Celsus De Medicina – (Медицина від Цельса)

Celsus De Medicina : научное издание / Celsus. – Репр. воспроизведение изд. – Birmingham, Alabama : Division of Gryphon Editions,Ltd., 1989. – 691 p. – (The Classics of Medicine Library).

Копія 1973 року видання з бібліотеки доктора медицини Кліффорда Хармана, переведена на англійську Спенсером В.Г. Книга із серії «Класика медичної бібліотеки» була надрукована у приватному порядку видавництвом Даніеля Б. Б’янки та Сельма Ольдевера для членів Arcata Craphis, та перевидана в 1989 у Бірмінгемі штату Алабама.

Редакційна колегія: Мортон Д. Богдонофф, доктор медицини Джон К. Креллін, Роберт А. Гуд, доктор філософії доктор медицини Джон П. Меговерн та ін.

Складається з 3-х томів.

1 том – складається з 4-х книг

«Цельс як медичний практик»

2 том – 5, 6 книга

«Перелік лікарських засобів, система мір ваг, довжини, символи»

3 том – 7, 8 книга

«Паралелі в навчаннях Гіпократа і Цельса»

(від доктора В. Х. С. Джонса, члена Церкви св. Катаріни коледж, Кембридж)

«Практично нічого не відомо про життя людини чиє ім’я фігурує як автора трактату «Медицина». Але недавні дослідження зробили це можливим. Імовірно, що він був знайомий з пізніми віршами Овідія і що він ймовірно жив у Нарбонезі. Квінтіліан який описує Цельса, що він писав багато іншого, крім медицини. Медична книга була другою частиною великого трактату, що містить шість частин, інші п’ять:

1. Сільське господарство
  2. Військове мистецтво
  3. Риторика
  4. Філософія
  5. Юриспруденція

Повне ім’я  автора – Авл Корнелій Цельс. Спірним є питання чи був автор практикуючим лікарем, чи ні. В давнину не було такої різкої різниці між професіональним і аматорським. Обсяг медичних знань був не таким великим. Але твір такий завершений, що, мабуть, він вийшов з-під пера людини з професійним досвідом.

Можлива, але недоведена гіпотеза що «Медицина» – це переклад, або скоріше адаптація грецької медичної праці….Марк вважає, що грецький оригінал був написаний Титом Авфідій Сикуліем, учнем Асклепіада. Звичайно це припущення, що Цельс переклав цю роботу, але воно має посилання на Гіппократа та інших лікарів.

«Медицина» є дуже розумним коротким викладом історії медицини й докладно розглядає її догматику, методичність. У роботі визнається важливість анатомії, як основи медицини. Наголос робиться на діагностиці та прогнозі, який, як кажуть, передає справжній гіппократівський стиль…Справедливо було сказано, що письменник зробив для науки те, що Цицерон зробив для філософії.»

Kombinované prostriedky kombinujú rôzne účinky, napríklad Všetko o Viagre majú protizápalový a zároveň hojivý účinok na rany (“Prostopin”) alebo protizápalový a antiseptický účinok (“Ichthyol”).