Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Вишиванка – символ нескореності українців» – мистецька година до Всесвітнього дня вишиванки

До Всесвітнього дня вишиванки в читальному залі бібліотеки БДМУ для студентів ІІ курсу 8, 9 груп Медичного факультету № 2 відбулася мистецька година «Вишиванка – символ нескореності українців».

Вишита сорочка завжди була важливою складовою строю будь-якого українця: її одягали й повсякдень, і на свято, з нею вперше вітались зі світом й йшли в останню путь. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Вишиванка була і є ознакою українського народу, частиною культури та самосвідомості.

Студентам розповіли історію розвитку мистецтва вишивки в різні періоди становлення України. Вже у часи Київської Русі мистецтво художньої вишивки дуже високо цінувалося. Сестра Володимира Мономаха Анна Янка організувала в Києві в Андріївському монастирі школу, де молоді дівчата вчилися вишивати золотом і сріблом.  Вишита сорочка була й оберегом для козаків, котрі боронили рідну землю від ворогів. На чужині сорочка зігрівала душу та зцілювала рани.

Першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом став Іван Франко, який носив її під піджак і з сучасним вбранням.

Окремо розглядали питання візерунків, орнаментів, фігур на вишиванках, адже вони створювались десятки століть тому і є унікальними символами та мають важливе значення.

Українська вишита сорочка пройшла довгий та часом нелегкий шлях до наших днів. Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб.  І ми зобов’язані не тільки не втратити цей скарб, а й примножити його та передати у спадок нашим нащадкам, а сьогодні, коли в Україні йде війна, цей елемент одягу набув ще одного значення: вишиванка стала духовною бронею для народу.

Захід підготували та провели Світлана Тулевська, Оксана Калічко, Ірина Кухлій за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук та асистента кафедри Людмили Андрущак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: