“Знаєш епілепсію – не маєш страху!” – інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби з епілепсією

До Всесвітнього дня боротьби з епілепсією 14 лютого 2023 року для студентів медичного факультету № 3 в читальному залі студентського гуртожитку №5 відбулася інформаційна година “Знаєш епілепсію – не маєш страху!”.

Важливість цього свята була обґрунтована статистичними даними, що свідчать про широке поширення захворювання. Була підкреслена проблема дискримінації епілептиків серед різних верств населення. Був проведений короткий екскурс в історію лікування епілепсії, включаючи часи Гіппократа, коли використовувалися дієта, фізіотерапія, трави, Середні століття, коли практикувалися чаклунство, молитви, жертвопринесення тощо, і епоху Відродження, коли хімічні речовини стали ліками для лікування хвороби. Були наведені приклади хворих на епілепсію видатних особистостей від давньогрецького філософа Сократа до сучасного англійського співака і композитора Елтона Джона.

Епілепсія була охарактеризована з точки зору останніх досягнень медичної науки як неврологічне захворювання, що вражає головний мозок, викликає повторювані напади та були пояснені епілептичні напади різних типів і згадані сучасні методи лікування. Велика увага приділялася правильному наданню першої допомоги у разі епілептичного нападу та запобіганню хворобам.

Всесвітній день боротьби з епілепсією був представлений своєю історією, цілями та значенням. Всіх присутніх закликали відзначити цей день, поширивши знання про дане захворювання і висловивши свою солідарність з 65 мільйонами людей, що живуть з епілепсією.

По закінченню заходу студенти активно долучилися до обговорення даної хвороби.

Захід було підготовлено та проведено співробітниками бібліотеки Тетяною Поляковою, Іриною Кухлій, за участі Світлани Тулевської, за організації головного куратора медичного факультету № 3 Юлії Цисар, за участі головного куратора медичного факультету № 4 Світлани Семененко,  головного куратора гуртожитку № 5 Ірини Баланюк.