Chauffard, A. La Lithiase Biliaire : monograph (Біліарний літіаз)

Chauffard, A. La Lithiase Biliaire : monograph / A. Chauffard. – deuxieme edition. – Paris : Masson et C-ie, Editeurs, 1922. – 247 p. : il.

Автор: А. Шоффар

Вид.: Masson E CIS., ред. бібліотеки медичної академії, друге видання, французькою мовою, 26 таб., 247 стор., бульвар Сен-Жермен 120, Париж, 1922 р.

Передмова:

При публікації другого видання роботи про жовчно-кам’яну хворобу, автор намагався донести особистий клінічний досвід, якомога  зрозуміло і практично.

Був доданий розділ, присвячений нещодавньої роботі по дослідженню радіодіагностики жовчно-кам’яної хвороби.

Січень 1922 року

Зміст:

Розділ 1.

Клінічний патогенез жовчно-кам’яної хвороби

1. Патогенез біліарного літіазу. Роль інфекції
  2. Патогенез ЖКХ. Роль гіперхолестеринемії
  3. Жовчні камені
  4. Везикулярні реакції. Печінкова коліка
  5. Ураження сечового міхура літіазного походження
  6. Радіодіагностика ЖКХ
  7. Діагностика патологічних станів везикулярного походження
  8. Топографічний діагноз. Жовчні камені
  9. Кишкова елімінація жовчних каменів
  10. Дієта. Жовчний літіаз
  11. Гідромінеральне очищення
  12. Хірургічне лікування ЖКХ

На останніх сторінках надрукований список нових книг 1923 року цього видання

Довідка: Анатоль Марі Еміль Шоффар (1855-1932) – французький лікар-інтерніст з Авіньйона.

В 1882 році здобув ступінь доктора, а в 1907 році був призначений професором внутрішньої медицини паризького факультету.

В 1919 році здобув клінічну кафедру в лікарні Сен-Антуан. Шоффара запам’ятали і пов’язують з роботами по захворюванням печінки, патофізіологічним дослідженням спадкового сфероцитозу. Його ім’я пов′язане з розладами: х-ба Міньковського-Шоффара, синдромом Труазье-Ано-Шоффара.