрієць, Т.В. Захарчук// Медико-екологічні проблеми охорони здоров'я в Україні: матеріали міжнародного симпозіуму. - Чернівці, 1994. - С. 17-18.
 102. Пішак О.В. Мікроскопія зіва та товстої кишки у хворих ревматоїдним артритом в період загострення /О.В. Пішак, І.Й. Сидорчук, О.І. Волошин//Медико-екологічні проблеми охорони здоров'я в Україні: матеріали міжнародного симпозіуму. - Чернівці, 1994. - С. 49.
 103. Особливості перебігу хронічної цереброваскулярної хвороби у хворих з супутніми ураженнями внутрішніх органів /О.І. Волошин, В.М. Пашковський, А.О. Шубравський [та ін.]. // Молоді науковці охороні здоров'я: тези доповідей ювілейної конференції. - Чернівці, 1994. - С. 87-88.
 104. Волошин О.І., Застосування мінеральної води печери «Попелюшка» в комплектному лікуванні хронічного холецистогенного гастродуоденіту /О.І. Волошин, Н.Б. Шашко//Молоді науковці охороні здоров'я: тези доповідей ювілейної конференції. - Чернівці, 1994. - С. І34.
 105. Хіміко-фармакологічна характеристика фітопрепаратів, отриманих із ряду цілющих рослин/В.П. Пішак, О.І. Волошин, В.А. Гайдуков [та ін.] // Ідеї, розвиток, перспектива: наукова конференція, присвячена 100-річчю від дня народження академіка О.І. Черкеса:. - К, 1994. - С.67.
 106. Особливості лікування хворих з екозалежними варіантами виразкової хвороби і хронічного гастродуоденіту /О.І. Волошин, Н.Б. Шашко, Б.П. Сенюк [та ін.] //Медико-єкологічні проблеми охорони здоров'я в Україні: матеріали міжнародного симпозіуму. - Чернівці, 1994. – С. 18-19.
 107. Волошин О.І. Клініко-морфофункціональні паралелі при поєднаних ураженнях гастродуоденальної та гепатобіліарної системи /О.І. Волошин,  Н.Б. Чернявська, Б.П. Сенюк//Актуальные вопросы внутренней медицины, медицинской этики и образования: материалы симпозиума. - К., 1994. - С. 152.
 108. Показники молекулярних продуктів перекисного окиснення ліпідів при гострих вірусних гепатитах А і В / О.І. Волошин, І.В. Печенюк, A.M. Сокол [та ін.]. // Лікарська справа. - 1994. - № 3-4. - С. 83-86.
 109. Особливості клінічної картини та лікування хронічного первинного гастродуоденіту у хворих похилого віку/О.І. Волошин, І.Ф. Мещишен, І.Й. Сидорчук [та ін.]  / Лікарська справа. - 1994. - № 7-8. – С. 113-116.
 110. Волошин А.И. Показатели протеолиза в гастродуоденальной системе при хроническом первичном гастродуодените/ А.И. Волошин,  Т.Н., Христич А.В. Гайсенко [и др.]. //Диагностика и лечение язвенной болезни и гастродуоденитов: тезисы докладов I-й научно-практической конференции гастроэнтерологов Северного Кавказа (14-15 марта 1995 года). - Ростов-на Дону. – 1995. - С. 55-56.
 111. Настійка арніки гірської в лікуванні виразкової хвороби / Т.В. Захарчук, О.І. Волошин, Н.Б. Чернявська, Б.П. Сенюк // Сучасні проблеми фармакології: матеріали І-го національного з'їзду фармакологів України. - Полтава, 1995. - С. 64.
 112. Вплив нестероїдних протизапальних засобів на шлункове кислотоутворення і жовчовиділення у хворих ревматоїдним артритом/ О.І. Волошин, О.В. Пішак, Н.Б. Чернявська, Б.П. Сенюк //Вісник наукових досліджень. - 1995. - № 2. - С. 9.
 113. Волошин О.І. Пилок квітковий як один із засобів корекції уражень гастродуоденальної і гепатобіліарної систем у хворих на ревматоїдний артрит /О.І. Волошин, О.В. Пішак, Б.П. Сенюк // Вісник наукових досліджень. - 1995. - № 2. — С. 11.
 114. Волошин О.І. Функціональний стан печінки під впливом несприятливих екологічних факторів /О.І. Волошин, Я.Г. Іванушко // І-й Український конгрес гастроентерологів: тези доповідей. - Дніпропетровськ, 1995. - С. 21.
 115. Волошин О.І.  Ефективність пилку квіткового при виразковій хворобі і ревматоїдному артриті з супутніми захворюваннями гастродуо-денальної і гепатобіліарної систем / О.І. Волошин,  О.В., Сенюк Б.П. Пішак// І-й Український конгрес гастроентерологів: тези доповідей. - Дніпропетровськ, 1995. - С. 39.
 116. Можливості використання спелеотерапії і гіпоксично-гіперкапнічних тренувань в реабілітації захворювань серцево-судинної системи / О.І. Волошин,  С.В. Білецький, А.І.  Гоженко [та ін.] // Фундамен-тальные клинические аспекты современной реабилитации: тезисы докладов республиканской научно-практической конференции (18-19 мая 1995г.) - Полтава, 1995. - С. 154.
 117. Влияние адаптации к гипоксии - ги-перкапнии на состояние оксидантной и антиоксидантной систем печени и капилляризацию миокарда в эксперименте/С.В. Билецкий, И.Ф. Мещишен, А.И. Волошин [и др.]//Український кардіологічний журнал. - 1995. - № 6. - С. 60-62.
 118. До методики викладання фітотерапії в субординатурі та інтернатурі/О.І. Волошин, В.А. Гайдуков, А.О.Шубравський, М.С. Соболев // Шляхи оптимізації навчально-методичної роботи: матеріали навчально-методичної конференції. - Чернівці, 1996. - С. 8-9.
 119. Волошин O.I. Особливості реабілітації хворих на деформуючий остеоартроз з супутніми захворюваннями гастродуоденальної та гепатобіліарної систем. /О.І. Волошин, Н.М. Ожеван //Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. - С. 56.
 120. Перспективи використання пилку квіткового при реабілітації гастроентерологічних хворих/О.І. Волошин, Б.П. Сенюк, І.Ф. Мещишен [та ін.].// Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. -  С. 57.
 121. 121. Вплив настійки суцвіть арніки гірської на кислотоутворюючу функцію шлунка / О.І. Волошин, Т.В. Захарчук, І.Ф. Мещишен, І.М. Яремій// Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. - С. 143.
 122. Волошин О.І. Вплив адаптації до гіпоксично-гіперкапнічного мікроклімату печери "Попелюшка" на стан травної системи людини та експериментальних тварин./О.І. Волошин, В.І. Каленюк //Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. – С. І59.
 123. Роль обласного діагностичного центру в підвищенні якості реабілітації гастроентерологічних хворих / О.І. Волошин, A.M. Вдовічен, В.А. Гайдуков, В.М. Наврата // Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. - С. 245-246.
 124. Волошин О.І., Особливості реабілітаційного лікування хворих з ураженнями гастродуоденальної і гепатобіліарної системи при ревматоїдному артриті. / О.І. Волошин, О.В.Пішак //Актуальні питання реабілітації гастроен-терологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. - С. 255.
 125. Волошин О.І. Значення ультразвукового методу дослідження в виборі лікувальної тактики у хворих з поєднаними ураженнями гастродуоденальної і гепатобіліарної систем / О.І. Волошин, Н.Б. Чернявська, Б.П. Сенюк //Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 квітня 1996 р.). - Чернівці, 1996. - С. 395.
 126. Особливості захворювань системи травлення жителів, що проживають на забруднених територіях Чернівецької області / О.І. Волошин, І.Т. Пенішкевич, О.В. Пішак,  Н.Б. Чернявська // Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці, 17-18 вересня 1996.) - Чернівці, 1996. – С. 111-112.
 127. Волошин О.І. Настоянка арніки гірської - як лікувальний засіб при виразковій хворобі / О.І. Волошин, Т.В. Захарчук, О.В. Пішак // Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму (м. Чернівці,17-18 вересня 1996.) - Чернівці, 1996. - С. 115-116.
 128. Волошин О.І. Пилок квітковий як лікувально-профілактичний засіб гастроентерологічних уражень при ревматичних захворюваннях / О.І. Волошин, Н.М. Ожеван, О.В. Пішак // Українська науково-практична конференція з народної і нетрадиційної медицини. – К., 1996. - С. 71-72.
 129. Флора Буковини в збереженні здоров'я та генофонду населення краю /В.П Пішак, О.І. Волошин, О.І. Грушко [та ін.] // Демографічна ситуація в Карпатському регіоні: реальність, проблеми, прогнози на XXI століття. - Чернівці-К., 1996. - С. 277-279.
 130. Волошин О.І. Особливості реабілітаційного лікування хворих з ураженнями гастродуоденальної та гепатобіліарної систем при ревматоїдному артриті/О.І. Волошин, О.В. Пішак //Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму. - С. 255.
 131. Деякі особливості лікувальної дії пилку квіткового при захворюваннях системи травлення у хворих на ревматоїдний артрит / О.І. Волошин, О.Л. Кухарчук, О.В. Пішак, Б.П. Сенюк //Актуальні питання реабілітації гастроентерологічних хворих: матеріали симпозіуму. - Чернівці, 1996. - С. 89.
 132. Волошин О.І. Застосування пилку і квіткового /бджолиної обніжки/ у хворих на деформуючий остеоартроз /О.І. Волошин, Н.М. Ожеван // VI–й Конгрес Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ), (9-14 вересня 1966 р.): тези доповідей. - Одеса, 1996.  -  С. 190-191.
 133. Мембраностабілізуюча дія настоянки арніки гірської / І.М. Яремій, І.Ф. Мещишен, О.І. Волошин, Т.В. Захарчук //Фармацевтичний журнал. - 1997. - № 2. - С. 90-93.
 134. Волошин О.І. Хронічні гастродуоденіти: лекція / О.І. Волошин, Т.Д. Никула // Лікарська справа. - 1997. - № 6. - С. 6-13.
 135. Пішак В.П. Природні ресурси Буковини в оздоровленні населення краю: реалії і перспективи /В.П. Пішак, О.І. Волошин // Буковинський медичний вісник. - 1997. - № 1. - С. 3-7.
 136. О диагностической значимости В2 - микроглобулина при ревматоидном артрите//О.В. Пішак, В.П. Пішак, О.Л. Кухарчук, О.І.Волошин //Інформаційна та негентропійна терапія. - 1997. - № 1. - С. 26-27.
 137. Glubochenco E. Chelidonium majus and Potentila erecta as a remedy in chsonic cholecystitis combined with accompa nied gastroduodenitia /E. Glubochenco,  T. Lukashevich, A.Voloshin // New Trends in Diagnostik and Treatment of liver and Colonic Diseases. - Lviv, 1997. - Р. 30.
 138. Волошин О.І. Особливості дії перстачу прямостоячого в комплексному лікуванні хронічного гастродуоденіту в поєднанні з некаменевим холециститом /О.І. Волошин,  В.А. Гайдуков, О.В. Глубоченко // Нетрадиційні методи діагностики та лікування: матеріали II-ої науково-практичної конференції. - К, 1997. - С. 34.
 139. Волошин О.І. Здоров'я людини, бджоли і продукти бджільництва - нові взаємовідносини нинішньої екологічної епохи / О.І. Волошин,  О.В. Пішак // Буковинський медичний вісник. - 1997. - № 2. - С. 88-91.
 140. Волошин О.І. Пилок квітковий в медичній практиці: народні та сучасні фармацевтичні форми застосування / О.І. Волошин, О.В. Пішак // Буковинський медичний вісник. - 1997. - № 2. – С. 108-112.
 141. Волошин О.I. Препарати чистотілу в клінічній практиці: народні і сучасні фармацевтичні форми застосування /О.І. Волошин,  I.В. Лукашевич,  Р.Б. Косуба // Ліки. - 1998. - № 3. - С. 3-7.
 142. Пилок квітковий (бджолина обніжка) клініко-експериментальні аспекти застосування в медицині (огляд літератури) / О.І. Волошин, О.В. Пішак, Б.П. Сенюк // Ліки. - 1998. - № 3. - С. 31-38.
 143. Волошин О.І. Пилок квітковий як лікувально-профілактичний засіб: народні і сучасні фармацевтичні засоби /О.І. Волошин, О.В. Пішак, Л.О. Волошина // Буковинський  медичний вісник. - 1998. - № 1. - С. 163-171.
 144. Особливості клініки, перебігу та лікування захворювань органів травлення у жителів територій Буковини, забруднених радіонуклідами / О.І. Волошин, І.Т. Пенішкевич, A.M. Вдовічен [та ін.] // Українські медичні вісті. -  1998. - Т. 2, число 1-2. - Частина І. – С. 190.
 145. Волошин О.І. Пилок бджолиний, як лікувально-профілактичний засіб при первинних і вторинних ураженнях гастродуоденальної зони / О.І. Волошин, О.В. Пішак,  Б.П. Сенюк // Українські медичні вісті. -  1998. - Т. 2, число 1-2. - Частина ІІ. –С. 150.
 146. Вплив настійки арніки гірської на перебіг виразкової хвороби у хворих, що проживають на забруднених територіях /О.І. Волошин, Т.В. Захарчук, І.Ф. Мещишен, І.М. Яремій //Українські медичні вісті. -  1998. - Т. 2, число 1-2. - Частина ІІ. – С. 48-49.
 147. Фітотерапевтичні засоби в системі захисту здоров'я населення, що проживають на забруднених територіях / О.І. Волошин, В.П. Пішак, В.А. Гайдуков [та ін.] // Українські медичні вісті. -  1998. - Т. 2, число 1-2. - Частина ІІ. –С. 63-64. 
 148.  Волошин О.І. Медикаментозні ураження гастродуоденальної системи у хворих на деформуючий остеоартроз та можливості їх корекції за допомогою квітку пилкового / О.І. Волошин, О.В. Пішак,  Н.М. Ожеван //Інформаційна та негентропійна терапія, 1998. - № 1. - С. 4-5.
 149. Особливості впливу квамателу на процеси шлункового кислотоутворення та жовчовиділення у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки / О.І. Волошин, Н.Б. Чернявська, Б.П. Сенюк, А.О. Шубравський / ХІУ-й з'їзд терапевтів України: тези. – К., 1998 - С. 98.
 150. Пилок квітковий - перспективний засіб ад'ювантної терапії захворювань внутрішніх органів / О.І. Волошин, І.Ф. Мещишен, О.В. Пішак [та ін.] // ХІУ-й з'їзд терапевтів України: тези. – К., 1998. - С. 154.
 151. Пилок квітковий як універсальний засіб біокорекції при захворюваннях внутрішніх органів / О.І. Волошин, О.В. Пішак, І.Ф. Мещишен [та ін.] // ІІІ-я українська науково-практична конференція з народної та нетрадиційної медицини: матеріали конференції. Т. 2. – К., 1998. - С. 178-182.
 152. Волошин О.І. Вікові та соматичні аспекти порушень перекисного окислення ліпідів і деяких показників системи глутатіону у хворих на деформуючий остеоартроз та їх корекція пилком квітковим /О.І. Волошин, Н.М. Малкович, І.Ф. Мещишен // Галицький лікарський вісник. - 1998. - Т.5, № 2. -С. 33-35.
 153. Терапевтичні ефекти пилку квіткового при недостатності кровообігу різного генезу / О.І. Волошин, О.В. Ясинська, Д.Г. Лук'янчук, Л.О Волошина //Актуальні питання клінічної фармакології: матеріали II-ої Українська наукова конференція з міжнародною участю. - Вінниця, 1998. - С. 120-12І.
 154. Волошин О.І. Лікувально-профілактиче використання пилку квіткового у хворих на остеоартроз старшої вікової групи. / О.І. Волошин,  Н.М. Ожеван //Актуальні питання клінічної фармакології: матеріали II-ої Українська наукова конференція з міжнародною участю. - Вінниця, 1998. – С. І93.
 155. Білецький С.В. Перспективы развития спелеотерапии в карстовых пещерах Буковины / С.В Білецький,  О.І. Волошин, В.І. Каленюк // Проблеми екологии и медицины. - 1998. - № 3-4. - С. 19-20.
 156. Досягнення і перспективи діяльності асоціації фітотерапевтів і біологів Буковини в оздоровленні населення краю/В.П. Пішак, О.І. Волошин, Р.Б. Косуба [та ін.] // ІІІ-я українська науково-практична конференція з народної і нетрадиційної медицини: матеріали конференції. – К., 1998. - Т.2. - С. І 14-116.
 157. Пішак О.В. Вплив бджолиної обніжки на функціональний стан шлунково-кишкового тракту та нирок у хворих на ревматоїдний артрит / О.В. Пішак, О.Л. Кухарчук, О.І. Волошин // Бджільництво: міжвідомчий тематичний науковий збірник. –К. - 1998. – С. 110-113.
 158. До питання про гостру токсичність пилку квіткового та вміст в ньому основних важких металів //С.Є. Дейнека, О.І. Волошин, Л.І. Власик, М.М. Тураш // Буковинський медичний вісник. - 1999. - Т. З, № 3. – С. 180-182.
 159. Волошин О.І. Фіторесурси Буковини в науковій медицині і практичній охороні здоров'я: сьогодення і перспективи. / О.І. Волошин, В.П. Пішак //Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р). - Чернівці, 1999. - С. 99-101.
 160. Пилок квітковий - один із оздоровчих засобів у практиці сімейного лікаря / О.І. Волошин, І.Ф. Мещишен, О.В. Пішак [та ін.] // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р). - Чернівці, 1999. – С. 122-124.
 161. До механізму дії пилку квіткового на функціональний стан нирок у хворих із хронічною серцевою недостатністю / О.І. Волошин, Л.О. Волошина, Б.П. Сенюк [та ін.] // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р). - Чернівці, 1999. - С. 124-126.
 162. Волошин О.І. Фітопрепарати арніки гірської і тирлича жовтого у діагностиці та лікуванні захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки / О.І. Волошин,  В.А. Гайдуков, В.М. Печенюк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р). - Чернівці, 1999. - С. 26.
 163. Волошин О.І. Препарати дев'ясилу високого в лікуванні поєднаних захворювань системи травлення /О.І. Волошин, В.Л. Васюк //Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р.). -  Чернівці, 1999. - С. 142-143.
 164. Ефективність синглетно-кисневої терапії у лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт/О.І. Волошин, Н.О. Сплавська, О.І. Сплавський, М.С. Соболєв//Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р). - Чернівці, 1999. – С. 94-95.
 165. Вплив мікроклімату печери "Попелюшка" на васкуляризацію міокарда і стан пероксидного окислення ліпідів у щурів / О.І. Волошин,  С.В. Білецький, І.Ф. Мещишен,  В.І. Каленюк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р.). - Чернівці, 1999. - С. 212-213.
 166. Порівняльна характеристика захворюваності ліквідаторів аварії на ЧАЕС та жителів Чернівецької області, що проживають на забруднених територіях (за даними обласного діагностичного центру) / І.Т. Пенішкевич, A.M. Вдовічен, О.І. Волошин // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р.). - Чернівці, 1999.  - С. 216-217.
 167. Динаміка захворюваності травної та ендокринної системи за п'ять років у Чернівецькій області (за даними обласного діагностичного центру) /І.Т. Пенішкевич, A.M. Вдовічен, О.І. Волошин  // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих районів: матеріали конференції з міжнародною участю (м. Чернівці, 5-7 жовтня 1999 р.). - Чернівці, 1999. - С. 217-219.
 168. Волошин О.І. Вплив настоянки чистотілу великого на стан оксидантної та антиоксидантної системи крові хворих хронічним холециститом у поєднанні з хронічним гастродуоденітом /О.І. Волошин, І.В. Лукашевич //Гастроентерологія: міжвідомчий збірник. - Вип. 29. - Дніпропетровськ, 1999. - С. 147-151.
 169. Волошин О.І. До обгрунтування методики застосування пилку квіткового у хворих на остеоартроз з супутніми захворюваннями гастродуо-денальної і гепатобіліарної систем / О.І. Волошин,  Н.М. Малкович // Галицький лікарський вісник. - 1999. - Т. 6, № 2. - С. 13-15.
 170. Плеш І.А. Порівняльна характеристика показників гемодинаміки у хворих на ЕГХ - II ст. в динаміці фізіологічної гіпергідратації / І.А. Плеш, О.І. Волошин // Буковинський медичний вісник. - 1999. - № 2. - С. 95-100.
 171. Плеш І.А. Стан окремих ланок ендокринної регуляції судинного тонусу у здорових та хворих на гіпертонічну хворобу II стадії / І.А. Плеш, І.К. Владковський, О.І. Волошин //Людина і здоров'я: матеріали науково-практичної конференції. - Херсон, 1999. - С. 62-66.
 172. Волошин О.І. Настоянка арніки гірської в комплексній терапії виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки із супутніми ураженнями гепатобіліарної системи / О.І. Волошин, Т.В. Захарчук// Гастроентерологія: міжвідомчий збірник. - Дніпропетровськ, 1999. - Вип. 29. – С. І8-22.
 173. Волошин О.І. Ефективність синглетно-кисневої терапії у лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт /О.І. Волошин,  О.І Сплавський, М.С. Соболев // Синглетно-киснева терапія. Валкіон: збірник. – К., 2000. - С. 20-21.
 174. Волошин О.І. Застосування препаратів девясилу високого в лікуванні гастродуоденітів, поєднаних з хронічним некаменевим холециститом та супутніми ураженнями кардіореспіраторної системи /О.І. Волошин, В.Л. Васюк // Буковинський медичний вісник. - 2000. - Т. 4, № 4. - С. 51-58.
 175. Волошин О.І. Вплив пилку квіткового (бджолиної обніжки) на прояви остеопорозу в комплексному лікуванні хворих на остеоартроз /О.І. Волошин,  Н.М. Малкович, Л.О. Волошина //Проблеми остеології. - 2000. - Т. З, № 1 - С. 93.
 176. Волошин О.І. Пилок бджолиний - перспективний оздоровлюючий продукт та сировина для ліків /О.І. Волошин,  І.Ф. Мещишен, Л.О. Волошина //Оздоровче природне харчування, розвантажувальна дієтотерапія: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Поляна, 6-9 жовтня 2000 р.). -Ужгород, 2000. - С. 204-207.
 177. Сплавський О.І. Значення нутріціології у підготовці сучасного лікаря /О.І. Сплавський, О.І. Волошин// Оздоровче природне харчування, розвантажувальна дієтотерапія: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Поляна, 6-9 жовтня 2000 р.). - Ужгород, 2000. - С. 207-210.
 178. Стан гастродуоденальної та гепатобіліарної систем у хворих на хронічний обструктивний бронхіт та корекція змін за допомогою настоянки лавру благородного / О.І. Волошин, О.І. Сплавський, Н.О. Сплавська, М.С. Соболев //Актуальні питання охорони здоров'я: матеріали міжнародного симпозіуму (м. Чернівці, 10-11 квітня 2000 р.). -  Чернівці, 2000. – С. 11-12.
 179. Волошин О.І. Корекція порушень шлункового кислотоутворення та жовчовиділення у хворих на хронічний гастродуоденіт із супутнім некаменевим холециститом настойкою перстача прямостоячого / О.І. Волошин,  О.В. Глубоченко, Н.Б. Чернявська //Галицький лікарський вісник. - 2000. - № 3-С. 21-24.
 180. Волошин О.І. Щодо клінічного застосування ербісолу у хворих на остеоартроз/О.І. Волошин, Л.Д. Борейко Г.Л. Христофорова // VIII-й конгрес світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ). - Львів, 2000. - С. 417.
 181. Волошин О.І. Вплив ербісолу на прояви ГХС у хворих на остеоартроз / О.І. Волошин,  Л.Д. Борейко //Досягнення, проблеми та перспективи наукових досліджень в області кардіології та пульмонології на рубежі ХХ-ХХІ століть: матеріали III-ої республіканської науково-практичної конференції. - Вінниця, 2000. - С. 29-30.
 182. Волошин О.І. Препарати девясилу високого в комплексному лікуванні хворих на хронічні гастродуоденіти із супутньою патологією бронхолєгеневого апарату / О.І. Волошин,  В.Л. Васюк // Досягнення, проблеми та перспективи наукових досліджень в області кардіології та пульмонології на рубежі ХХ-ХХІ століть: матеріали III-ої республіканської науково-практичної конференції. - Вінниця, 2000. - С. 89-90.
 183. Voloshin О.І. Bees pollen as a promising health product and raw material for remedies / О.І. Voloshin, I.F. Meschyshen // Healthy nature food, dietetic fasting therapy: аbstracts of international scientific-practical conference. - Uzhgorod. -    2000. – P. 30.
 184. Voloshin O.I. The importance of nutriciology in training of an up-to date doctor /О.І. Voloshin, O.I. Splavsky // Healthy nature food, dietetic fasting therapy: аbstracts of international scientific-practical conference. - Uzhgorod. - 2000. - P. 30-31.
 185. Вплив комплексного лікування на клініко-лабораторні показники хворих на ревматоїдний артрит і остеоартроз / O.I. Волошин, О.В. Сук, Т.І. Пішак [та ін.] // II-й національний конгрес ревматологів України (м. Дніпропетровськ, 23-26 жовтня 2001 р.): матеріали. -  Дніпропетровськ, 2001. - С. 31.
 186. Волошин О.І. Вплив комплексної противиразкової терапії з включенням настоянки арніки гірської на перебіг виразкової хвороби / О.І. Волошин,  Т.В. Захарчук, І.Ф. Мещишен // Буковинський медичний вісник. - 2000. - Т. 4, № 3. - С. 30-35.
 187. Препарати арніки гірської у клінічній практиці вітчизняної і зарубіжної медицини (Огляд літератури) / О.І.Волошин. Т.В. Захарчук, І.Ф. Мещишен, І.М. Яремій // Ліки. - 2000. - № 3-4. - С. 41-47.
 188. Волошин О.І. Настоянка родіоли рожевої у комплексному лікуванні хворих на ІХС з явищами хронічної серцевої недостатності /O.I. Волошин,  І.В. Окіпняк // Матеріали VIII-го Конгресу світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ). - Львів, 2000. - С. 209.
 189. Апітонік як засіб підвищення ефективності лікування хронічних бронхітів і пневмоній у хворих з неповноцінним типом харчування / O.I. Волошин, О.І. Сплавський, Л.О. Волошина, М.В. Клинецький //Розвантажувально-дієтична терапія і низькокалорійна дієта в клініці внутрішніх захворювань: збірник матеріалів наукового симпозіуму. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. - С. 24-25.
 190. Волошин О.І. Стан про- та антиоксидантної системи крові у хворих на хронічні бронхіти із зниженою масою тіла та їх корекція апітоніком / O.I. Волошин, О.І. Сплавський, Л.О. Волошина // Розвантажувально-дієтична терапія і низькокалорійна дієта в клініці внутрішніх захворювань: збірник матеріалів наукового симпозіуму. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. - С. 100-101.
 191. Волошин О.Т., Ефективність апітоніка у комплексній терапії гострої пневмонії та хронічного обструктивного бронхіту / O.I. Волошин, О.І. Сплавський // Українські медичні вісті: науково-практичний журнал Всеукраїнського лікарського товариства: матеріали VI з'їзду ВУЛТ. – К., - 2001. - Т. 4. - С. 21.
 192. Волошин О.І. Застосування препаратів девясилу високого в лікуванні поєднаних захворювань системи травлення / O.I. Волошин,  В.Л. Васюк // Розвантажувально-дієтична терапія і низькокалорійна дієта в клініці внутрішніх захворювань: збірник матеріалів наукового симпозіуму. - Тернопіль: Укрмедкнига. -  2001. - С. 209-210.
 193. Вплив комплексного лікування на клініко-лабораторні показники хворих на ревматоїдний артрит і остеоартроз / О.В. Пішак, О.І. Волошин, Т.І. Сук [та ін.].  //Український ревматологічний журнал. - 2001. - № 3-4 (додаток). - С. ЗІ.
 194. Борейко Л.Д. Клініко-імунологічні критерії ефективності ербісолу в лікуванні хворих на остеоартроз / Л.Д. Борейко, O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. - 2001. - Т. 5, № 3-4. - С. 213-216.
 195. Волошин О.І., Пішак В.П. Асоціація фітотерапевтів Буковини: досягнення і перспективи / O.I. Волошин, В.П. Пішак // Українські медичні вісті: науково-практичний журнал Всеукраїнського лікарського товариства: матеріали VI –го з'їзду ВУЛТ. – К. - 2001. – Т. 4. - С. З.
 196. Тащук.І.А. Клініко - функціональні детермінанти дестабілізації ішемічної хвороби серця: Астеноневротичний синдром і розвиток нестабільної стенокардії //І.А. Тащук,  О.І. Волошин, В.К. Тащук // Українські медичні вісті: науково-практичний журнал Всеукраїнського лікарського товариства: матеріали VI з'їзду ВУЛТ. – К. - 2001. - Т. 4. - С. 108.
 197. Ефективність синглетно-кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт / О.І. Волошин, О.І. Сплавський, А.О. Шубравський, І.В. Окіпняк// Українські медичні вісті: науково-практичний журнал Всеукраїнського лікарського товариства: матеріали VI з'їзду ВУЛТ. – К. - 2001. - Т. 4. - С. 22.
 198. Волошин О.І. Роль нутріціології у підготовці сучасного лікаря в умовах медичного вузу і на післядипломному етапі / O.I. Волошин, О.І. Сплавський //Актуальні питання клініко-лабораторної діагностики захворювань людини: матеріали науково-практичної конференції. -  Чернівці, 2001. - С. 173.
 199. Волошин О.І., Досвід ультразвукової діагностики захворювань щитоподібної залози за даними Чернівецького обласного медичного діагностичного центру/ O.I. Волошин, Н.І. Буймістр, З.В. Білоусова // Актуальні питання клініко-лабораторної діагностики захворювань людини: матеріали науково-практичної конференції. -  Чернівці, 2001. - С. 14.
 200. Порівняльні аспекти захворюваності населення Чернівецької області, що проживає на чистих, забруднених територіях та ліквідаторів аварії на ЧАЕС (за даними обласного діагностичного центру) / О.І. Волошин, I.T. Пенішкевич, Н.І. Буймістр [та ін.]// Актуальні питання клініко-лабораторної діагностики захворювань людини: матеріали науково-практичної конференції. -  Чернівці, 2001. -  С. 79-80.
 201. Особливості захворюваності органів травлення у жителів Чернівецької області за 1995-2000 роки (за даними обласного діагностичного центру) /О.І. Волошин, І.Т. Пенішкевич, І.Ф. Мещишен [та ін.] // Актуальні питання клініко-лабораторної діагностики захворювань людини: матеріали науково-практичної конференції. -  Чернівці, 2001. -  С. І52.
 202. Волошин О.І. Експериментальне обгрунтування застосування ербісолу при остеоартрозі / O.I. Волошин, Л.Д. Борейко, І.С. Давиденко //Науковий вісник Ужгородського університету. - 2001. - С. 3-6. - (Серія: "Медицина"; випуск 15).
 203. Васюк В.Л. Особливості впливу настоянки оману високого на про- і антиоксидантні системи у хворих на хронічні гастродуоденіти, поєднані з хронічними некаменевими холециститами при курсовому комплексному лікуванні /В.Л. Васюк, O.I. Волошин // Галицький медичний вісник. - 2001. -Т. 8, № 3. - С. 20-22.
 204. Волошин О.І. Ефективність VALKION - терапії у лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) / O.I. Волошин,  Н.О. Сплавська, О.І. Сплавський, М.С. Соболев //VALKION -терапія - нове безмедикаментозне лікування: збірник матеріалів наукового симпозіуму. - К.: Polyvalk Ltd, 2001. -    С. 12.
 205. Волошин О.І. Ефективність синглетно-кисневої терапії в комплексному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця з ХСН / O.I. Волошин,  О.І. Окіпняк // Буковинський медичний вісник. - 2001. - Т. 5, № 1. - С. 23-26.
 206. Волошин О.І. Клінічна ефективність застосування VALKION - терапії у хворих на ішемічну хворобу серця / O.I. Волошин,  Д.Г. Лук'янчук, І.В. Ячкуринська // VALKION -терапія - нове безмедикаментозне лікування: збірник матеріалів наукового симпозіуму. - К.: Polyvalk Ltd,  2001. - С. 16.
 207. Волошин О.І. Використання рибоксину в комплексному лікуванні хворих на остеоартроз /O.I. Волошин, Л.Д. Борейко, В.І. Каленюк // Вісник Вінницького державного медичного університету. - 2002. – Т. 6, № 1. - С. 142.
 208. Визначення мембраностабілізуючих властивостей рідких форм ліків рослинного походження, як шлях уточнення механізму їх дії та вдосконалення технологій застосування / О.І. Волошин, І.Ф. Мещишен, І.В. Окіпняк, Н.В Бачук // Вісник Вінницького державного медичного університету - 2002. – Т. 6, № 1. - С. 143.
 209. Волошин О.І. Ад'ювантна терапія порушень серцевого ритму / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк, Д.Г. Лук'янчук // Вісник Вінницького державного медичного університету - 2002. – Т. 6, № 1. -С. 143.
 210. Спосіб оптимізації лікування хронічних гастродуоденітів (ХГД) поєднаних з некаменевими холециститами (ХНХ) у хворих різного віку / О.І. Волошин, В.Л. Васюк, О.В. Глубоченко, Т.В. Лукашевич // Реєстр галузевих нововведень, 2002. – (випуск реестра № 16-17).
 211. Волошин О.І. Спосіб оптимізації лікування хворих на хронічний пієлонефрит/O.I. Волошин,  Т.О. Безрук, В.В. Поканевич // IV-а Міжнародна науково-практична конференція з народної та нетрадиційної медицини: збірник наукових праць. – К.: Інтер-мед, 2002. - С. 339.
 212. Волошин О.І. Ліки рослинного походження: нові підходи і перспективи застосування / O.I. Волошин, Л.О. Волошина, А.О. Шубравський // IX-й Конгрес СФУЛТ: тези доповідей. - Луганськ-К. - Чикаго. - 2002. - С. 23.
 213. Волошин О.І., Застосування лавру благородного в комплексній терапії хворих на хронічний обструктивний бронхіт / O.I. Волошин, О.І. Сплавський, М.І. Кондревич // IX-й Конгрес СФУЛТ: тези доповідей. - Луганськ-К. - Чикаго. - 2002. - С. 23-24.
 214. Вплив екстракту родіоли рідкого (ЕРР) на показники варіабельності серцевого ритму/О.І. Волошин, І.В. Окіпняк, А.О. Шубравський, Д.Г. Лук'янчук // IX-й Конгрес СФУЛТ: тези доповідей. -  Луганськ-К. - Чикаго. - 2002. – С. І80-181.
 215. Волошин О.І. Стан гастродуоденальної, гепатобіліарної системи у хворих на хронічний пієлонефрит та корекція їх порушень пилком квітковим / O.I. Волошин, Т.О. Безрук  [та ін.] // Апітерапія: погляд у майбутнє: матеріали II-го з'їзду апіфітотерапевтів України. - Харьків: НФАУ "Золоті сторінки", 2002.  – С. І67.
 216. Волошин О.І. Ефективність Апітоніка в комплексній терапії хворих на позагоспітальну вогнищеву пневмонію / O.I. Волошин,  О.І. Сплавський, Б.П. Сенюк // Апітерапія: погляд у майбутнє: матеріали II-го з'їзду апіфітотерапевтів України. - Харьків: НФАУ "Золоті сторінки",  2002. - С. 203-209.
 217. Волошин О.І. Апітонік - засіб оптимізації лікування хворих на по-загоспітальну пневмонію / O.I. Волошин,  О.І. Сплавський, А.О. Шубравський //Апітерапія: погляд у майбутнє: матеріали II-го з'їзду апіфітотерапевтів України. - Харьків: НФАУ "Золоті сторінки", 2002. - С. 209-210.
 218. Основи оздоровчого харчування як складова частина підготовки і вдосконалення сімейних лікарів/O.I. Волошин, С.В. Білецький, О.І. Сплавський, Л.О. Волошина // Первинна медико-соціальна допомога та страхова медицина: матеріали міжнародної науково-практичної конференії (м. Ужгород,15-16 жовтня 2002 р.) - Ужгород, 2002. - С. 85-86.
 219. Волошин О.І. Застосування апітоніка у комплексному лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт/O.I. Волошин, О.І. Сплавський // Апітерапія: погляд у майбутнє: матеріали II-го з'їзду апіфітотерапевтів України. - Харьків: НФАУ "Золоті сторінки", 2002. - С. 310-315.
 220. Волошин О.І. Апіфітотерапія на Буковині: досягнення та перспективи. / O.I. Волошин, В.П. Пішак, Л.О. Волошина //Апітерапія: погляд у майбутнє: матеріали II-го з'їзду апіфітотерапевтів України. - Харьків: НФАУ "Золоті сторінки", 2002. - С. 35-41.
 221. Волошин О.І. Вплив екстракту родіоли рожевої на показники варіабельності серцевого ритму у хворих на ІХС / O.I. Волошин, Окіпняк І.В. //Матеріали IV-ої Міжнародної науково-практичної конференції з народної і нетрадиційної медицини. – К., 2002. - С. 43.
 222. Ербісол і остеоартроз: перспективи застосування / O.I. Волошин, Л.Д. Борейко, О.М. Ніколаєнко, С.О. Борейко // Ліки. - 2003. - № 1-2. - С. 141-144.
 223. Волошин О.І. Програма сприяння забезпечення раціонального, збалансованого і адекватного харчування населення Чернівецької області / O.I. Волошин, О.І. Сплавський //Молодь у вирішенні регіональних та транскордонних проблем екологічної безпеки: матеріали II-ї наукової конференції. - Чернівці, 2003. - С. 217-221.
 224. Особливості впливу квамателу на процеси шлункового кислотоутворення та жовчевиділення у хворих на виразкову хворобу ДПК / О.І., Волошин Н.Б Чернявська., Б.П., Сенюк Л.О. Волошина // Буковинський медичний вісник. -2003. - Т. 7, № 2. - С. 36-39.
 225. Спосіб оптимізації лікування хронічних гастродуоденітів поєднаних з некаменевими холециститами у хворих різного віку / О.І. Волошин, В.Л. Васюк, О.В. Глубоченко, І.В. Лукашевич // Сучасна гастроентерологія. - 2003. - № 2. - С. 96.
 226. Волошин О.І. Препарати дев'ясилу високого у вітчизняній і зарубіжній медицині: нові перспективи застосування. / O.I. Волошин, В.Л. Васюк //Фітотерапія. - 2003. - № 1. – С. 14-20.
 227. Рослинні лікарські засоби: сучасні підходи до застосування в європейській медицині та фармації / О.І. Волошин, О.В. Пішак, Л.О. Волошина, В.Л. Васюк // Фітотерапія в реабілітації хворих: збірник тез науково-практичної конференції. – К., 2003. - С. 83.
 228. Волошин О.І. Дев'ясил високий (ДВ): нові перспективи застосування / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Фітотерапія в реабілітації хворих: збірник тез науково-практичної конференції. – К., 2003. - С. 57.
 229. Волошин О.І. Ліки рослинного походження: сучасні тенденції у вітчизняній та світовій клінічній медицині і фармакології / O.I. Волошин, О.В. Пішак, Л.О. Волошина // Фітотерапія. - 2003. - № 3. - С. 3-7.
 230. Апітонік - нова біологічно активна оздоровча добавка із продуктів бджільництва / О.І. Волошин, В.П. Шаповалов, І.Й. Сидорчук [та ін.] // Стан та розвиток агропромислового виробництва в межах єврорегіону "Верхній Прут": матеріали І-ої міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернівці, 8-10 жовтня 2003 р.) - Чернівці, 2003. – С. І 10.
 231. Волошин О.І. Лікарські рослини України та фітопрепарати з них в лікуванні хвороб серцево-судинної системи /O.I. Волошин, К.О. Лаврусевич, Н.В. Бачук-Понич // Стан та розвиток агропромислового виробництва в межах єврорегіону "Верхній Прут": матеріали І-ої міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернівці, 8-10 жовтня 2003 р.). - Чернівці, 2003. - С. 110-111.
 232. Волошин О.І. Рецензія на наукове видання Чекмана І.С. «Клінічна фітотерапія» // Фітотерапія. – 2003. - № 4. – С. 54-55.
 233. Волошин О.І. Студентський науковий гурток як важливи фактор формування особистості майбутнього лікаря та науковця / O.I. Волошин, А.О. Шубравський, Б.П. Сенюк // Методичні, педагогічні та психологічні проблеми до дипломної і післядипломної підготовки фахівців: матеріали 40-ї навчально-методичної конференції викладачів БДМА (м. Чернівці, 22 грудня 2003 р.). – вип.. 8. – Чернівці, 2003. – С. 13-14.
 234. Волошин О.І.Деякі методичні підходи до формування основ психологічного мислення та навичок в процесі вивчення пропедевтики внутрішніх хвороб / O.I. Волошин, А.О. Шубравський, Н.М. Малкович// Методичні, педагогічні та психологічні проблеми до дипломної і післядипломної підготовки фахівців: матеріали 40-ї навчально-методичної конференції викладачів БДМА (м. Чернівці, 22 грудня 2003 р.). – вип.. 8. – Чернівці, 2003. – С.15-16.
 235. Волошин О.І. Динаміка клініко-біохімічних показників у хворих на остеоартроз при застосуванні ербісолу / O.I. Волошин // Хист. – 2004. – вип.. 5. – С. 12.
 236. Волошин О.І. Динаміка фібринолітичної активності крові у хворих із поєднаною патологією кардіореспіраторної системи під впливом препарату «Кардіофіт» / O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т. 8, № 3-4. – С. 340.
 237. Волошин О.І. Застосування «Апітоніку» в комплексній терапії хворих на позагоспітальну вогнищеву пневмонію / O.I. Волошин О.І. Сплавський, Н.М. Малкович //Актуальні питання застосування БАДів в клінічній практиці: матеріали науково-практичної конференції (м. Дніпропетровськ, 5 листопада 2004 р.) – м. Дніпропетровськ, 2004. – С. 45-47.
 238. Волошин О.І. Вплив ультразвукових інгаляцій ліпіну на вміст у конденсаті видихуваного повітря про- і протизапальних цитокінів у хворих на хронічний обструктивний бронхіт із супутньою артеріальною гіпертензією / O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, №1. – С. 117-121.
 239. Волошин О.І. Особливості впливу екстракту гінкго-білоба на клініко-гемодинамічні показники у хворих із хронічною серцевою недостатністю / O.I. Волошин, Н.В. Бачук-Понич // Здобутки і перспективи клінічної терапії та ендокринології: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Тернопіль, 4-5 листопада 2004 р.) – Тернопіль:Укрмедкнига, 2004. – С. 12-13.
 240. Волошин О.І. Вплив спиртової настоянки дев’ясилу високого на ендоскопічні зміни шлунка і дванадцятипалої кишки при хронічному гастродуоденіті із супутнім некаменевим холециститом / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Актуальні питання клінічної та експериментальної медицини: матеріали 85-ї підсумкової конференції, присвяченої 60-річчю БДМА. – Чернівці: БДМА, 2004. – С. 25-32.
 241. Волошин О.І. Зміни про- та антиоксидантних систем у хворих із серцевою недостатністю при застосуванні в лікувальному комплексі екстракту родіоли рідкого (ЕРР) при сегментно-кисневій терапії /O.I. Волошин, І.В. Окіпняк //Актуальні питання клінічної та експериментальної медицини: матеріали 85-ї підсумкової конференції, присвяченої 60-річчю БДМА. – Чернівці, 2004. – С. 158-162.
 242. Волошин О.І. Визначення варіабельності серцевого ритму при артеріальній гіпертензії / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк, Д.Г. Лук’янчук // Х-й Конгрес СФУЛТу: тези доповідей (26-28 серпня 2004 р.) – Чернівці-К.-Чикаго, 2004. – С. 226.
 243. Волошин О.І. Ліки рослинного походження: минуле, сьогодення, майбутнє /O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Б.П. Сенюк //Х-й Конгрес СФУЛТу: тези доповідей (26-28 серпня 2004 р.) – Чернівці-К.-Чикаго, 2004. – С.77.
 244. Вплив сегменетно-кисневої терапії на варіабельність серцевого ритму / O.I. Волошин, А.О. Шубравський, І.В. Окіпняк, Н.М. Малкович //Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, № 3-4. - С. 341.
 245. Волошин О.І. Концепція оздоровчого харчування – нові особливості життєдіяльності людини ХХІ століття / O.I. Волошин, О.І. Сплавський, А.О. Шубоавський //Х-й Конгрес СФУЛТу: тези доповідей (26-28 серпня 2004 р.) – Чернівці-К.-Чикаго, 2004. – С. 601.
 246. Волошин О.І. Ефективність препарату «Кардіофіт» у хворих із хронічною серцевою недостатністю ішемічного ґенезу та супутнім хронічним обструктивним бронхітом / O.I. Волошин // Х-й Конгрес СФУЛТу: тези доповідей (26-28 серпня 2004 р.) – Чернівці-К.-Чикаго, 2004. – С.85.
 247. Волошин О.І. Екстракт гінкго-білоба як засіб адьювантної трапії при лікуванні хронічної серцевої недостатності / O.I. Волошин, Н.В. Бачук-Понич//Х-й Конгрес СФУЛТу: тези доповідей (26-28 серпня 2004 р.) – Чернівці-К.-Чикаго, 2004. – С.76.
 248. Волошин О.І. Особливості впливу настоянки арніки гірської на процеси ліпопероксидації та антиоксидантної системи у хворих на ішемічну хворобу серця / O.I. Волошин, Н.В. Бачук-Понич // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т.8, № 3-4. – С. 339.
 249. Волошин О.І. Досягнення і перспективи розвитку гастроентерології на Буковині (до 60-річчя БДМА) / O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. Ювілейний випуск. – 2004. – С. 19-26.
 250. Волошин О.І. Синдром хронічної втомлюваності: клініко-діагностичні і лікувально-профілактичні аспекти (огляд літератури та власні дослідження) / O.I. Волошин //Ліки. – 2004. - № 5-6. – С. 105-110.
 251. Волошин О.І. Порівняльні аспекти впливу комбінованих препаратів рослинного походження на функціональний стан нирок у хворих іх хронічною серцевою недостатністю ішемічного ґенезу / O.I. Волошин, К.О. Лаврусевич // Діагностика і лікування ураження серця та нирок при артеріальній гіпертензії: матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Харків, 9-10 листопада 2004 р.). – Харків, 2004. – С. 21-22.
 252. Волошин О.І. Клініко-гемодинамічні ефекти лікування настоянки арніки гірської у хворих із хронічною серцевою недостатністю / O.I. Волошин, Н.В. Бачук-Понич // Діагностика і лікування ураження серця та нирок при артеріальній гіпертензії: матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Харків, 9-10 листопада 2004 р.). – Харків, 2004. – С.18-19.
 253. Волошин О.І. Клініко-імунологічні критерії ефективності препарату ербісол у лікуванні хворих на хронічний пієлонефрит із супутніми ураженнями гастродуоденальної і гепатобіліарної системи / O.I. Волошин // Ліки. – 2004. - № 11. – С. 97-99.
 254. Волошин О.І. Системність дії ербісолу в хворих на остеоартроз / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк, Н.М. Малкович //Актуальні питання фармакології: матеріали ІУ-ї Української науково-практичної конференції з міжнародною участю з клінічної фармакології. – Чернівці, 2004. – Ч.1. – С. 15-19.
 255. Волошин О.І. Історія становлення та розвитку кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб / O.I. Волошин // Клінічна та експериментальна патологія. – 2004. – Т.3, № 1. – С. 121-125.
 256. Волошин О.І. Зміни фібрінолітичної активності конденсату видихуваного повітря у хворих на хронічний обструктивний бронхіт при використанні в комплексній терапії ліпіну та його суміші з беродуалом / O.I. Волошин // Галицький лікарський вісник. – 2004. - № 1. – С. 40-42.
 257. Волошин О.І. Застосування апітоніку у комплексному лікування хворих на поза госпітальну вогнищеву пневмонію / O.I. Волошин, О.І. Сплавський //Наука і освіта – 2004: матеріали 7-ої Міжнародної науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ: Медицина, 2004. - С. 62-65.
 258. Волошин О.І. Роль синглетно-кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт/ O.I. Волошин // Наука і освіта – 2004: матеріали 7-ої Міжнародної науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ: Медицина, 2004.  – С. 74-75.
 259. Волошин О.І. Фітотерапія в Україні крізь призму досягнень Європейської фітотерапії і фітофарміндустрії //Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 68-69.
 260. Волошин О.І.  Лікарські рослини з онкостатичною дією (огляд літератури) / O.I. Волошин, В.П. Пішак //Проблеми онкології, променевої діагностикиі променевої терапії на Буковині: збірник. – Чернівці, 2005. – вип.. 6. – С. 35-40.
 261. Волошин О.І. Гепабене: перспективні напрямки застосування/ O.I. Волошин //Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 62-63.
 262. Волошин О.І. Випадок смертельного отруєння борозником / O.I. Волошин //Фітотерапія. – 2005. № 2. – С. 26-30.
 263. Синдром хронічної втоми: діагностичні та фітотерапевтичні лікувально-профілактичні аспекти (огляд літератури) /O.I. Волошин, О.В. Пішак, В.Л Васюк, І.В. Окіпняк //Фітотерапія. – 2005. - № 1, - С. 3-10.
 264. Волошин О.І. Ефективність епітоніка у комплексній терапії / O.I. Волошин О.І. Сплавський, Н.М. Малкович // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 151-152.
 265. Волошин О.І. Синдром хронічної втоми в практиці інтерністів / O.I. Волошин, О.В. Пішак, В.Л. Васюк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 70-71.
 266. Волошин О.І. Екстракт родіоли рідкий у лікуванні хворих іх хронічною серцевою недостатністю / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 69-70.
 267. 267. Волошин О.І. Холагогум – нові можливості й перспективи застосування / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С.63-66.
 268. Волошин О.І. Оздоровчі ресурси Буковини: стан та перспективи розвитку / O.I. Волошин, В.П. Пішак // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 16-19.
 269. Волошин О.І. Фітотерапія синдрому подразненого кишечника / O.I. Волошин, Л.В. Васюк // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 59-62.
 270. Сидорчук І.Й. Досягнення науковців БДМУ в дослідженні проблеми фітотерапії, апітерапії /І.Й. Сидорчук, В.П. Пішак, O.I. Волошин // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – 5-8.
 271. Волошин О.І. Спиртова настоянка оману високого в лікуванні хворих на хронічний обструктивний бронхіт з супутнім цукровим діабетом / O.I. Волошин, Н.М. Малкович // Хист. – 2005. – вип..7. – С. 43.
 272. Волошин О.І. Особливості супутньої гастроентерологічної патології у хворих на остеоартрозу / O.I. Волошин // Хист. – 2005. – вип..7. – С.39.
 273. Волошин О.І. Застосування аспектів хрономедицини для визначення ефективності лікування хворих на остеоартрозу / O.I. Волошин // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 82.
 274. Волошин О.І. Застосування аспектів хрономедицини для визначення ефективності лікування хворих на остеоартроз / O.I. Волошин // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 82.
 275. Волошин О.І. Вплив екстракту гінкго-білоба на варіабельність серцевого ритму у хворих із хронічною серцевою недостатністю / O.I. Волошин // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 353-354.
 276. Волошин О.І. Фітотерапія в Україні крізь призму досягнень європейської фітотерапії і фітофарміндустрії / O.I. Волошин // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 354.
 277. Волошин О.І. Зміни про- та оксидантних систем у хворих із хронічною серцевою недостатністю при застосуванні в лікувальному комплексі екстракту родіоли рідкого / O.I. Волошин // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 361.
 278. Біодобавка «Апітонік»: перспективи застосування / O.I. Волошин О.І. Сплавський, А.О. Шубравський, Н.М. Малкович // Ювілейний УІІІ-й з’їзд ВУЛТ (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С. 356.
 279. Особливості ад’ювантної фітотерапії в комплексному лікуванні хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний іх хронічним некаменевим холециститом / O.I. Волошин І.В. Лукашевич, В.Л. Глубоченко [та ін.] //основи молекулярно-генетичного оздоровлення людини і довкілля: матеріали Міжнародного науково-практичного форуму (м. Київ, 31 травня 2005 р.). – К., 2005. – С. 29-33.
 280. Волошина Л.О. Формування стратегії оздоровчого харчування – життєва необхідність безпечного існування людини ХХІ століття / Л.O. Волошина, O.I. Волошин //Підготовка сімейних лікарів та моделі впровадження сімейної медицини в Україні: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Чернівці, 13-14 квітня 2005 р.) – Чернівці. – 2005. – С. 86-87.
 281. Волошин О.І. Перспективи використання засобів фітотерапії в сімейній медицині / O.I. Волошин // Підготовка сімейних лікарів та моделі впровадження сімейної медицини в Україні: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Чернівці, 13-14 квітня 2005 р.) – Чернівці. – 2005. – С. 115-116.
 282. Волошин О.І. Оздоровчі ресурси Буковини: стан та перспективи розвитку / O.I. Волошин //Буковинський медичний вісник. – 2005. – Т. 9, № 4. – С. 137-139.
 283. Волошин О.І. Досягнення науковців БДМУ в дослідженні проблем фітотерапії, апітерапії / O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. – 2005. – Т. 9, № 4. – С. 134-136.
 284. Волошин О.І. Звіробій звичайний (hypericum perforatum): нові погляди на застосування препаратів з нього в сучасних умовах / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Фітотерапія. – 2005. - № 4. – С. 21-26.
 285. Волошин О.І. Ліки рослинного походження: що очікувати в майбутньому? / O.I. Волошин // Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів: матеріали ІІ-ої науково-практичної конференції з міжнародною участю (м.Чернівці, 6-7 жовтня 2005 р.). - Чернівці, 2005. – С. 66-67.
 286. Волошин О.І. Екстракт родіоли рідкий у комплексному лікуванні хворих на хронічну серцеву недостатність (клініко-функціональні та біохімічні аспекти) / O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. – 2005. – Т. 9, № 4. – С. 147-148.
 287. Малкович Н.М. Ефективність апітоніку в комплексній терапії хронічного обструктивного захворювання легень /Н.М. Малкович, O.I. Волошин, О.І. Сплавський // Буковинський медичний вісник. – 2005. – Т. 9, № 4. – С. 173-174.
 288. Волошин О.І. Фітотерапія: новий етап розвитку / O.I. Волошин //Матеріали ХІ-го Конгресу СФУЛТу (м. Полтава, 28-30 серпня 2006 р.). – Полтава, 2006. – С. 594.
 289. Волошин О.І. Особливості добової динаміки біохімічних показників крові під час гострого подагричного артриту / O.I. Волошин, О.В. Пішак // Актуальні питання фармакотерапії у загальній практиці – сімейній медицині : матеріали науково-практичної конференції (м. Вінниця, 26-27 жовтня 2006 р.)//Biomedikal and biosocial anthropology. – 2006. - № 7. – С. 191.
 290. Роль апіпродуктів у харчуванні /O.I. Волошин, О.І. Сплавський, І.В. Окіпняк, Н.М. Малкович // Актуальні питання гігієни харчування та безпечності харчових продуктів. Міжнародні, європейські і національні підходи до вирішення. Нові критерії оцінки ризику, показники, методи  та регламенти. Питна вода – харчовий продукт № 1. Проблеми функціонального харчування: матеріали ІУ –ої Міжнародної науково-практичної конференції.  - К., 2006. – С. 60-61.
 291. Волошин О.І. «Вітатрон», як засіб оптимізації комплексного лікування пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю ішемічного ґенезу/ O.I. Волошин, О.І. Сплавський, І.В. Окіпняк, Н.В. Бачук-Понич // Актуальні питання гігієни харчування та безпечності харчових продуктів. Міжнародні, європейські і національні підходи до вирішення. Нові критерії оцінки ризику, показники, методи  та регламенти. Питна вода – харчовий продукт № 1. Проблеми функціонального харчування: матеріали ІУ –ої Міжнародної науково-практичної конференції.  - К., 2006. – С. 14-15.
 292. Волошин О.І. Мінеральні води Буковини / O.I. Волошин, О.І. Сплавський, І.В. Лукашевич, Н.М. Малкович // Актуальні питання гігієни харчування та безпечності харчових продуктів. Міжнародні, європейські і національні підходи до вирішення. Нові критерії оцінки ризику, показники, методи  та регламенти. Питна вода – харчовий продукт № 1. Проблеми функціонального харчування: матеріали ІУ–ої Міжнародної науково-практичної конференції.  - К., 2006. – С.14.
 293. Волошин О.І. Особливості гемореологічних порушень та варіабельності ритму серця у хворих із синдромом хронічної серцевої недостатності та їх корекція із застосуванням карді офіту і хомвіокорину / O.I. Волошин, К.О. Бобкович //Кровообіг та гемостаз. – 2006. - № 3. – С.32-36.
 294. Волошин О.І. Клініко-функціональні аспекти перебігу хронічної серцевої недостатності у хворих із супутнім хронічним холециститом та їх медикаментозна корекція / O.I. Волошин / Клінічна та експериментальна патологія. – 2006. – Т.5, № 2. – С.14-17.
 295. Волошин О.І. Ефективність апітоніку в комплексній терапії хронічного обструктивного захворювання легень / O.I. Волошин // Апітерапія: досягнення та перспективи розвитку: матеріали ІІІ-го з’їзду апітерапевтів України (м. Харків, 28-30 березня 2006 р.). – Харків: НФАУ «Золоті сторінки», 2006. – С. 267-271.
 296. Волошин О.І. Клініко-терапевтичні погляди на лікарські рослини з онкостатичною дією \ O.I. Волошин //Фітотерапія. – 2006. - № 2. – С. 3-10.
 297. Волошин О.І. Особливості впливу екстракту гінко-білоба та настоянки арніки гірської на показники добового моні торування артеріального тиску та електрокардіограми у хворих іх ХСН ішемічного ґенезу / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т.10, № 2. – С.  9-11.
 298. Волошин О.І. Застосування апітоніку в комплексному лікуванні поза госпітальної вогнищевої пневмонії / O.I. Волошин, Н.М. Малкович //ХІ –й Конгрес СФУЛТу (м. Полтава, 28-30 серпня 2006 р.): матеріали. – Полтава, 2006. – С. 593-594.
 299. Волошин О.І. Пилок бджолиний – універсальний оздоровчо-лікувальний засіб в умовах несприятливого довкілля / O.I. Волошин, Б.П. Сенюк, Н.М. Малкович // ХІ –й Конгрес СФУЛТу (м. Полтава, 28-30 серпня 2006 р.): матеріали. – Полтава, 2006. – С. 596.
 300. Волошин О.І. Формування стратегії оздоровчого харчування якодин з перспективних шляхів профілактики захворювань / O.I. Волошин // ХІ –й Конгрес СФУЛТу (м. Полтава, 28-30 серпня 2006 р.): матеріали. – Полтава, 2006. – С. 593.
 301. Волошин О.І. Адаптогенні прояви екстракту родіоли рідкого при захворюванні   у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю ішемічного генезу / O.I. Волошин // ХІ –й Конгрес СФУЛТу (м. Полтава, 28-30 серпня 2006 р.): матеріали. – Полтава, 2006. – С. 274.
 302. Волошин О.І. Фітотерапевтичні аспекти корекції мікст-патології гепатобіліарної системи у хворих з поліморбідним фоном / O.I. Волошин В.Л. Васбк, І.В. Окіпняк // Здобутки та перспективи внутрішньої медицини: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Тернопіль, 19-20 жовтня 2006 р.). – Тернопіль. – С. 283-284.
 303. Волошин О.І. Вплив фітоліту на перебіг подагри у хворих з супутнім ураженням панкреато-біліарної системи/O.I. Волошин, О.В. Пішак // Biomedikal and biosocial anthropology. – 2007. - № 8.  – С. 161-162.
 304. Волошин О.І. Стан функції зовнішнього дихання та бронхіальної прохідності в пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та супутньою патологією серцево-судинної системи / O.I. Волошин К.О. Бобкович, Н.М. Малкович // Буковинський медичний вісник. – 2007. – Т.11, № 4. – С. 18.
 305. Частота уражень органів гепатобіліарної системи у хворих на подагру / О.В. Пішак, O.I. Волошин, І.В. Лукашевич, Б.П. Сенюк // Буковинський медичний вісник. – 2008. – Т.12, № 3. – С. 14-15.
 306. Пішак О.В. Ефективність антралю у комплексному лікуванні хворих на остеоартрозу із супутньою патологією панкреатобіліарної системи /О.В. Пішак, O.I. Волошин //Науковий  вісник Ужгородського університету. – 2007. – вип. 31. – С. 32-35. – (серія «Медицина).
 307. Волошин О.І. Застосування фіто літу в комплексній терапії хворих на подагру / O.I. Волошин О.В. Пішак // Фітотерапія. – 2007. - № 2. – С. 36-40.
 308. Волошин О.І. Кардіофіт: перспективи використання при мікст-патології внутрішніх органів (огляд літератури та власні дослідження) / O.I. Волошин, К.О. Бобкович, Б.П. // Фітотерапія. – 2007. - № 1. – С. 3-9.
 309. Волошин О.І. Клінічні аспекти механізму дії екстракту родіоли рожевої / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк / Актуальні, теоретичні та клінічні аспекти фітотерапії: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м.Ужгород, 19-21 квітня 2007 р.). – Ужгород. – 2007. – С. 34-37.
 310. Екстракт гінкго дволаптевого та настоянки арніки гірської як засоби оптимізації лікування хворих на хронічну серцеву недостатність з супутнім хронічним холециститом / O.I. Волошин, І.В. Лукашевич, Б.П. Сенюк, Н.В. Бачук-Понич // Буковинський медичний вісник. – 2007. – Т.11, № 4. – С. 18-19.
 311. Вазавітал в комплексному лікуванні хворих із серцевою недостатністю ішемічного ґенезу / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, А.О. Шубравський, Л.О. Волошина //Здобутки клінічної та експериментальної медицини»: збірник матеріалів конференції (м. Тернопіль, 4 червня 2009 р.) – Тернопіль: Укрмедкнига. 2009. – С.9.
 312. Волошин О.І. Спосіб лікування ішемічного коліту / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, О.І. Сплавський, А.О. Шубравський // Здобутки клінічної та експериментальної медицини: збірник матеріалів конференції (м. Тернопіль, 4 червня 2009 р.) – Тернопіль: Укрмедкнига. 2009. – С.8-9.
 313. Волошин О.І. Спосіб оптимізації комплексного лікування хворих на остеоартроз з супутньою віковою патологією / O.I. Волошин, Б.П. Сенюк //Український науково-медичний молодіжний журнал. – 2008. - № 3. – С. 295.
 314. Волошин О.І. Роль і місце ліків рослинного походження в лікуванні мікст-патології внутрішніх органів / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.О. Волошина // Український науково-медичний молодіжний журнал. – 2008. - № 3. – С. 294.
 315. Волошин О.І. Сландж-феномен при хронічному холециститі та сечокислий діатез: чи випадково висока частота поєднання? / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Б.П. Сенюк // Науковий  вісник Ужгородського університету. – 2009. – вип. 36. – С. 11-13. – (серія «Медицина).
 316. Волошин О.І.Харчова алергія, харчова інтолерантність: клініко-діагностичні і лікувально-профілактичні аспекти / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.О. Волошина, І.В. Окіпняк // Ваше здоров'я. – 2008. - № 25. - C. 6.
 317. Конституційні, вікові, соматичні та гендерні особливості метеозалежності та фітотерапевтичні аспекти їх корекції у кардіологічних хворих / O.I. Волошин, Л.О. Волошина, В.Л. Васюк, Б.П. Сенюк // Український науково-медичний молодіжний журнал. – 2008. - № 3. – С. 297-295.
 318. Волошин О.І. Роль оздоровчого харчування в оптимізації комплексного лікування метеозалежних хворих / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Проблеми харчування. – 2008. – Вип. 1-2. – С. 14.
 319. Пішак О.В. Вікові та статеві особливості стану про- та антиоксидантних систем крові у хворих на остеоартрозу із супутньою патологією гепатобіліарної системи кишечнику / О.В. Пішак, O.I. Волошин, М.М. Кулинич // Буковинський медичний вісник. – 2008. – Т.12, № 1. – С. 41-44.
 320. Волошин О.І. Родіола рожева в клінічній і експериментальній медицині (огляд літератури та власні дослідження) / O.I. Волошин,І.В. Окіпняк // Фітотерапія. – 2008. - № 2. – С. 31-33.
 321. Волошин О.І. Особливості перебігу і лікування хронічної серцевої недостатності ішемічного ґенезу у хворих із стеатогепатозом / O.I. Волошин, І.В. Окіпняк, В.Л. Васюк // Фітотерапія. – 2008. - № 2. – С.47-51.
 322. Волошин О.І. Хронічні гастродуоденіти: погляд крізь призму 35-річного дослідження проблеми / O.I. Волошин // Внутрішня медицина. – 2008. - № 2. – С. 30-35.
 323. Волошин О.І. Формування стратегії оздоровчого харчування серед медичної спільноти й населення – сучасний ефективний поступ збереження генотипу нації / O.I. Волошин, О.І. Сплавский, І.В. Окіпняк // Довкілля і здоров’я людини: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м.Ужгород, 17-19 квітня 2008 р.). – Ужгород: Говерла, 2008. – С. 49-52.
 324. Волошин О.І. Досвід застосування ібергасту у хворих із синдромом подразненого кишечнику / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2008. – Вип. 12. – С. 225.
 325. Волошин О.І. ефективність анти фронту у хворих із синдромом подразненого кишечнику та явищами мтеозалежності / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2008. – Вип. 12. – С. 224.
 326. Волошин О.І. А-дістон як засіб оптимізації комплексної терапії хворих на ІХС із супутньою судинною церебральною патологією / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, І.В. Окіпняк // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2008. – Вип. 12. – С. 224.
 327. Волошин О.І. Фітокорекція у хворих із мікст-патологією кардіопульмональної системи / O.I. Волошин, К.О. Бобкович, Б.П. Сенюк // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2008. – Вип. 12. – С. 259.
 328. Волошин О.І. Обговорення роботи «Розробка та впровадження системи методів діагностики, профілактики і лікування хвороб нирок», висунутої на здобуття державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року/ O.I. Волошин //Актуальні проблеми нефрології: збірник наукових праць. – Вип. 14. – К.: Задруга, 2008. – С. 7-17.
 329. Волошин О.І. Клінічні та вікові особливості патології системи травлення у хворих, які проживають у зонах екологічного неблагополуччя/ O.I. Волошин // Вікові аспекти схильності організму до шкідливого впливу ксенобіотиків: тези доповідей науково-практичної конференції (16-17 вересня 2008 р.). – Чернівці. – 2008. – С.15-17.
 330. Волошин О.І.  Корекція метаболічних розладів у пацієнтів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та супутню ішемічну хворобу серця(ІХС) / O.I. Волошин,  К.О. Бобкович, Н.М. Малкович // Матеріали ХІІ-го Конгресу СФУЛТу (25-28 вересня 2008 р.). – Івано-Франківськ, - 2008. – С. 175.
 331. Волошин О.І. Особливості дії А-дістону на клінічні електрофізіологічні параметри та вегетативний гомеостаз у хворих на нейроциркуляторну дистонію та ішемічну хворобу серця / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, І.В. Окіпняк //Фітотерапія. – 2008. - № 4. – С. 9-15.  
 332. Волошин О.І. Особливості викладання курсу « Медична деонтологія» як гуманітарного аспекту виховання майбутнього лікаря / O.I. Волошин В.Л. Васюк, І.В. Лукашевич // Матеріали навчально-наукової конференції до 65-річчя БДМУ. – Чернівці. – 2009. – С. 16-17.
 333. Пішак О.В. Досвід застосування урикозуричних препаратів рослинного походження в хворих на подагру із супутнім ураженням гепатобіліарної системи /О.В. Пішак, O.I. Волошин, Г.І. Арич // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2009. – Вип. 13 (1/2). – С.326-327.
 334. Волошин О.І. Ураження серцево-судинної системи у хворих на цироз печінки не вірусного походження / O.I. Волошин, П.В. Присяжнюк // Клінічна та експериментальна патологія. – 2009. – Т.8,№1. – С. 106-110.
 335. Вікові та соматичні особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень за умов поєднання ураження серцево-судинної системи/ O.I. Волошин, Н.М. Малкович, Г.Я.Ступницька, К.О. Бобкович // Буковинський медичний вісник. – 2009. – Т.13, № 3. – С. 20-25.
 336. Ішемічний коліт як прояв абдомінальної ішемічної хвороби: дискусійні питання клініки, діагностики, лікування (огляд літератури та власні дослідження) / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, І.О. Руснак [та ін.]//Внутрішня медицина. – 2009. - № 1-2. – С.47-59.
 337. Харчова алергія та харчова інтолерантність: сучасні аспекти етіології та патофізіології(огляд літератури)/ O.I. Волошин, В.Л. Васюк, О.І. Руснак, О.І.Сплавський // Сімейна медицина. – 2009. - № 2. – С. 61-66.
 338. Пішак О.В. Хронометричні особливості застосування нестероїдних протизапальних засобів у хворих на ревматоїдний артрит /О.В. Пішак, O.I. Волошин // Буковинський медичний вісник. – 2009. – Т.13, № 4. – С. 276-277.
 339. Сидорчук І.Й. Особливості формування дисбактеріозу товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит /І.Й. Сидочук, O.I. Волошин //Поєднані інфекційні та паразитарні хвороби: збірник. – Чернівці, 2009. – С. 156-157.
 340. Волошин О.І.  Особливості клініки, діагностики, лікування й реабілітації хворих на хронічний гастродуоденіт у літньому та старечому віці / O.I. Волошин // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2009. – Вип. 13 (1/2). – С. 332.
 341. Пішак О.В. Хроноритми параметрів про- і антиоксидантної системи у хворих на ревматоїдний артрит /О.В. Пішак, O.I. Волошин// Здобутки клінічної та експериментальної медицини: збірник матеріалів конференції (4 червня 2009 р.). – Тернопіль: Укрмедкнига, 2009. – С. 28-29.
 342. Пішак О.В. Досвід застосування сорбілакту у хворих на подагру із супутнім ураженням гепатобіліарної системи / О.В. Пішак, O.I. Волошин, Г.І. Арич // Здобутки клінічної та експериментальної медицини: збірник матеріалів конференції (4 червня 2009 р.). – Тернопіль: Укрмедкнига, 2009. – С. 28.
 343. Волошин О.І.  Спосіб лікування хронічної абдомінальної ішемічної хвороби / O.I. Волошин, В.Л. Васюк // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2009. – Вип. 13 (1/2). – С. 331.
 344. Волошин О.І.  Пилок квітковий (бджолина обніжка) – природна мультинанотехнологія з багатьма нерозпізнаними секретами / O.I. Волошин //Народна медицина в Україні: тези І-го Національного конгресу (18 вересня 2009 р.) – К., 2009. – С. 10-11.
 345. Волошин О.І.   Сладж-феномен жовчного міхура і сечокислий діатез: роль ліків рослинного походження в профілактиці і лікуванні / O.I. Волошин, О.Л. Волошина, В.Л. Васюк// Народна медицина в Україні: тези І-го Національного конгресу (18 вересня 2009 р.) – К., 2009. – С. 11-12.
 346. Волошин О.І.  Остеоартроз і ліки рослинного походження: роль і місце в комплексному лікуванні / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина//Матеріали Х-го зїзду ВУЛТ (24-27 вересня 2009 р.): Українську медичні вісті. – 2009. – Т.8, Ч.1-4. – С.10.
 347. Волошина Л.О. Особливості ураження підшлункової залози у хворих на подагру / Л.O. Волошина, O.I. Волошин // Хист. – 2009. - № 11. – С. 96.
 348. Досвід застосування атрену у хворих на остеоартрозу з супутніми віковими судинними ураженнями внутрішніх органів/O.I. Волошин, Б.П. Сенюк,  Л.O. Волошина, Т.В. Захарчук // Здобутки клінічної та експериментальної медицини: збірник матеріалів конференції (4 червня 2009 р.). – Тернопіль: Укрмедкнига, 2009. – С. 9-10.
 349. Волошин О.І.  Ефективність комплексного лікування хворих на цироз печінки не вірусної етіології із застосуванням препарату «кверцетин» / O.I. Волошин//Хист. – 2009. – Вип. 11. – С.110-111.
 350. Волошин О.І. Стан кишкового мікробіоценозу у хворих на ревматоїдний артрит / O.I. Волошин // Хист. – Вип. 11. – С. 85.
 351. Волошин О.І.  Ліки рослинного походження і доказова медицина: чому існують сумніви доказовості? / O.I. Волошин, О.В. Пішак // Народна медицина в Україні: тези І-го Національного конгресу (18 вересня 2009 р.) – К., 2009. – С. 17-18.
 352. Ginkgo biloba у практиці і лікуванні судинних захворювань / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Р.В. Бачук-Понич, А.О. Шубравський // Народна медицина в Україні: тези І-го Національного конгресу (18 вересня 2009 р.) – К., 2009. – С. 12-15.
 353. Випадок гiгантської кiстоми яєчника / О. Волошин, О. Пересунько, М.Кондревич, та iн. //Клiнiчна та експериментальна патологiя. - 2009. - Т.8, N4. - С. 137-139.
 354. Вiковi та соматичнi аспекти застосування латрену у хворих на остеоартроз /О.І. Волошин, Б.П. Сенюк, Г.І. Арич, Л.О. Волошина // Галицький лiкарський вiсник. - 2010. - Т.17, число 2. - С.19-22. 
 355. Випадок антифосфолiпiдного синдрому / О.І. Волошин, Б.П. Сенюк, Т.В. Захарчук [та ін.] //Буковинський медичний вiсник. - 2010. - Т. 14, N 2. - С. 150-152.
 356. Волошин О.І.  Методологічні особливості викладання клінічної апіфітотерапії лікарям інтерністам / O.I. Волошин, Б.П. Сенюк, Н.М. Малкович // Біогеохімічні аспекти збереження здоров’я людини: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (8-9 квітня 2010 р.) – Ужгород: Говерла, 2010. – С. 359-362.
 357. Медикаментозна корекцiя циркадiанних ритмiв метаболiчних процесiв у пацiєнтiв з остеоартрозом та подагрою / О.В. Пiшак, О.І. Волошин, О.В. Микитюк [та ін.] // Буковинський медичний вiсник. - 2010. - Т. 14, N 4. - С. 85-92.
 358. Волошин О.I. Сучаснi аспекти фiтотерапiї цукрового дiабету / O.I. Волошин, О.В. Глубоченко, // Мiжнародний ендокринологiчний журнал. - 2010. – N 5. - С. 47-54.
 359. Особливостi циркадiанних ритмiв метаболiчних процесiв при остеоартрозi і подагрi (повiдомлення I). / О.В. Пiшак, О.І. Волошин, О.І. Микитюк [та ін.] // Буковинський медичний вiсник. - 2010. - Т. 14, N 3. - С. 45-54.
 360. Досвід застосування пилку бджолиного при захворюваннях внутрішніх органів /O.I. Волошин, Б.П. Сенюк, Л.O. Волошина [та ін.] // Біогеохімічні аспекти збереження здоров’я людини: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (8-9 квітня 2010 р.) – Ужгород: Говерла, 2010. – С. 253-256.
 361. Волошин О.І.  Ліки рослинного походження в контексті доказової медицини: реалії і перспективи / O.I. Волошин, О.В. Пішак, В.Л. Васюк // Біогеохімічні аспекти збереження здоров’я людини: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (8-9 квітня 2010 р.) – Ужгород: Говерла, 2010. – С. 258-262.
 362. Волошин О.І.  Досвід ведення хворих з вірусно-бактеріальними пневмоніями / O.I. Волошин, Н.М. Малкович //Матеріали ХІІІ –го Конгресу СФУЛТ (30 вересня – 03 жовтня 2010 р.). – Львів –К. – Чикаго. – 2010. – С. 262-263.
 363. Волошин О.І.   Особливості ураження біліарної системи та зміна моторики жовчного міхура у хворих на хронічну серцеву недостатність під впливом екстракту кореня гортензії / O.I. Волошин, І.В. Лукашевич, Н.М. Малкович // Народна медицина в Україні: матеріали І-го з'їзду  (24-25 вересня 2010 р.). – К., 2010. – С. 19-20.
 364. Волошин О.І.  Фітотерапевтичні аспекти лікування цукрового діабету (огляд літератури) / O.I. Волошин, О.В.   Глубоченко // Міжнародний ендокринологічний журнал. – 2010. - № 5. – С. 47-54.
 365. Сходницький І.В. Дивні сили природи в Inula heltnium L. / І.В. Сходницький, O.I. Волошин, В.Л. Васюк // збірник тез доповідей ХІІІ –го Конгресу СФУЛТ (30 вересня 2010 р.) – Львів, 2010. – С. 631-632.
 366. Ожиріння: особливості перебігу, гастроентерологічні, дієтичні та фітотерапевтичні аспекти / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина, С.В. Широкова // Збірник тез доповідей ХІІІ –го Конгресу СФУЛТ (30 вересня 2010 р.) – Львів, 2010. – С. 292.
 367. Метаболічні та гастроентерологічні аспекти дії А-дістону у хворих на ішемічну хворобу серця та нейроциркуляторну дистонію / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина [та ін.] // Ліки України. – 2010. - № 2. – С. 34-39.
 368. Волошин О.І.  Ліки рослинного походження у клініці внутрішніх звороб – один із важливих шляхів вирішення проблеми комор бідності / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина // Народна медицина в Україні: матеріали І-го з'їзду (м. Київ, 24-25 вересня 2010 р.). – К., - 2010. – С. 60-61.
 369. Волошин О.І.  Досвід застосування вазавіталу в комплексному лікуванні хворих на цукровий діабет другого типу / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина // Народна медицина в Україні: матеріали І-го з'їзду (м. Київ, 24-25 вересня 2010 р.). – К., - 2010. – С. 18.
 370.  Волошин О.І.  Герпес-вірусна інфекція як фактор обтяження перебігу остеоартрозу / O.I. Волошин, В.Л. Васюк, Л.O. Волошина // Збірник тез доповідей ХІІІ –го Конгресу СФУЛТ (30 вересня 2010 р.) – Львів, 2010. – С. 518.
 371. Волошин, О.I. Вiковi особливостi вмiсту окремих цитокiнiв у кровi хворих на цироз печiнки невiрусного походження / O.I. Волошин, В.П. Присяжнюк // Актуальнi питання внутрiшньої медицини: матерiали науково-практичної конференцiї (Чернiвцi, 21-22 квiтня 2011 р.) - Чернiвцi: Медунiверситет, 2011. - С.28-30.
 372. Волошин, О.I. Динамiка змiн показникiв цитокiнового профiлю пiд впливом комплексного лiкування хворих на цироз печiнки невiрусного походження / O.I. Волошин, В.П. Присяжнюк //Галицький лiкарський вiсник. - 2011. -  Т. 18, N 1. - С.14-16.
 373. Ектiс як засiб оптимiзацiї лiкування хворих на дисбактерiоз кишечнику полiетiологiчного походження /О.І. Волошин, В.Л. Васюк, Д.І. Луник [та ін.] // Актуальнi питання внутрiшньої медицини: матерiали науково-практичної конференцiї (м. Чернiвцi, 21-22 квiтня 2011 р.) - Чернiвцi: Медунiверситет, 2011. - С. 25-26.
 374. Волошин О.I. Наукова i клiнiчна спадщина професора О.I.Самсон (до 90-рiччя вiд дня народження) / О.І. Волошин, В. Чорнобровий, Т. М. Христич // Буковинський медичний вiсник. - 2011. - Т.15, N 2. - С. 252-254.
 375. Мiкулець Л.В. Вплив комплексного лiкування з використанням кверцетину на добову органiзацiю показникiв антиоксидантної і прооксидантної систем кровi у хворих на ревматоїдний артрит /Л.В. Мікулець, O.I. Волошин // Буковинський медичний вiсник. - 2011. - Т.15, N 2. - С. 50-54.
 376. 376. Мiкулець Л.В. Циркадiанна органiзацiя про- i антиоксидантної систем у хворих на ревматоїдний артрит у перiод загострення / Л.В. Мікулець, O.I. Волошин // Галицький лiкарський вiсник. - 2011. - Т. 18, N 2. - С. 73-76.
 377. 377. Мiкулець Л.В. Особливостi циркадiанної органiзацiї показникiв ендогенної iнтоксикацiї у кровi хворих на ревматоїдний артрит та їх корекцiя за допомогою препарату ентеросгель / Л.В. Мiкулець, О.І. Волошин, Б.П. Сенюк // Клiнiчна та експериментальна патологiя. - 2011. - Т.10, N 2. – Ч 1. - С. 59-64.
 378. Присяжнюк В.П. Особливостi ураження серцево-судинної системи у хворих на цироз печiнки невiрусного походження у вiковому аспектi /В.П. Присяжнюк, О.І. Волошин //Вiсник наукових дослiджень. - 2011. - N2. - С. 26-28.
 379. Присяжнюк В.П. Особливостi окремих клiнiчно-лабораторних показникiв кровi та структурно-функцiональних параметрiв серця у хворих на цироз печiнки невiрусного походження залежно вiд Т894G полiморфiзму гена ендотелiальної синтази оксида азоту / В.П. Присяжнюк, О.І. Волошин, Л.І. Сидорчук // Український медичний альманах. - 2011. - Т. 14, N 2. - С. 151-154.
 380. Спосiб оптимiзацiї лiкування хворих на реактивнi артрити при кишковому джерелi iнфекцiї / О.І. Волошин, О.В. Пiшак, Л.О. Волошина, В.Л. Васюк // Актуальнi питання внутрiшньої медицини: матерiали науково-практичної конференцiї (Чернiвцi, 21-22 квiтня 2011 р.) - Чернiвцi: Медунiверситет, 2011. - С. 27-28.
 381. Терапевтична ефективнiсть Тiвортiну у хворих на iшемiчну хворобу серця згiдно з даними добового ЕКГ- монiторингу i параметрiв про- та антиоксидантної системи кровi /О.І. Волошин, I.В. Окiпняк, В.Л. Васюк, В.М. Слободський//Український медичний вiсник"Therapia". - 2011. – N 11. - С.69-71. 
 382. Досвiд використання препарату "Вiта мелатонiн" у комплексному лiкуваннi хворих на цироз печiнки невiрусного походження / О.І. Волошин, В.П. Присяжнюк, В.Д. Вiвсянник, Н.Д. Павлюкович // Буковинський медичний вiсник. - 2012. - Т. 16, N 2. - С. 28-33. 
 383. Екстракт гiнкго бiлоба як засiб оптимiзацiї лiкування хворих на хронiчну серцеву недостатнiсть у поєднаннi з хронiчним некалькульозним холециститом / О.І. Волошин, Т.О. Iлащук, Н.В. Бачук-Понич, I.В. Окiпняк // Буковинський медичний вiсник. – 2012. - Т. 16, N 2. - С. 24-27.

Учні професора В.І. Волошина


Під керівництвом професора О.І. Волошина 17 науковців – працівників університету захистили кандидатські дисертації та 9 магістрів медицини отримали путівки в світ науки:


Чернявська Наталія Борисівна - « Клініко-патогенетичне обґрунтування реабілітаційно-етапного лікування хронічного вторинного холецистогенного гастродуоденіту»                         -     1995 р.

Пішак Ольга Василівна - «Особливості порушень гастродуоденальної, гепатобіліарної систем і нирок при ревматоїдному артриті і патогенетичні способи їх корекції (клініко-експериментальне дослідження)-  1995 р.

Сенюк Богдана Петрівна « Застосування пилку квіткового при виразковій хворобі ( клініко-експериментальне обґрунтування»                    -     1996 р.

Каленюк Володимир Іванович - «Вплив тривалої адаптації до гіпоксично-гіперкапнічного мікроклімату печери «Попелюшка» на морфо функціональний стан серцево-судинної та травної систем в нормі і при екстремальній патології  -    1998 р.

Волошина Лариса Олександрівна -  «Особливості стану гастродуоденальної та гепатобіліарної систем, метаболічних порушень у хворих із хронічною серцевою недостатністю і патогенетичні способи їх корекції              -    1999 р.

Малкович Наталія Миколаївна -  «Особливості клініки та перебігу остеоартрозу у хворих із супутніми захворюваннями гастродуоденальної та гепатобіліарної систем і патогенетичні способи їх корекції»             -   1999 р.

Лукашевич Інна Василівна -  «Нові сторони механізму дії препаратів чистотілу великого при терапевтичній корекції клінічних проявів хронічних некаменевих холециститів, хронічних гастродуоденітів                                          -    2000 р.

Захарчук Тетяна Василівна -  «Клініко-експериментальне обґрунтування застосування арніки гірської у лікуванні хворих на виразкову хворобу»      -    2000 р.

Васюк Валентина Леонідівна -  «Клініко-патогенетичне обґрунтування застосування галунових препаратів девясилу високого у хворих на хронічний гастродуоденіт, поєднаний із хронічним некаменевим холециститом» -    2002 р. 

Глубоченко Олена Володимирівна – «Клініко-патогенетичне обґрунтування застосування препаратів перстачу прямостоячого  у хворих на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом»  -   2002 р.

Борейко Лілія Дмитрівна – «Особливості функціонального стану щитоподібної залози, метаболічних та імунних порушень у хворих на остеоартрозу та їх корекція за допомогою ербісолу і рибоксину»                                          -    2002 р.

Окіпняк Ірина Вікторівна – «Клініко-патогенетичне обґрунтування застосування екстракту родіоли рожевої та синглетно-кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих із хронічною серцевою недостатністю»                     -    2002 р.

Ступницька Ганна Ярославівна – «Патогенетичне обґрунтування та клінічна оцінка диференційованого лікування хворих на артеріальну гіпертензію і хронічний обструктивний бронхіт»                                   -    2004 р.

Безрук Тетяна Олександрiвна – «Клiнiко-патогенетичне обгрунтування застосування ербiсолу та пилку квіткового у хворих на хронiчний пiєлонефрит з супутнiми захворюваннямигастродуоденальної i бiлiарної систем»     -   2004 р.

Бачук-Понич Наталія Володимирівна – «Клініко-патогенетичне обґрунтування екстракту гінко білоба та настоянки арніки гірської у хворих на хронічну серцеву недостатність»                                                                             -    2006 р.

Лаврусевич Катерина Олегівна–«Шляхи оптимізації медикаментозної терапії у хворих із хронічною серцевою недостатністю» - 2004р.

Слово про вчителя


Професор Волошин Олександр Іванович

        Мені в житті поталанило працювати з 1990 року коли Олександр Іванович прийшов на кафедру пропедевтики внутрішніх хвороб.
        Можу щиро сказати, що, мабуть, немає на Буковині зараз жодного міста чи містечка, села чи селища, де б не знали ім’я Олександра Івановича Волошина – Людини, Фахівця, Учителя. Щирий, спокійний, виважений у своїх дуках і вчинках, Олександр Іванович є яскравим прикладом для молоді та колег, на прикладі якого можна безкінечно вчитися толерантності, інтелігентності, а також принциповості та життєвої мудрості.
        Олександр Іванович – це душа, совість нашого дружнього колективу. Рушійна сила наукових досліджень, які проводяться нашою кафедрою упродовж багатьох років. Він є взірцем справжнього дослідника і науковця, який ретельно слідкує за впровадженнями нових наукових розробок у лікарську практику.
        На життєвому шляху трапляється різне, але у будь-яких життєвих ситуаціях Олександр Іванович залишається видатною особистістю, чуйною до оточуючих людиною, сповненою гідності та розуміння до потреб колег по роботі. До нього ми постійно звертаємося за мудрою порадою, за допомогою у скруті, з бажанням розділити і радість і невдачі,оскільки впевнені,що для кожного із нас в Олександра Івановича знайдеться добре слово, слушна порада і взагалі вільний час, щоби вислухати і допомогти. Таке людяне, чуйне та уважне ставлення до оточуючих разом з високою фаховою майстерністю, робить безцінним авторитет Олександра Івановича Волошина у колі колег, пацієнтів та студентів.
        Висока професійна майстерність професора Волошина Олександра Івановича, його організаторський талант, життєва мудрість, уважне та чуйне ставлення до колег, принциповість у роботі, величезний професійний досвід та інтелігентність – це ті риси,за які його люблять та поважають усі люди,незалежно від знань і посад.Фотоархів

          
Диплом з відзнакою випускника ЧМІ Волошина О.І.                            
Аспірант О.І. Волошин із студентами на демонстрації (1972 р.)
 
(1965 р.)
Кандидат медичних наук О.І. Волошин доповідає на секції гастроентерологів
м. Чернівці. 1975 р.
Ассистент, кандидат медичних наук О.І. Волошин з групою студентів УІ-го курсу у лікарні на обстеженні хворих (1980 р.)


Підсумкова сесія Центрального НДІ гастроентерології. 
Професори О.І.  Самсон та О.М. Ногалер (в центрі) з учнями.
(м. Москва, 1983 р.)
 


О.І. Волошин приймає державний іспит з внутрішніх хвороб. 1996 р.
ІІ-а Українська конференція «Актуальні проблеми клінічної фармакології»: 
приймали участь – О.І. Волошин, З.Б. Косуба
(м. Вінниця, 1998 г.)


Відкриття конференції «Оздоровчі ресурси Буковини і прилеглих регіонів»
(м.Чернівці, 1999 р.)
Різдво. Студентський хор БДМА  колядує на кафедрі 
(1998 р.)


З українцями діаспори співаємо українські пісні
(Канада, м. Ванкувер, 1993 р.)          

Міжнародний Фальк-симпозіум


     
                                 

 Зліва направо: Е.М. Стародуб (м.Тернопіль),                                  В центрі – доктор Герберт Фальк
проф. Г. Малевич (Варшава), проф. О.І. Волошин
                                                                                (Варшава, 1999 р.)
Учасники міжнародної конференції «Оздоровче харчування і розвантажувальна дієтична терапія»
Санаторій "Поляна", 2000 р.

                                                                           


О.І. Волошин з делегацією з Німеччини в санаторії «2000 років Різдва Христового».
(с. Красношора, Сторожинецького о-ну 2000 р.).

  

Проф. О.І. Волошин  з учнями  Б.П. Сенюк та Н.Б. Чернявською  обговорюють методи обстеження хворих (мікрозондова рН-метрія)
Обговорення із студентами результатів обстеження 
(аналіз рентгенограми)

                            
Актова промова проф. О.І. Волошина, присвячена досягненням і перспективам розвитку
                         апіфітотерапії на Буковині на засіданні вченої ради БДМА (2003 р.)

                     


  
 
Обговорення питань співробітництва та
гуманітарних взаємовідношень з доктором
Д.Кардозою (Німеччина) в клініці ЛОР-хвороб
                                                         (Німеччина. м. Дрезден, 2003 р.)

 

 В палаті університетської клініки дитячих хвороб
 (Німеччина. м. Дрезден, 2003 р.)
А природа тут, як і в Україні, гарна…
Канада, м. Ванкувер, 1993 р.
Сімейні фотографії


О.І. Волошин з дружиною Дарією Дмитрівною
 та доньками Наталією та Ларисою
1982 р.
Сім'я Волошиних через 20 роківПодружжя Волошиних знайомляться з культурними                 
памятками  Дрездена в Німеччині (2001 р.)  Волошини з онукою ХристинкоюПублікації про професора 
Олександра Івановича
 Волошина


1. Буковинська державна медична академія: становлення, здобутки, перспективи розвитку ( до 60-ліття  від дня заснування) /В.П. Пішак, М.Ю. Коломоєць, І.Й. Сидорчук  [та ін.] – Чернівці: БДМА, 2004. – С. 6, 37-38, 115-118,  204,
2. Волошин О.І. (До 65-річчя від дня народження та 35-річчя наукової, педагогічної та лікарської діяльності) //Буковинський медичний вісник. – 2003. – Т.7, № 1. – С.232-233.
3. Енциклопедія Сучасної України. Т.5. (Вод-Гн). – К., 2006. – С.124. 
4. Кобилянський С.Д. Історія медицини Буковини. Цифри і факти / С.Д.  Кобилянський, В.П. Пішак, Б.Я. Дробніс. - Чернівці: Медакадемія, 1999. – С. 203, 231.
5. Пішак О.В. О.І. Волошин – вчений, педагог,клініцист та громадський діяч / О.В. Пішак, А.О. Шубравський, Б.П. Сенюк. – Чернівці: Медик, 2003. – 123 с.
6. Сторінки  історії : біографічний довідник завідувачів кафедр та професорів Буковинської державної медичної академії(1944-1998рр.) [за ред. В.П. Пішака].  – Чернівці: БДМА, 1999.- С. 16, 41.
7. Сторінки історії Чернівецького медичного інституту /[за ред. В.П. Пішака.] – Чернівці: ЧМІ, 1994. – С. 50-53.
8. Флагмани сучасної медицини. – К., 2012. – С.741


Comments