Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Правила пошуку інформації в базах даних для навчальної та наукової діяльності. Правильність цитування та посилань у наукових текстах – Вебінар до Дня науки в Україні

В рамках заходів до Дня науки в Україні для студентів 2 курсу спеціальності «Медична психологія» та аспірантів кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти, 12 квітня співробітники бібліотеки у співпраці з в.о. зав. кафедри психології та філософії Тимофієвою Мариною Пилипівною провели вебінар «Правила пошуку інформації в базах даних для навчальної та наукової діяльності. Правильність цитування та посилань у наукових текстах».

Шляхом ознайомлення слухачів з електронними послугами та сервісами, інформаційними ресурсами, які доступні на офіційному сайті бібліотеки, до студентів та аспірантів була доведена інформація про наукометричні та реферативні бази даних.

Бібліотекар 1 кат. Світлана Тулевська ознайомила слухачів з електронними послугами та сервісами, інформаційними ресурсами, які доступні на офіційному сайті бібліотеки, на прикладах показала, як проводити пошук інформації для написання наукових статей, дисертаційних робіт в бібліотечній програмі АБІС Ірбіс-64.

Зав. інформаційно-бібліографічним відділом Аліна Ширєнкова коротко ознайомила із пошуковими системами, наукометричними ресурсами, доступ до яких наявний в нашому вузі.

Звернула увагу на наукометричну та універсальну реферативну базу рецензованої літератури та перевірених вебджерел – Scopus,  яка надає своїм користувачам можливість отримати результати тематичного пошуку з однієї платформи зі зручним інтерфейсом, простежити свій рейтинг в SCOPUS (цитування власних публікацій; індекс Гірша) та інше.

Показала можливості реферативної наукометричної бази даних наукових публікацій – Web of Science (WoS), яка пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Таким чином, користувач в змозі негайно отримати уяву щодо актуальності тієї чи іншої роботи та її впливу на наукову спільноту.

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка має зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв. 

Головний бібліотекар Олена Гімчинська звернула увагу на потужну оперативну довідково-бібліографічну систему EBSCO, яка надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін.

Провідний бібліотекар Софія Задерей звернула увагу на те, що правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності та сприяє якісному інтегруванню українських дослідників у світову систему наукової комунікації. Звернула увагу на правильність опису публікацій згідно з вимогами міжнародного стилю – Vancouver style, сфера застосування якого – медицина та фізичні науки та який застосовується при описі джерел до наукових публікацій в медичних фахових журналах, в т.ч. і нашого вишу

На завершення, студентам та молодим науковцям було наголошено, що співробітники бібліотеки завжди готові допомогти їм у навчальній та науковій діяльності.

Технічний супровід вебінару реалізувала Ірина Кухлій

 

Інформацію на сайт підготувала Софія Задерей

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: