Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

БОРИМА Трохим Васильович

професор, доктор медичних наук

Завідувач кафедри акушерства і гінекології в 1963-1982 pp., 

Народився 19 вересня 1914 року в м. Проскурів Кам’янець-Подільської губернії (Хмельницька область). Після закінчення школи в 1932 році вступив до Проскурів-ського медичного технікуму, а в 1934 році — до Київського медичного інституту. Навчання закінчив в Одеському медичному інституті в 1939 році. Закінчив клінічну ординатуру при кафедрі акушерства і гінекології Київського медичного інституту (1946-1949).

З 1941 по 1946 рік працював лікарем у Кам’янець-Подільському районі, а згодом — завідувачем хірургічного та акушерсько-гінекологічного відділення Городоцької районної лікарні Хмельницької області. З 1950 року працював асистентом, з 1954-го — доцентом кафедри акушерства і гінекології Чернівецького медичного інституту.

У 1951 році захистив кандидатську дисертацію «Аргирофильные вещества в пла­центе в норме и патологии», в 1965-му — докторську на тему: «Основы патогенеза, некоторые вопросы диагностики и лечения туберкулеза женских половых орга­нов». У 1966 році затверджений у вченому званні професора.

Напрями наукових досліджень: Особливості водно – сольового обміну, функцій нирок та печінки при гестозах вагітності. Проблема генітального туберкульозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: