Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Ольга Кобилянська – буковинська царівна» – мистецька година до 160-річчя від дня народження письменниці

2023-11-27

До 160-річчя від дня народження видатної української письменниці, славетної буковинки, яка вписала своє ім’я на скрижалях української та світової літератур для студентів І курсу 4, 5 груп медичного факультету № 1 відбулася мистецька година «Ольга Кобилянська – буковинська царівна».

27 листопада 1863 року у містечку Гура-Гумора на Буковині народилася Ольга Кобилянська. Відома письменниця, громадська діячка, борчиня за права жінок, яка є однією з найяскравіших постатей в українській культурі.

На початку зустрічі студентам було запропоновано дати відповіді на запитання вікторини «цікаві факти з життя  Ольги Кобилянської».

Присутнім нагадали сторінки біографії уславленої письменниці, розкрили маловідомі грані «гірської орлиці».

Ольга Кобилянська стала першою в історії української літератури письменницею, хто показав образ української жінки по-новому:  жінки, яка прагне до знань, до освіти, яка виступає за рівноправність у суспільстві між жінками та чоловіками. Під час заходу був зроблений аналіз творів  «Царівна», «Аристократка», «Людина», «Impromptu phantasie», «Valse melancolique», тощо.

Зображення життя села, його соціально-психологічних і морально-етичних проблем – друга провідна лінія творчості Ольги Кобилянської («Жебрачка», «Земля» та інші) Одним з центральних творів нашої літератури стала повість “Земля”, в якій Кобилянська на основі реальної трагедії братовбивства, що сталася восени 1894 р. в селі Димка поблизу Чернівців, порушила вічну тему влади землі над селянином.

Студенти Каріна Агапій, Анна Процюк, Владислав Деревянко талановито зіграли ролі – Рахіри, Анни, Михайла перевтілившись в головних героїв вистави «Земля».

Під час заходу мова йшла і про друзів Ольги Кобилянської, серед яких були: Леся Українка, Наталія Кобринська, Августа Кохановська, Софія Окуневська, Осип Маковей та інші, які мали великий вплив на творчість видатної письменниці.

Вдячні нащадки вшановують пам’ять славетної письменниці в назвах вулиць, музеях, Ім’я Ольги Кобилянської носить Чернівецький музично-драматичний театр з 1949 р., у 1980 році перед ним встановили бронзовий пам’ятник письменниці.  У 2013 році в Україні була випущена поштова марка, присвячена Ользі Кобилянській, і побачила світ пам’ятна монета номіналом у 2 гривні.

У 2006 році в Україні була заснована літературно-мистецька премія імені Ольги Кобилянської. Вона присуджується щороку за найкращий літературний, художній або публіцистичний твір, наукову розвідку про життєдіяльність сучасної жінки в Україні, становище її в суспільстві, ситуацію щодо гендерної політики в державі.

Ми ж пам’ятаємо й виконуємо заповіт Ольги Кобилянської: «Згадуйте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла, і золотої нитки не згубіть…»

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій за сприяння головного куратора медичного факультету № 1 доцента кафедри медичної біології та генетики Мар’яни Кривчанської, за участі доцента кафедри медичної біології та генетики Володимира Волошина, доцента кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Миколи Тураша

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: