Друга субота вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги

Щорічно, починаючи з 2000 року, у другу суботу вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Ініціаторами його проведення виступили національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Мета надання першої медичної допомоги – проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і запобіганню розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але крім них прийомами надання першої допомоги зобов’язані володіти співробітники поліції та рятувальники.

Не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу потерпілому до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. І важливо усвідомлювати, що ніхто не застрахований від нещасних випадків, і завтра на місці потерпілого може виявитися будь-який з нас.

Перша медична (долікарська) допомога включає наступні три групи заходів:

1. Негайне припинення впливу зовнішніх ушкодливих факторів (електричний струм, висока або низька температура, стиснення) і винесення потерпілих з несприятливих умов, у які він потрапив (з води, з палаючого приміщення, із приміщення, де присутні отруйні гази та ін.).
  2. Надання першої медичної допомоги потерпілому залежно від характеру й виду травми, нещасного випадку або раптового захворювання (зупинка кровотечі, накладення пов’язки на рану, штучне дихання, масаж серця, введення протиотрут і ін.).
  3. Організація якнайшвидшої доставки (транспортування) захворілих або потерпілого в лікувальну установу.

Джерело: Буковинський державний медичний університет