Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

100-річчя з дня народження В.П. Ліпковського

В.П. Ліпковський народився 25 січня 1920 року в с. Березки Криво-Озерського району, Миколаївської області в сім’ї селян-середняків, з 1929 року – колгоспників. Після служби в рядах Радянської Армії у 1946 році поступив на навчання в Одеський медичний інститут, який закінчив у 1952 році. В тому ж році вступив на навчання в клінічну ординатуру на кафедрі інфекційних хвороб. Розпорядженням Міністерства охорони здоров’я УРСР у 1955 році направлений на роботу в м. Миколаїв, де працював по вересень 1957 р. завідувачем інфекційного відділення і викладачем в медичному училищі. В цей час захистив кандидатську дисертацію.

У вересні 1957 року за конкурсом поступив на роботу в Чернівецький медичний інститут на посаду асистента кафедри інфекційних хвороб, пізніше доцента. З 1962 по 1968 р. професор В.П. Ліпковський завідував кафедрою інфекційних хвороб (одночасно був проректором з наукової роботи в Чернівецькому медінституті). Напрям його наукових досліджень – клініко-інструментальна оцінка стану серцево-судинної системи при різних інфекційних захворюваннях (черевному тифі, харчових токсикоінфекціях, вірусному гепатиті). Разом з тим він вивчав особливості перебігу вірусного гепатиту у дітей на фоні туберкульозу, дифтерії носа та інших рідкісних її локалізацій, панкреатиту та орхіту при епідемічному паротиті та ін.

Під керівництвом В.П. Ліпковського вивчалися вміст електролітів у сироватці крові хворих на хворобу Боткіна (Е.О. Горошнікова), вплив гемоін’єкцій (Р.С. Лисенко), антицитотоксичної сироватки (М.І. Шутак), глютамінової кислоти і аргініну (М.С. Шкварюк), пантотенату кальцію і пирідоксину (А.Г. Трефаненко) на перебіг вірусного гепатиту. Були продовжені дослідження стану серцево-судинної системи у хворих з цією патологією за допомогою полікардіографії та реографії печінки (А.М. Сокол). Кафедрою започаткована планова вакцинація дитячого населення Чернівецької області проти кору вакциною ЕШЧ АМН СРСР (І.М. Хилько).

Перераховані дослідження були оформлені як кандидатські дисертації. Всі були успішно захищені.

У 1968 році професора В.П. Ліпковського обрано завідувачем кафедри Одеського медінституту.

Професор В.П. Ліпковський підготував підручник «Інфекційні хвороби. Практичні заняття», який витримав 2 видання. В.П. Ліпковський – співавтор підручника з тропічних хвороб, автор понад 100 наукових праць, в тому числі підручників, монографій, посібників. В.П. Ліпковський підготував 15 кандидатів і 1 доктора наук.

Професор В.П. Ліпковський відійшов у вічність 5 вересня 2005 року.

Завідувач кафедри інфекційних хвороб
та епідеміології  Василь МОСКАЛЮК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: