«Під знаком Нобеля: Фармацевтичні досягнення» – мотиваційна година до Всесвітнього дня науки

2023-11-10

“… найважливішим є те, що завдання повного використання
нової ідеї породжує нові питання і тим самим
веде до нових досліджень та нових успіхів”.

Макс Планк

До Всесвітнього дня науки, яке все наукове товариство відзначає 10 листопада, в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ відбулася мотиваційна година «Під знаком Нобеля: «Фармацевтичні досягнення» для студентів фармацевтичного факультету БДМУ.

Однією з найпопулярніших грошових винагород у науковій сфері є Нобелівська премія. Студентам розповіли про засновника грошової винагороди, видатного шведського хіміка, інженера, винахідника динаміту, підприємця, науковця та мецената – Альфреда Нобеля.

Нобелівської премії домагаються дослідники, наукові діячі всього світу, 190 р. від дня народження якого відзначало все прогресивне людство цьогоріч.

Студентам зачитали Заповіт Нобеля, згідно з яким 94 % його статку заповідалось на утворення щорічної премії, яка б відзначала вчених, котрі протягом року принесли найбільшу користь людству. Зазначені відсотки відповідно до заповіту ділилися на 5 рівних частин, які призначаються для заохочення відкриттів у галузі фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та особливі досягнення перед людством у справі миру. Присутнім розповіли про правила присудження премій, цікаві випадки з історій вручення премій.

Під час заходу акцент був зроблений на лауреатів Нобелівської премії з фізіології або медицини. Мова йшла про премії, які вручалися за створення противірусних препаратів, винайдення різноманітних ліків (пеніциліну, стрептоміцину), розробку вакцин від правця, дифтерії, COVID-19 тощо.

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук в співпраці з головним куратором фармацевтичного факультету, асистентом кафедри фармації Валерією Сидор.