Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Міжнародний день щастя

Запроваджений Міжнародний день щастя резолюцією №66/281 Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року. Пропозиція щодо встановлення офіційного дня щастя 20 березня була подана на розгляд до Генеральної Асамблеї ООН у 2011 році американцем індійського походження Джеймом Ілайєном. Він обрав дату 20 березня у зв’язку з днем весняного рівнодення.

Ініціатива установи Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану. Вважається, що жителі Бутану є найщасливішими людьми в світі – чемпіонами за коефіцієнтом Валового Національного Щастя (Gross National Happiness Index).

Міжнародний день щастя має за мету звернути увагу людства до щастя та нагадати, що прагнення до щастя – визначальне і невід’ємне бажання кожної людини на планеті.

Традиції Міжнародного дня щастя:

Що стосується традицій, то поки їх не так багато, адже Міжнародний день щастя – зовсім молоде свято. Як правило, в цей день проводять лекції та тренінги, учасники яких розповідають про значення щастя для людини і діляться ідеями з поліпшення побуту.

Влаштовуються презентації книг, присвячених темі щастя. В освітніх установах розповідають про важливість позитивного ставлення до життя і оточуючих. А звичайні люди просто відправляють своїм друзям і близьким вітання з побажаннями всього найкращого.

Де відзначається День щастя:

Міжнародний день щастя відзначають практично у всіх країнах світу. Але найактивніше Міжнародний день щастя відзначається в соцмережі. Зазвичай 20 березня інтернет-користувачі відправляють один одному віртуальні листівки, вірші-поздоровлення та інші приємності, здатні зробити їхніх одержувачів трішки щасливішими.

У своїй книзі «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу» Мік Вікінг говорить: «Упродовж десятиліть світ мав єдиний спосіб вимірювання щастя. Звикли, що гроші дорівнюють щастю. Однак це не єдиний показник нашого щастя. На жаль, саме так ми й оцінювали свій рівень щастя в минулому, сприймаючи дохід як замінник щастя, добробуту й рівня життя. Показник ВВП на душу населення ми  вважали оцінкою розвитку народу. Однією з причин цього є те, що дохід — національний чи індивідуальний — показник об’єктивний. А щастя — ні. Щастя суб’єктивне. Важливо те, як ви відчуваєте своє життя. Саме це має значення. Думаю, лише ви можете розсудити, щасливі ви чи ні.»

Численні науки доклали руку до вивчення питання “Що ж таке щастя?” Це і філософія, і етика, і психологія, і історія, і навіть медицина. Вчені запевняють, що жовтий та зелений колір, аромат квітів, свіже повітря, мандрівки, позитивна музика, дарування подарунків, улюблене хобі та багато іншого. Задоволеність життям підвищує імунітет та покращує здоров’я в цілому. 

 Скільки віршів і пісень було написано цьому загадковому відчуттю!

Щастя є –
для кожного воно є різним
Для когось-
це багатство,
для іншого-здоров’я,
а ще для когось-
це любов.

Щастя є-
для кожного воно є незамітним
Одні радіють,що щасливі,
А інші не можуть
зрозуміти,що саме-
для них є щастя.

Щастя є –
для кожного воно є різним
Головне в житті кожної
людини –
вміти його віднайти,
Адже щастя – незамітне. (Шевчик Діана)

Чіткого формулювання щастя немає й досі, адже кожен розуміє його по-своєму, і кожен по-своєму правий. Головне, щоб щастя і надалі залишалося невичерпним джерелом для гармонії, натхнення, творчості і сприятливого розвитку людей.

 

Матеріал підготувала Дар’я ДЕВ’ЯТКІНА

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: