Treiger, I. Atlas of Cardiovascular Diseases : Correlation of Clinical Electrocardiography and Cardiac Roentgenology with Clinical History and Autopsy Findings (Атлас серцево-судинних захворювань, кореляція клінічної електрокардіографії і рентгенології серця с клінічним анамнезом та результати розтину)

Treiger, I. Atlas of Cardiovascular Diseases : Correlation of Clinical Electrocardiography and Cardiac Roentgenology with Clinical History and Autopsy Findings / I. Treiger . – Saint Louis : The C. V. Mosby Company, 1947 . – 180 p. : il.

Автор: Урвінг Дж. Трейгер – професор медицини Університету Іллінойсу, Чикаго, завідувач кардіовідділення пресвітеріальнської лікарні в Чикаго, консультант-кардіолог муніціпального туберкульозного санаторія в Чикаго.

Вид-во: Св. Луїса, компанія C. V. MOSBYI, 180 стор.,244 іл. ч.-б.,11 у колор.,1947 рік.

Передмова (уривки):

«Хороший клінічний анамнез має першорядне значення для правильної діагностики серця… Рентгенологічне дослідження серця проводить клініцист за даними про загальну анатомію серця зі змінами розмірів, форми і положення серця і різних його камер.

Електрокардіографія дає клініцисту цінну інформацію про фізіологію серця, особливо провідності міокарда. Вона фіксує будь-які порушення при виникненні або проведенні імпульсу і будь-яке відхилення від електричної осі.

Взаємозв’язок анамнезу, фізикальних даних, рентгенограм і електрокардіограм дозволяє правильно зрозуміти ступінь анатомічних та фізіологічних змін в серці та вибору правильної дози різноманітних препаратів для їх корекції.

Цей атлас розділений на шість частин. Поширені серцеві захворювання представлені на розтинах.

У їх виборі було багато труднощів, особливо щодо наявності розтину, рентгенографії та даних електрокардіографії в кожному випадку. Була спроба представлення різних випадків з характерними змінами, показаними на рентгенограмах, електрокардіограмах, патологоанатомічних препаратів.

За допомогою візуальних змін у випадку серцево-судинних захворювань, набагато легше проаналізувати повні анатомічно-фізіологічні зміни деяких серцевих захворювань с різних етіологічних факторів».    Ірвінг Дж. Трейгер

1. Нормальне серце
  2. Ревматичне захворювання серця
  3. Атеросклероз
  4. Гіпертонічна хвороба серця
  5. Сифілітичне ураження серця
  6. Вроджені аномалії серця і великих кровоносних судин.