Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Всесвітній день зору

 

Зав­дяки зору ми можемо орієнтуватися у просторі, бачити навколишні предмети й один одного, захоплюватися природою, читати книги, диви­тися кінофільми, писати тощо. Вченими доведено, що завдяки зору людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ, необхідної як для повноцінного існування та орієнтування, так і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.

Для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору щорічно. У другий четвер жовтня щорічно світова громадськість відзначає Всесвітній день зору, який проводиться під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою профілактики офтальмологічних захворювань.

За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, з них 40 мільйонів вражені сліпотою. Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину — одна дитина. За оцінками експертів, від порушення зору страждають 19 мільйонів дітей. 12 мільйонів із них мають порушення зору через аномальну рефракцію – стани, які легко діагностуються.

В Україні понад 50 тисяч людей із вадами зору, і понад 10 тисяч – це діти. Але точних даних про кількість незрячих в Україні не повідомляє жодне міністерство чи соціальне відомство. Тож тих, хто має серйозні порушення зору, в Україні може бути від 70 тисяч до 100 тисяч. На думку ВООЗ, 80% випадків порушення зору можна попередити або вилікувати.

У загальній структурі первинної інвалідності в Україні інвалідність внаслідок патології органу зору посідає сьоме місце та складає 4% як серед дорослого, так і серед працездатного населення. Основні рангові положення займають наслідки травм органу зору та тяжко виліковні захворювання нейрозорового апарату, такі як глаукома, катаракта, дистрофії сітківки і зорового нерву, нейропатії та нейрооптикопатії, уроджені аномалії та дефекти розвитку органу зору.

 

 

 

 

 Щороку в Україні проводять 300 тисяч операцій із захворювання очей. Згідно зі статистичними даними, в Україні хворих на глаукому налічується 220 тисяч осіб. В Україні 15% сліпих людей втратили зір саме від глаукоми.

Загалом, офтальмологія налічує сотні захворювань, пов`язаних з очима. Проте провідні офтальмологи країни стверджують, завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню і що саме  своєчасне лікування в спеціалізованих установах та якісна профілактика сприяють поліпшенню стану вашого зору.

 

Оскільки цей день є також основною інформаційно-пропагандистською подією для профілактики сліпоти, то у проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь всі партнери в області профілактики порушення зору і відновлення зору.

Концепція глобального плану дій ВООЗ полягає в побудові світу, де не буде людей з порушенням зору без причин, а люди з неминучою втратою зору зможуть повною мірою реалізувати свій потенціал, а також будуть забезпечені загальним доступом до комплексних офтальмологічних служб.

Інформацію підготувала бібліотекар І кат. Світлана ТУЛЕВСЬКА

 

Рекомендована література
(із фондів бібліотеки БДМУ) :

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: