Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

Де і як повинен індексуватися автор? Бази даних на допомогу науковцю

20 травня 2022 р. напередодні Дня науки в Україні, співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ та Олена ГІМЧИНСЬКА для науковців кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб (зав. кафедри Олена КОЛОСКОВА) та кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії (зав. кафедри Наталія КУЗНЯК) в режимі відеоконференції провели вебінар «Де і як повинен індексуватися автор? Бази даних на допомогу науковцю».

 

Одним з найважливіших результатів діяльності науковця – його публікації (кількість публікацій, цитування і відповідно якість). Інструментом для слідкування статей, їх цитування є наукометричні бази. 

Софія Задерей розповіла науковцям кафедр про основні наукометричні показники, що характеризують роботу вчених та виш в цілому, допомагають оцінювати їхню діяльність та створювати рейтинги.

 

Загальна кількість публікацій. Це важливий показник в наукометричному світі, який одержується з баз даних за певний проміжок часу та показує всю суму наукових публікацій, що мають індексацію в Scopus чи Web of Science. Він допомагає скласти загальне розуміння про діяльність вченого та організації.

Індекс цитування. Science Citation Index  (SCI) – є основним показником в наукометричному світі, що містить повну кількість посилань на статті у Web of Science та Scopus. Він демонструє значущість наукової праці і вираховується з огляду на попередні публікації. SCI активно підтримується міжнародним вченим товариством та показує сумарну кількість посилань на публікації в періодичних виданнях за певний час, підраховується в Scopus та Web of Science.

Індекс Гірша. Допомагає визначити комплексну оцінку публікаціям вченого та їхньої цитованості. Він допомагає виявити величину, яка характеризує важливість та масштаб внеску вченого в науку, а також порівнювати дослідників та їхні праці. H-index фігурує в базах даних Scopus, Web of Science та інших.

Олена Гімчинська ознайомила науковців з однією з найбільших та найпопулярніших мультидисциплінарних наукових платформ у світі – наукометричною базою даних Web of Science, можливостями цієї бази для пошуку інформації про наукові дослідження.

Звернула увагу на те, що індексація в Web of Science свідчить про високий статус і вплив наукового журналу на світову наукову спільноту.

 

Захід провела Софія Задерей, технічний супровід Оксана Калічко.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: