«Голодомор: нищення ідентичності» – година пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодоморів

2023-11-24

До Дня пам’яті жертв Голодоморів  в бібліотеці БДМУ зі студентами І курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація» (9 класів) фахового коледжу БДМУ за сприяння викладача коледжу Юлії Кропельницької відбулася година пам’яті «Голодомор: нищення ідентичності».

У 2006 році Україна офіційно визнала Голодомор геноцидом свого народу. Станом на листопад 2023 року 32 держави світу визнали Голодомор актом геноциду українського народу. Більше половини зробили це після початку повномасштабного вторгнення 24  лютого 2022 року.

Студентам коледжу було дано визначення понять «Геноцид» і «Голодомор».  Проведені паралелі з Голодомором – геноцидом 1932-1933 рр. і сьогоденням, адже  День пам’яті жертв Голодомору відбувається під час російсько-української війни.

Через десятиліття Росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів. Метою Росії завжди було і є знищення української ідентичності та національної ідеї.  Тому Перемога України й покарання винних важливі не тільки для нашої країни, вони важливі для всього світу. Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачати та забувати злочини проти людства. Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви — вшановані.

Заходи підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська Ірина Кухлій