Буковинське віче – від історії до сучасності

2023-11-01

105 років відділяють нас від того знаменного дня, коли 3 листопада 1918 року в Чернівцях велелюдне Буковинське віче вперше сповістило світові про споконвічне прагнення буковинців домогтися «прилучення…  до  України».  З цього приводу  в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ для студентів І курсу 1, 2 груп спеціальності «Фармація, промислова фармація» (9 класів) фахового коледжу БДМУ відбулася інформаційна година «Буковинське віче – від історії до сучасності».

Студенти дізналися про історичні події, що відбувалися на Буковині протягом жовтня-листопада 1918 року. Про створення “Українського Крайового Комітету Буковини”  – буковинської секції Української Національної Ради. Його очолив Омелян Попович – громадський, політичний та освітянський діяч Буковини, учений педагог і філолог, письменник, редактор багатьох періодичних видань, який зробив значний внесок у становлення освіти в краї і ще за життя був названий “батьком шкільництва на Буковині”.

Присутнім розповіли про народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в місті Чернівці. Зачитали ухвалу, кульмінацією якої була остання вимога, сформульована на самому вічі його рядовими учасниками: “Віче бажає прилучення австрійської часті української землі до України”. Результатом Віче стало проголошення возз’єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною».

Родзинкою заходу стало декламування поезії «Посвята учасникам Буковинського віча» викладачем коледжу Юлією Кропельницькою.

Буковинське народне віче 3 листопада 1918 року стало знаковою подією для кожного буковинця, Про неї пам’ятають і сьогодні. Хоча рішення так званого референдуму не було виконано, проте дана подія назавжди закарбувалась в пам’яті кожного буковинця та формує правову свідомість справжнього громадянина, який бажає жити в єдиній, незалежній та неподільній державі.

Захід підготували та провели  співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій.