Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Твоє життя – твій вибір» – інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеці БДМУ, для студентів І курсу 1 гр., ІІ курсу 2 гр., ІІІ курсу 1 гр. фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація» (фаховий молодший бакалавр), 1 грудня 2022 року відбулася інформаційна година «Твоє життя – твій вибір».

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також це привід замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення даного захворювання, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

Присутнім розповіли історію поширення хвороби. Навели статистичні дані розповсюдження захворювання. Було розглянуто питання дискримінації ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей. Присутні мали можливість дізнатися про симптоми ВІЛ, шляхи передачі/ не передачі інфекції.

Студенти з цікавістю слухали про символ руху проти СНІДу – червону стрічку, ідея якої належить американському художнику Френку Муру та без якої зараз не проходить жодна акція в цій області.

Неабияке зацікавлення у присутніх викликала інформація про нове покоління ліків, створених за допомогою мРНК-технологій, які можуть стати дієвим засобом в боротьбі зі СНІД.

На завершення заходу студентам зазначили, що обізнанність в питаннях профілактики ВІЛ-інфекції дає змогу захистити себе.

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, за організації викладачів фахового коледжу БДМУ Катерини Купчанко, Юліани Лукань, Валерії Кропельницької.

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: