Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

День хворого

Всесвітній день хворого  — міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, з якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті. Цей день своєрідний соціальний захід, що проводиться по усьому світі щорічно 11 лютого.

День хворого …

         Мало хто знає про існування цього дня, але стосується він практично будь-кого, адже тільки нечисленні щасливчики володіють відмінним здоров’ям і ніколи не звертаються до лікарів.

Цей день встановлено Папою Римським Іоанном Павлом II (Pope John Paul II) з 1993 року. Спочатку він був задуманий як крок для залучення уваги громадськості до хворих людей, до необхідності полегшення їх страждань і поліпшення догляду. На 11 лютого припав вибір тому, що саме в цей день у французькому місті Лурді відбулося явлення Богоматері, яка врятувала безліч людей від невиліковних хвороб.

 Турбота про людей, чиє здоров’я значно погіршилося через життєві обставини, вплив несприятливих зовнішніх факторів або в принципі ніколи не було особливо міцним, в основному лягає на плечі медиків. Лікар від Бога, що сприймає близько до серця чужий біль і біду, здатний не тільки кваліфіковану допомогу надати, але і словом допомогти.
         Кожен з нас так чи інакше хворий, через те, що абсолютно здорових людей не буває – особливо сьогодні, коли екологія забруднена до межі, а якісні продукти «зі свічкою в руках не знайти». Щоб Всесвітній день хворого зжив себе, важливо, крім докладання загальних зусиль, спрямованих на поліпшення світової ситуації, всім разом приймати належних заходів щодо себе.

Профілактика захворювань в цей час грає важливу роль. Здорова людина здатна на все, оскільки її внутрішні ресурси невичерпні. Однак вік швидкостей і технологій істотно підриває нашу психіку. А це ціла культура, зодягнена в кільце формул і теорій. І без внутрішньої гармонії тут не обійтися. Кажуть, панацеї від хвороб не існує. Але погодимося з тим, що наші емоції і думки формують певні картинки, які потім можуть втілитися в життя. І якщо в наших образах багато негативної енергетики, то майбутнє може здатися дуже непривабливим. Тому людина може і повинна піклуватися про себе і інших, щоб допомогти організму протистояти негативним реакціям. Головне, щоб все робилося з вірою, надією і любов’ю.

 – обмежити вживання шкідливих синтетичних продуктів, – таких, як наприклад, чіпси, кока-кола, продуктів з пальмовою олією в складі тощо. При покупці чого б то не було обов’язково дивіться перелік інгредієнтів на упаковці.

 – їсти в міру – в крайності впадати ні до чого.

 – вести активний спосіб життя.

 – поменше піддаватися стресовим ситуаціям, адже, як відомо, – всі хвороби від нервів.

         Ну, і любіть це життя: небо над головою, сонце, що заглядає в ваше вікно, квіти біля будинку, навколишніх людей. Негативні почуття вбивають – це доведено вченими.

 А доки хворі ще є на планеті Земля, будьте людьми, проявляючи по відношенню до стражденних хоч краплю уваги, поваги і співчуття. Природа задумала нас саме такими: чуйними, милосердними, одним словом – людяними.

                     Бажаємо всім бути завжди здоровими!

 

 Матеріал підготувала Олена СІВАШОВА

          

Рекомендована література
(з фондів бібліотеки БДМУ згідно  ДСТУ 8302:2015)

 

Білецький С. В., Сидорчук Л. П., Казанцева Т. В. Хронічна серцева недостатність: патогенез, клініка, діагностика, лікування: навч. посіб. / Чернівці: БДМУ, 2022. 120 с.

Білецький С. В., Сидорчук Л. П., Петринич О. А. Артеріальні гіпертензії: етіопатогенез, клініка, діагностика, лікування: навч. посіб. / за ред. С. В. Білецького.Чернівці: БДМУ, 2022. 143 с.

Гребенюк В. І., Колотило О. Б., Москалюк О. П. Ушкодження органів грудної та черевної порожнини: навч. посіб. Чернівці: БДМУ, 2022. 188 с.

Заморський І. І., Щудрова Т. С., Копчук Т. Г. Фармакологія з медичною рецептурою (Робочий зошит): посіб. для підгот. до занять / за ред. І. І. Заморського. Чернівці: Медуніверситет, 2022. 141 с.

Іліка В. В., Давиденко І. С., Гарвасюк О. В. Хоріоамніоніт та базальний децидуїт при залізодефіцитній анемії вагітних. Гістопатологічна діагностика: монографія. Чернівці: БДМУ, 2022. 177 с.

Колесник В. В., Олійник І. Ю., Марценяк І. В. Статево-вікова кореляція параметрів бічних шлуночків та мозкового відділу черепа людини: монографія. Чернівці: БДМУ, 2022. 243 с.

Кривецький В. В., Решетілова Н. Б., Проняєв Д. В. Анатомія опорно-рухового апарату та спланхнологія = Anatomy of Musculoskeletal System and Splanchnology: навч.-метод. посіб. Чернівці: БДМУ, 2022. 102 с.

Леухіна А. Г., Богдан Д. З., Боровик І. О. Людяність та емпатія в охороні здоров’я: посіб. для викладачів / упоряд. А. Леухіна. Київ: Майстер книг, 2022. 363 с.

Михайличенко Б. В., Біляков А. М., Савка І. Г. Судова медицина = Forensic Medicine: підручник. Київ: Медицина, 2022. 223 с.

Москалюк В. Д., Сокол А. М., Богачик Н. А. Диференційна діагностика інфекційних хвороб: навч. посіб. Чернівці: БДМУ, 2022. 489 с.

Науковці України – еліта держави. Т. 7 / редкол.: В. А. Татаренко, К. О. Лукін, В. І. Коломійцев. Київ: Логос, 2022. 355 с.

Прикладні питання сучасної морфології: мат. наук.-практ. конф. з міжнар. участю / за ред. О. М. Слободяна. Чернівці: Медуніверситет, 2022. 143 с.

Рудницький Р І., Карвацька Н. С. Актуальні питання психотерапії: навч. посіб. Чернівці: БДМУ, 2022. 379 с.

Тестові завдання для самопідготовки студентів до єдиного державного кваліфікаційного іспиту “КРОК 1 та англійська мова професійного спрямування. Стоматологія”: навч. посіб. /уклад.: І. Ю. Олійник, І. Р. Тимофійчук, О. Г. Кметь. Чернівці: БДМУ, 2022. 335 с.

Тимофієва М. П., Слободська О. В. Психологія здоров’я: підручник. Київ: Медпринт, 2022. 599 с.

Удосконалюємо англійську мову професійного спрямування за тестовими завданнями “КРОК 1. Стоматологія” (2006-2021) = Improve your Professional English for “KROK 1. Dentistry”: навч. посіб. / за ред. І. Ю. Олійника. Л. В. Стегніцької. Чернівці: БДМУ, 2022. 403 с.

Юзько О. М., Рак Л. М., Булик Т. С. Діагностична та оперативна гістероскопія: практикум спеціаліста: навч.-метод. посіб.Чернівці : БДМУ, 2022. 103 с.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: