«Що таке плагіат та чому важлива академічна доброчесність» – онлайн семінар до Дня Науки в Україні

До Дня Науки в Україні, для студентів ІV курсу 26, 27, 28, 29 груп Медичного факультету № 2, 14 травня, відбувся онлайн семінар – «Що таке плагіат та чому важлива академічна доброчесність», організований доцентом кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб – Квасницькою О. Б. та бібліотекарем 1 категорії – Тулевською С. О.

Згідно ст. 50 Закону України «Про авторське право та суміжні права» та ч. 4 ст. 42 Закону України «Про освіту» було надане визначення терміну «плагіат» та «академічний плагіат».

Присутнім розповіли про існування випадків плагіату, були наведені приклади, під час яких розглядалися найбільш типові помилки при цитуванні. Увага студентів була звернута на необхідність вказувати посилання на результати робіт, на підставі яких робляться висновки у власних дослідженнях.

Студенти дізналися, що з 2016 р. в університеті впроваджено комп’ютерну систему обліку, збереження та порівняльного аналізу електронних текстів письмових робіт співробітників та студентів, яка має назву «Аntiplagiarism».

Система обліку дозволяє перевірити роботу на предмет запозичення текстів з відкритих джерел. Перевірка проводиться в читальному залі наукової літератури з відкритим доступом (Богомольця, 2)