Робота науковців із міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science

2023-12-08

07 грудня 2023 р. співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ та Олена ГІМЧИНСЬКА взяли участь у засіданні Групи рівних, яка створена на кафедрі сімейної медицини.

Розпочала зустріч фасилітатор Групи рівних Оксана ПЕТРИНИЧ, яка ознайомила учасників із темою та метою даної зустрічі, яка присвячена роботі науковців із міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science і надає доступ до знань та поширення інформаційних матеріалів у галузі наукометричних показників.

Під час зустрічі було розглянуто сутність та особливості найавторитетніших баз даних Scopus та Web of Science, їх роль у професійній діяльності сучасного науковця.

Адже популяризація публікацій у міжнародних наукометричних базах даних, таких як Scopus та Web of Science, автоматично робить науковця відомим за межами його країни, дозволяє йому заявити про свої досягнення. Доступ до матеріалів через такі бази дозволить ознайомитись з міжнародними дослідженнями, зробити їх аналіз та, за можливості, приєднатись до них.

Така мобільність сучасного науковця буде результатом міжнародної співпраці, стажування, проведення спільних конференцій, написання міжнародних колективних монографій, створенню міжнародних навчальних проєктів та програм та ін.

Співробітники бібліотеки ознайомили присутніх з основними наукометричними показниками якості роботи науковця, видання чи установи, такими як: індекс цитування, індекс Хірша (h-index), імпакт-фактор (IF).

Зустріч пройшла в теплій, дружній і невимушеній атмосфері. Учасники Групи рівних отримали та опрацювали практичні навички зі створення власних дослідницьких профілів та облікових записів, а також оптимізації пошуку наукових джерел у процесі використання наукометричних баз.