Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

День Святої Трійці

День Святої Трійці — свято, що відноситься до дванадцяти найголовніших свят року. Інші назви: П’ятдесятниця, День Зіслання Святого Духа, Зелена неділя — «п’ятдесятий день».

Традиційно свято Трійці припадає на 50-й день після Великодня. Тобто, в Україні цього року православні східного обряду відзначатимуть Трійцю 12 червня за церковним календарем, а християни західного обряду – 5 червня.

Свою назву свято Трійці отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса і означає появу Всевишнього в усіх трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина та у вигляді Бога-Святого Духа.

Після цієї події апостоли знайшли дар цілительства і передбачення. Також Вони заговорили декількома мовами, щоб нести Слово Боже по світу. Після цього учні Христа вирушили по світу з проповідями про те, як постраждав Учитель за гріхи людські.

Офіційно встановили Трійцю в 381 році під час скликання II Вселенського Собору. Наші предки стали відзначати це свято після того, як відбулося хрещення Русі.

Давніша назва дня Святої Трійці — Зелені свята. Це відбивало древній культ рослинності, оскільки на Трійцю поширений звичай прикрашати житло зеленню. Травою вистеляють підлогу, з квітів і запашного зілля плетуть вінки, запалюють свічки. Духмяні пахощі зелені й квітів створюють особливу атмосферу свята. Ця традиція склалася ще у давні часи. Зелень символізує життєдайну силу Святого Духа. Квітуче гілля і трави нагадують, що під впливом Божої благодаті людські душі розквітають плодами чеснот. Вважається, що прикрашання будинків зеленими та пряними травами, ароматними квітами захищає від зла і дарує здоров’я та удачу. 

За два дні до Трійці необхідно провести генеральне прибирання будинку, адже на саме церковне свято що-небудь робити строго заборонено. У суботу перед Трійцею заведено їздити на кладовища і поминати покійних.

Благодатний вогник Святого Духа палає в душі кожної людини. Він зігріває всіх у тяжкі хвилини й дарує віру в краще. Головне підтримувати в собі цей вогник, відганяти негідні думки, здійснювати добрі вчинки, ділитися своїм теплом з ближніми. Хай у кожному з нас яскраво сяє полум’я Добра, Любові, Миру і Благодаті!

 

Матеріал підготувала Світлана Тулевська

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: