«Україна єдина» – інформаційна година до Дня Соборності України

22 січня відзначається важливе історичне свято – День Соборності України. Важливе тому, що воно безпосередньо пов’язане із боротьбою українців за свободу, самовизначення та єдність.

Для студентів спеціальності «Фармація» І курсу 1 і 2 груп (база 9), ІІ курсу (база 9) коледжу БДМУ за співпраці викладачів коледжу Юлії Кропельницької, Катерини Купчанко та бібліотекаря І кат. Світлани Тулевської відбулася інформаційна година «Україна єдина» (онлайн).

Прагнення українського народу створити власну державу присутнє на різних етапах розвитку та в різні епохи. 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулося проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі.

Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України. Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки залишався ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Соборність передбачає і пам’ять про спільне минуле і потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Адже ціль у нас одна: незалежна, демократична і соборна Україна!