Конференція до Всесвітнього дня псоріазу

Щорічно 29 жовтня людство відзначає Всесвітній День Псоріазу. Актуальність псоріазу визначає його значне розповсюдження (у 2% – 5% населення різних країн), а також клінічні особливості захворювання – розвиток поширеної висипки на шкірі, часте залучення у патологічний процес суглобів і внутрішніх органів, тенденція до хронічного рецидивного перебігу дерматозу, що в цілому знижує працездатність та соціальну активність пацієнтів.

З нагоди Всесвітнього Дня Псоріазу 28 жовтня проведено регіональну науково-практичну конференцію в режимі онлайн за участі співробітників кафедри дерматовенерології та науково-медичної бібліотеки Буковинського державного медичного університету, лікарів-дерматовенерологів Чернівецької області та лікарів-інтернів спеціальності «Дерматовенерологія».

На початку конференції виступила голова Чернівецького обласного осередку Української асоціації лікарів-дерматовенерологів та косметологів, генеральний директор ОКНП «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер» Вікторія БОЙКО, яка відзначила актуальність проблеми псоріазу, зростання рівня захворюваності на псоріаз серед населення Чернівецької області та збільшення частки пацієнтів із тяжким клінічним перебігом дерматозу.

З лекцією на тему «Псоріаз. Сучасні дані про етіопатогенез, клінічні прояви, принципи лікування» виступила завідувач кафедри дерматовенерології БДМУ, професор Ольга ДЕНИСЕНКО, яка висвітлила сучасні дані про причини та механізми розвитку псоріазу, особливості клінічного перебігу дерматозу на сучасному етапі із демонстрацією фотоілюстрацій тематичних хворих, а також зупинилася на сучасних підходах до лікування дерматозу. Також було представлено клінічні випадки хворих на псоріаз із розглядом тактики щодо їх діагностики та лікування.

До проведення конференції також долучилися співробітники науково-медичної бібліотеки БДМУ – Наталя ПОЖИДАЄВА, Світлана ТУЛЕВСЬКА, Ірина КУХЛІЙ, які підготували та представили огляд фахової літератури на тему: «Сучасний погляд на етіопатогенез, лікування та профілактику псоріазу. Імунобіологічна терапія». Під час показу презентації були представлені публікації українських науковців та практикуючих лікарів, опубліковані у фахових періодичних виданнях, присвячені результатам сучасних досліджень етіопатогенезу та оптимізації лікування псоріазу.

Під час обговорення доповідей практичними лікарями та доповідачами було також розглянуто питання щодо тактики ведення пацієнтів із псоріазом в умовах пандемії COVID-19, співпраці із сімейними лікарями та зроблено акцент на актуальності профілактичного напрямку роботи із хворими на псоріаз.