Профіль автора та індекс цитування – ключовий показник науковця. Інформаційно-пошукові системи та цифровий репозиторій вузу на допомогу науковцю

17 травня 2022 р. співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ, Юлія ВЕРБИЦЬКА та Олена ГІМЧИНСЬКА для науковців кафедри медичної біології та генетики (зав. кафедри Роман БУЛИК) та кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії (зав. кафедри Олександр ЗАХАРЧУК) в режимі відеоконференції провели вебінар «Профіль автора та індекс цитування – ключовий показник науковця. Інформаційно-пошукові системи та цифровий репозиторій вишу на допомогу науковцю».

Софія Задерей поінформувала науковців кафедр про те, що авторські профілі в окремих базах даних формуються автоматично при опублікуванні автором навіть однієї статті (Author ID в Scopus), в інших – створені спеціальні інструменти об’єднання і коригування даних автора (ResearcherID в WoS, авторський профіль в Google Академія) та ін.

Створення власного академічного профілю в Інтернеті може допомогти продемонструвати видимість та авторитетність науковців, а також визначити інтереси дослідників та знайти потенційних співробітників у своїй галузі досліджень.

Юля Вербицька звернула увагу науковців кафедр на унікальність інституційного репозитарію, яка полягає в тому, що він як інформаційне сховище одночасно поєднує в собі функції бібліотеки та відкритого електронного архіву зі зберіганням великої кількості текстів і метаданих науковців нашого вишу та є не тільки зручним засобом роботи, а й важливим елементом у розвитку інтернет-маркетингової політики вишу.

Олена Гімчинська ознайомила науковців кафедр з міжнародними наукометричними базами даних, які під час воєнного стану в Україні надали безкоштовний доступ до своїх повнотекстових колекцій. Науковці нашого вузу отримали вільний доступ до результатів роботи їхніх закордонних колег.

Матеріал підготувала:   провідний бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу  Софія Задерей