14 грудня – Міжнародний день грамотності

З давніх часів цього дня шанували усіх освідчених людей, а дітей, якщо вони ще не вміли читати, віддавали на навчання.

До навчання ставилися особливим трепетом і вдячністю, вчителів шанували, а роботу їх високо цінували.

Також грамотність є головним показником культурного і соціального розвитку населення.

Вона розширює права і можливості людей, сімей та громад та підвищує якість їхнього життя, допомагає подоланню бідності, зменшенню рівня дитячої смертності, досягненню гендерної рівності та забезпеченню сталого розвитку, миру і демократії.

8 вересня 1965 року в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності. На честь цієї події, за рекомендацією ЮНЕСКО, згодом був організований День грамотності, який почали проводити щорічно.

Мета свята – звернути уваги людей на важливість грамотного і всебічно розвиненого життя суспільства, а також необхідності його поширення.

Чим можна вшанувати грамотну людину?

Звісно, запросити її до бібліотеки. Пройтися вздовж книжкових полиць, проводячи рукою по товстих шкіряних корінцях, подивитися новинки, вишукуючи очима щось своє, – чи це не насолода?

Тут панує особлива атмосфера знань, мудрості та любові до читання.

Матеріал підготувала:  бібліотекар ІІ категорії Оксана Калічко