«Мова єднає націю» – літературна година до Міжнародного дня рідної мови

2024-02-21

До Міжнародного дня рідної мови для студентів І курсу 1,2 груп (база 9) спеціальності «Фармація» коледжу БДМУ була проведена літературна година «Мова єднає націю» (онлайн)

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, який було запроваджено у листопаді 1999 року згідно з тридцятою сесією Генеральної  конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Студентам розповіли про трагічні події, які передували заснуванню свята.  Розповіли про розвиток і збагачення української мови, адже шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Під час заходу мова йшла  про представників доби «розстріляного відродження», про  дисидентство, представники якого у 60-ті роки виступали проти русифікації України. І про сьогоднішній день  коли мова – один з головних факторів під час російсько-української війни.

Студенти декламували поетичні рядки поетів М.Рильського, Ю.Рибчинського, Д.Павличко.

Захід підготували та провели бібліотекар І кат. Світлана ТУЛЕВСЬКА, викладач коледжу БДМУ Юлія КРОПЕЛЬНИЦЬКА.