«Шлях до свободи» – година-реквієм до Дня Гідності та Свободи

До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці БДМУ відбулася година-реквієм «Шлях до свободи», участь в якій взяли студенти І курсу медичного факультету №1 (2, 5, 8, 9, та 11 груп) разом з кураторами та співробітниками бібліотеки Буковинського державного медичного університету.

Студентам розповіли про революційні події 21 листопада 2013 р. – 20 лютого 2014 р., коли заява влади призупинити процес підготовки до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян, мирний протест перетворився на Єврореволюцію. Події на Майдані показали усьому світові, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії.

Перегляд студентами презентації допоміг пройти етапами Революції Гідності. Зрозуміти, що громадяни нашої країни відстоювати на Майдані  честь, гідність, свободу українців. Емоційне сприйняття заходу було підсилено відео-сюжетом трагічних подій на Майдані, а декламування студентами поетичних рядків нікого не залишило байдужим.

Відзначення Дня Гідності,  9-ї річниці Революції Гідності відбувається в умовах війни. Те, що зараз відбувається – це продовження нашої боротьби за свободу. Своїми відчуттями поділилася студентка І курсу, Карина, яка до початку російсько-української війни проживала у місті Маріуполі, і навіть не могла уявити на скільки зміниться її життя після 24 лютого 2022 року, що вона проживатиме на Буковині, стане студенткою нашого університету, її дві донечки будуть відвідувати садочок і школу у м. Чернівці тощо. Змінилося життя у всіх українців, мільйони наших громадян залишились без домівок, нам доводиться бачити як військовослужбовці та мирні українці гинуть від рук окупанта, жінки залишаються без чоловіків, діти без батька чи матері, і у кожній українській родині сльози, чи то за сином, чи то за батьком, а у когось сусід пропав безвісти, брат чи сестра залишились без кінцівки…

Сьогодні, історія вкотре нам показує, що український народ незламний, що це – Велика нація, яка знає історію, пам’ятає своїх Героїв, нація, яка багата культурно-духовними цінностями, а людина є найвищим скарбом. Наші люди все здолають, бо попереду їх чекає Велика Перемога.

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій у співпраці з головним куратором медичного факультету № 1, доцентом кафедри медичної біології та генетики Мар’яною Кривчанською, доцентами Катериною Власовою та Володимиром Волошиним, а також асистентами кафедри Владиславом Йосипенком, Олексієм Сметанюком та Катериною Тимчук.