Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Про бібліотеку

Шановні читачі!

Вітаємо вас на офіційному сайті бібліотеки Буковинського державного медичного університету, яка є науковим, навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким підрозділом нашого навчального закладу.

Колектив бібліотеки постійно забезпечує формування та організацію традиційних та електронних бібліотечних ресурсів, інформаційно-бібліотечне супроводження навчально-виховного та наукового процесів, використання фонду з метою підвищення ефективності наукових досліджень у галузі медичної науки. Бібліотека проводить культурно-просвітницьку роботу, сприяє професійній освіті та самоосвіті співробітників. Наш колектив працює над формуванням сучасного інформаційного середовища через створення власних бібліографічних та повнотекстових ресурсів, над багатоаспектним використанням інформаційних ресурсів мережі Іnternet.

Всі наші ресурси доступні для використання. До Ваших послуг з 2000 року в бібліотеці функціонує комп’ютерна програма Liber-Media, електронний каталог налічує біля 400 тис. інформації.

Це: – книг – 150 тис. одиниць інформації; – статей – біля 220 тис. одиниць інформації; – інше – понад 19 тис. одиниць інформації. Локальна мережа бібліотеки об’єднує 77 персональних комп’ютерів з безлімітним доступом до Iнтернету.

Автоматизація та інформатизація є необхідною умовою організації якісного бібліотечного інформаційного обслуговування.

В грудні 2013 року, в результаті завершення робіт по створенню локальної комп’ютерної мережі на 45 портів та встановлення АБІС «Ірбіс-64», був укомплектований штат сектору підтримки автоматизованої бібліотечної системи та програмного забезпечення.

На сайті створена «Електронна академія читача», де розміщені дві відеоінструкції щодо користування WEB ІРБІС: стисла і розширена. Передбачена можливість надання читачам консультацій за допомогою електронної пошти. В частині автоматизації та інформатизації бібліотечних процесів були здійснені слідуючі операції: – на сайті бібліотеки розміщений електронний каталог; – встановлено та налаштовано сервер з інсталюванням на ньому серверної частини ТСР/ІРБІС64; – налаштовано Web-сервер та встановлено Web-ІРБІС на сервері веб-сайту університету. Таким чином, читачі при наявності доступу до мережі Internet, в будь-який час можуть зайти на сайт і самостійно працювати з бібліотечними базами даних, здійснюючи багатоаспектний пошук необхідної літератури, періодичних видань, журнальних статей, наукових робіт, авторефератів за розширеним переліком реквізитів (автором, назвою, видом, ключовими словами, датою видання чи надходження, тощо). Для роботи з АБІС «Ірбіс-64», поповнення та редагування бази даних: – створено 30 профілів для співробітників бібліотеки; – відкориговані довідники, що містять специфічні дані для бібліотеки БДМУ; – розроблена технологія архівування бази даних для створення резервних копій; – встановлено 30 клієнтських частин (АРМ «Каталогізатор») на комп’ютери працівників бібліотеки; – підключено до мережі, та налаштовані для роботи в АБІС «Ірбіс-64» 2 філіали, які знаходяться в гуртожитках №3 та №5; – в систему інтегровані медичні предметні рубрики – тезаурус МеSH; – налаштовано імпорт-експорт записів для Системи корпоративної каталогізації медичних бібліотек України; – здійснено перехід на єдині шифри журналів та заміну шифрів введених журналів; – здійснюється штрих-кодування документів для електронної книговидачі, яка запроваджена в електронному читальному залі № 1 з жовтня 2015 р. У 2013 році в бібліотеці обладнано та відкрито 2 комп’ютерні зали, де встановлено та налаштовано 22 комп’ютери. Заплановано встановлення ще 23.

В комп’ютерних залах студенти за розкладом проходять тестування. Ці зали використовуються як електронні читальні зали. Інженер з комп’ютерних систем бібліотеки відповідає за стан комп’ютерної техніки та організовує у співпраці з деканатами та кафедрами університету роботу комп’ютерних залів при проведенні тестування студентів.

Розпочато роботу по створенню електронної бібліотеки.

На виконання наказу ректора БДМУ проф. Бойчука Т.М. про передачу в бібліотеку за певними термінами всіх навчальних та навчально-методичних видань наукових працівників в електронному варіанті, дані видання розміщені для користування виключно у локальній мережі бібліотеки, а саме, у новостворених електронних читальних залах № 2 і № 3.

Каталогізація з використанням тезауруса МеSH є необхідним процесом як для підвищення якості експонованих бібліографічних описів, так і для розширення пошукових можливостей. Тому цей процес був успішно запроваджений у роботу бібліотеки БДМУ. І як результат – бібліотека прийнята до Системи корпоративної каталогізації, партнерами якої є медичні бібліотеки України. Це дозволить обмінюватися електронними базами даних журнальних статей з іншими бібліотеками.

Важливим завданням бібліотеки залишаються адміністрування наявних модулів і елементів системи АБІС «Ірбіс-64», автоматизованих робочих циклів та процесів, удосконалення технологій, розробка різноманітних статистичних та вихідних форм відповідно до специфіки бібліотечної роботи. Бібліотека приєдналася до роботи щодо впровадження в університеті проекту «Наукова періодика України» (видавнича служба «УРАН»), спрямованого на входження журналів БДМУ у престижні реферативні бази даних, каталоги, системи пошуку та повноцінне представлення їх у всесвітньому бібліотечному каталозі WorldCat, в каталогах наукових бібліотек, на пошукових платформах Google Scholar, Bielefeld Academic Search Engine, OpenAIRE тощо.

Визначені працівники бібліотеки, відповідальні за роботу в рамках проекту. З метою раціоналізації процесу та вироблення уніфікованих правил для учасників, бібліотекою підготовлений проект Положення про організацію роботи редакцій журналів та бібліотеки БДМУ у рамках проекту «Наукова періодика України», який надісланий редакціям журналів БДМУ для надання пропозицій.

Важливий крок зроблено до системи обміну інформацією між українською та світовою науковою спільнотою, що позитивно впливає на розвиток співпраці між університетами, надає можливість вільного доступу до результатів наукової творчості та підвищення конкурентноздатності наших вчених.

З 2012 р. створено Репозиторій – “Інтелектуальні фонди БДМУ”, який налічує на листопад 2015 року 8823 повнотекстових статей та тез. Робочий час двох співробітників бібліотеки присвячується створенню даного репозиторію. За даними рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities БДМУ посів 1-е місце серед вищих медичних навчальних закладів України та 12-те місце серед усіх ВНЗ України, які увійшли до бази рейтингу у 2014 році (всього до рейтингу включено 313 ВНЗ України).

У порівнянні із результатами попереднього рейтингу університет піднявся більше ніж на 4200 пунктів і увійшов ТОП-3000 ВНЗ світу (всього до рейтингу включено понад 22 тисячі вишів). У 2016 році за результатами Консолідованого рейтингу Вищий державний навчальний закладу України «Буковинський державний медичний університет» увійшов до п’ятірки кращих медичних університетів України.

За даними рейтингу «Ranking Web of Repositories» у 2012 році цифровий репозиторій БДМУ також займає 1-шу сходинку серед медичних ВНЗ України, 15 – серед вищих навчальних закладів країни та 785 сходинку у світовому рейтингу. “Інтелектуальні фонди БДМУ” розміщені на сервері університету і є частиною загальної електронної колекції Наукової бібліотеки.

Отже, завданням найближчої перспективи для бібліотеки університету є формування електронного архіву повнотекстових версій навчально-методичних матеріалів, монографій, авторефератів дисертацій, статей та інших документів, підготовлених вченими БДМУ.

Бібліотека проводить науково-дослідницьку роботу з питань пошуку та добору документів з історії БДМУ та видатних вчених. З нагоди 70-річчя БДМУ на сайті бібліотеки відкрито сторінку «Корифеї науки БДМУ», де вже представлені матеріали про 43 фундатора наукових шкіл нашого університету.

Серед завдань найближчої перспективи – завершення повного циклу автоматизації бібліотеки, покращення умов для самостійної роботи користувачів, особливо студентів. Активно впроваджуючи сучасні технології, ми не відмовляємося від дбайливого збереження фонду, його поповнення та відображення у всіх видах каталогів. Завжди раді допомогти Вам. Чекаємо Вас в бібліотеці Буковинського державного медичного університету та на її сайті.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: