«О мово рідна! Золота колиска» – мистецька година до Дня української писемності та мови

До Дня української писемності та мови в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ 25 жовтня для студентів ІІ курсу 19, 20  груп медичного факультету № 2, І курсу 1 групи медичного факультету № 4 провели мистецьку годину «О мово рідна! Золота колиска»

2023-10-25

Мова – це історія народу, це велике національне надбання, скарб кожного народу, невіднятна частина ідентифікації нації. У своїй мові ми зберегли свою ментальність, оформили словесну культуру – унікальний фольклор і високорозвинену художню літературу.

Студенти декламували поезію сучасних авторів в тому числі тих, хто захищає нашу країну на передовій: П. Вишебаба, Н.Тарчанин, В.Чорній, Л.Галінську, Л.Диркавець, М.Лотоцький, О. Забужко.

Присутнім зачитали афоризми про мову, адже мова є одним із вирішальних чинників національної самобутності і чимало відомих і видатних постатей висловлювались про мову; запропонували продовжити прислів’я та відповісти на питання вікторини.

У 2023 році День української писемності та мови вперше відзначається 27 жовтня через перехід на новий церковний календар. Оскільки свято щорічно відзначають у День пам’яті Преподобного Нестора Літописця, присутнім продемонстрували відео про письменника-агіографа, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Захід організували та провели співробітники бібліотеки: Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій, у співпраці з доцентом кафедри гістології, цитології та ембріології Наталією Пентелейчук та асистентом кафедри Людмилою Андрущак.