«Хто попереджений – той захищений» – інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також це нагода замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення даного захворювання, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

З нагоди цієї події 1 грудня в бібліотеці БДМУ для студентів І курсу 8 гр., ІІ курсу 8 гр. Медичного Факультету № 2 за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук та асистента кафедри Людмили Андрущак відбулася інформаційна година «Хто попереджений – той захищений».

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій підготували презентацію, під час якої розповіли історію походження даної хвороби, шляхи передачі ВІЛ інфекції, розглянули симптоми при яких потрібно провести обстеження на ВІЛ та статистику поширення інфекції, як в Україні, так і у світі загалом. Розповіли про відомих особистостей, які жили чи живуть з даною хворобою. Націлити на толерантне ставлення до людей, які живуть із ВІЛ. Розповіли про діяльності ЮНЕЙДС в Україні.

Людмила Анатоліївна розповіла присутнім про ураження імунної системи ВІЛ-інфекцією, що приводить до її повільного руйнування. Студенти мали змогу дізнатися про електронну будову віріону ВІЛ, стадії його формування, а також відмінність ВІЛ1 і ВІЛ2 і їхній вплив на організм людини.

Присутнім наголосили, що обізнаність в питаннях профілактики ВІЛ-інфекції та здоровий спосіб життя, найкращі методи профілактики СНІДу.