Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Буковинське Віче та його історичне значення»

До 100-річчя Буковинського Віче для студентів коледжу БДМУ 2 курсу 2, 3 гр. та 1 курсу 3 гр. спеціальності «Фармація. Молодший спеціаліст» (база 9), 2 жовтня 2018 р. в бібліотеці була проведена історична година – «Буковинське Віче та його історичне значення».

Співробітники бібліотеки: Світлана Тулевська та Маша Данилова, після короткої історичної довідки, розповіли студентам про доленосні події 3 листопада 1918 р. в історії українського населення Буковини, про створення Українського Крайового Комітету Буковини, який скликав найбільше за всю історію Буковини зібрання (понад 10000 учасників з усіх осередків Буковини).

Присутнім зачитали ухвалу, яку прийняло віче, де кульмінаційною нотою звучить остання вимога, сформульована рядовими учасниками: «Віче бажає прилучення австрійської часті української землі до України». Після цього прозвучали поетичні рядки «Посвята учасникам Буковинського Віча».

Асистент кафедри «Медичної та фармацевтичної хімії» – Кропельницька Ю.В. та викладач коледжу – Боштан Ю.М. розповіли про організаторів Українського Крайового Комітету, а саме про Омеляна Поповича, який скликав всенародне віче та разом з Мироном Кордубою промовляли до зібрання в Народному Домі.

Також присутнім розповіли про те фундаментальне значення, яке цей документ займає серед визначних документів українського державного відродження. А твердо висловлене й записане в резолюції бажання буковинців «Хочемо до України» надійно лягло у фундамент нашого спільного українського Дому.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: