«Українська – мова Перемоги» – поетичні читання до Дня української писемності та мови

2023-10-26

До Дня української писемності та мови в студентському читальному залі бібліотеки БДМУ зі студентами І курсу 1, 2, 3, 5 груп медичного факультету № 1 відбулися поетичні читання «Українська – мова Перемоги»!

Мова – це одна з найголовніших ознак нації. Українська – мова вільних людей, людей, які мають громадянську гідність та цінність, які віддані рідній землі. «Не стане мови – не стане національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом…» Іван Огієнко. Тому мова має значення!

Українська мова – національний феномен, адже вона має непереборну силу об’єднувати народ. Україна стоїть і тому, що ворогу не вдалося знищити нашу мову. Саме цей наратив був червоною ниткою заходу.

Присутнім розповіли про шлях розвитку української мови. Про великих володарів українського слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, котрий треба примножувати та оберігати.

Студенти емоційно декламували поезію В. Сосюри, Д. Павличка, М. Рильського Л. Олеся, В. Бичо, Д. Білоуса та інших майстрів поетичного слова.

З великим інтересом слухали студенти цікаві факти про мову, із захопленням відповідали на питання вікторини на знання української мови.

Захід організували та провели співробітники бібліотеки: Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій, у співпраці з головним куратором МФ №1 доцентом кафедри медичної біології та генетики Мар’яною Кривчанською, за участі кураторів доцентів кафедри біоорганічної хімії та клінічної біохімії Ірини Яремій, Валентини Бевзо, доцента кафедри медичної біології та генетики Катерини Власової.