«Історію переписати неможливо» – година історичної пам’яті До 85 річниці Голодомору

До 85 річниці Голодомору, для студентів 1 курсу фармацевтичного факультету спеціальності «Фармація» 8 листопада 2018 р., була проведена година історичної пам’яті «Історію переписати неможливо»

Голодомор 1932-1933 рр. офіційно визнано геноцидом українського народу, на цьому наголосила доцент кафедри психології та філософії -Тимофієва М.П. у своєму вступному слові.

Бібліотекар 1 категорії Світлана Тулевська розповіла про цілеспрямовану злочинну політику більшовицького керівництва: вилучення продуктів і майна у людей, обмеження переміщення українців, відмови від закордонної гуманітарної допомоги. Саме це підірвало соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Відбулося придушення прагнення  українців до незалежності, знищення соціально-економічної бази української національної ідеї та задля знищення української нації як такої.

Вдруге, 19 листопада, захід відбувся спільно зі студентами Медичного факультету №4 та кураторами (Гордієнко В.В., Анцуповою В.В., Бендасом  В.В.).

Співробітники бібліотеки  розповіли про причини та наслідки Голодомору.

Асистент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Анцупова В.В. з досвіду власної родини розповіла про бабусю, яка пережила три голодомори і найстрашнішим вважала навіть не війну, а голод. Та наголосила, що Голодомор є найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Про неї повинен знати весь світ, нинішні та прийдешні покоління.

Відеопрезентацію до заходу, під час якої демонструвався документальний фільм «Великий злам», підготувала бібліотекар 1 категорії Ірина Шундерюк.