Роль медичної сестри в суспільстві – інформаційна година до Міжнародного дня медичної сестри

12 травня відзначають Всесвітній день медичної сестри. Це свято було засноване, офіційно, в 1971 році. Його відзначають з моменту, коли професійна громадська організація об’єднала сестер милосердя зі 141 країни в Міжнародну раду медичних сестер. За рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста, Всесвітній день медичних сестер відзначається на честь англійської медсестри Флоренс Найтінгейл (12.05.1820 – 13.08.1910).

З нагоди даного свята, на медичному факультеті №4 було проведено онлайн захід «Роль медичної сестри в суспільстві». На заході були присутні: д.мед.н., професор Таміла Сорокман, декан медичного факультету №4; к.біол.н., доцент Світлана Семененко, головний куратор медичного факультету №4; бібліотекар 1 категорії Світлана Тулевська та завідувачка читального залу професорсько-викладацького складу Ірина Кухлій; д. філософії, асистент Надія Черней, куратор 1 курсу, 1 групи, спеціальність «медсестринство», окр – бакалавр та студенти даної групи.

Таміла Сорокман привітала присутніх зі Всесвітнім Днем. медичної сестри. Декан факультету ознайомила студентів з розвитком та роллю багатоступеневої медсестринської освіти в Україні, наголосила на можливості займатися науковою медсестринською діяльністю в БДМУ.

Світлана Семененко підкреслила роль сучасної медичної сестри, як висококваліфікованого спеціаліста, професіонала, який має попит не тільки на вітчизняному, але і на міжнародному ринку праці, розповіла про підходи до участі медичної сестри в лікувально-діагностичному процесі, а також якості медичного обслуговування та ознайомила присутніх з відомими медичними сестрами сучасності.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій продемонстрували презентацію «Милосердя за покликанням». Присутніх ознайомили з історією зародження свята. Розповіли про знакові постаті медсестринства у світі – Флоренс Найтінгейл, Вірджинію Хендерсон, Блаженну Йосафату Гордашевську, Дашу Севастопольську, Софію Окуневську та їх внесок в розвиток медсестринства.

Надія Васкул ознайомила студентів з важливістю профілактичної роботи медичної сестри, охорони здоров’я населення, забезпечення епідемічної безпеки населення, зокрема під час епідемії ковіду, культури спілкування та харчування.

Отже, складно собі уявити нашу медицину без медичної сестри. Це одна з найгуманніших професій нашого часу, тому, що життя людини, її здоров’я – головні цінності для кожного. Саме вони гоять рани, дарують радість життя, вселяють віру у зцілення, спасають поранених на війні.