Rank, A. Die Halbkrone und ihre Verwendung als Bruckenpfeiler : ein Lehrbuch – (Ранк А. Півкоронки і їх використання, як мостів)

Rank, A. Die Halbkrone und ihre Verwendung als Bruckenpfeiler : ein Lehrbuch / A. Rank. – 2. Auflage. – Berlin : Verlag von Hermann Meusser, 1922. – 95 S. : il.

Автор: доктор медицини Альфред Ранг – колишній помічник технічного відділу стоматологічного університету Берліна

Вид.: Германа Мюссера, 96 стор., 161 іл. А. Шмітсона, 1-е вид., Берлін, 1922 рік.

Подяка вчителю начальнику, професору д-ру Шредеру!

Передмова: «В різноманітні часи методи застосування технічної стоматології мали мету відновлення зубних протезів. Реконструкція відіграє велику роль. В основі цієї роботи лежало питання фіксації в області передніх зубів. Спостереження та дослідження, які проводилися в клініці приватної практики з півкоронками – це крок вперед.

Методика, про яку йде мова, на перший погляд, трудомістка і складна, але водночас точна робота. Спосіб виготовлення проілюстрований чудовими ілюстраціями. На основі власного досвіду я сподіваюся, що ці дослідження отримають належну увагу професійними колами.»

Берлін, вересень 1920 року.     Д-р проф. Шредер  Х.

І.  Введення

ІІ. Типи кріплень, що використовуються в останні 50 років

ІІІ. Можливі кріплення при оголених зубних проміжках

1. Корона Фенітера
  2. Задня пластина зі шпильками
  3. Фіксація замінного зуба до скоби
  4. Лита пломба зі штифтовим кріпленням
  5. Половина коронки

ІV.  Напівкоронка вимоги до фіксації та кріплення

1. Можливості застосування напівкоронки
  2. Тимчасове покриття зуба

VII.  Виробництво напівкоронок

VIII. Застосування напівкоронок в опорі міста

Довідка: Полукоронки (друга назва – часткові коронки, трьохчетвертні).

Є незнімними мікропротезами, застосовуються для сильно зруйнованих зубів, але на відміну від звичайних коронок, часткові покривають 4 із 5 поверхні зуба (видимим оком частина залишається недоторканою).

Для їх установки не треба агресивної обробки, що дозволяє зберегти більш здорових тканин і захищає ясна від травмування, практично неминучого при фіксації простих коронок. Частіше виготовляють з металів, експлуатуються близько 10-15 років. Вперше її виготовив Carmichael у 1906 році.