«У нашій пам’яті вони назавжди залишились» – мистецька година

2024-02-21

Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11-го лютого 2015-го року, в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається щорічно 20-го лютого. Це зроблено, «З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», – йдеться в документі

Для студентів І курсу 1-4 груп медичного факультету  № 1 в читальному залі бібліотеки БДМУ відбулася мистецька година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

Сьогодні, в умовах війни в Україні, маємо згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи.

Під час заходу присутнім розповіли про фінальний і найбільш драматичний етап революції – події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Замість того, щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи вогнепальну зброю. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції.

Студентам розповіли про зовсім юних героїв,  які за покликом  душі саме в цей час відстоювали на Майдані європейське майбутнє країни.

Сьогодні, під час війни, особливо важливо не забувати про те, із чого усе розпочиналося, тому що це була перша битва російсько-української війни, битва за свободу, незалежність.

Захід організували головний куратор медичного факультету №1 доцент кафедри медичної біології та генетики Мар’яна КРИВЧАНСЬКА, співробітники бібліотеки  Світлана ТУЛЕВСЬКА, Наталія ЖУК.

Захід відбувся за присутності кураторів І курсу, 1-4 групи медичного факультету № 1 доцентів закладу освіти Ірини ЯРЕМІЙ, Валентини БЕВЗО (кафедра біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії),  Катерини ВЛАСОВОЇ,  Володимира ВОЛОШИНА (кафедра медичної біології та генетики).

Технічний супровід  – Марина ЧАПАРА.