«Діабет стосується всіх. Бережіть себе і своїх рідних!» – інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби з діабетом

Всесвітній день боротьби з діабетом був відзначений нашою бібліотекою онлайн англомовною інформаційною годиною «Діабет стосується всіх. Бережіть себе і своїх рідних!», яка проводилася для студентів 12 листопада 2020 року.

Було зауважено, що цей Всесвітній день запроваджений з 14 листопада 1991 року у багатьох країнах світу. З його нагоди країни реалізують різні скринінгові програми, готують радіо- й телевізійні ефіри, організовують спортивні заходи тощо.

Слухачам розповіли про поширення  цукрового діабету, статистику смертності від цієї хвороби та важливість боротьби з нею. Окрема увага була звернута на Індію, яка займає друге місце із захворюваності після Китаю. Були представлені важливі наукові факти стосовно етіопатології, клініки та лікування діабету. Розказано про науковців-лауреатів Нобелівської премії Ф. Г. Бантінга, Ч. Г. Беста і Д. Р. Маклауда, які відкрили інсулін у 1922 році.

Наприкінці заходу були надані рекомендації щодо профілактики цукрового діабету, зокрема, необхідності контролю за рівнем цукру в організмі, зміни способу життя, підвищення фізичної активності, вживання здорової їжі невеликими порціями, припинення тютюнопаління, обмеження вживання алкоголю тощо.

Викладачі взяли участь в інтерактивному обговоренні представленої проблеми.

Присутніх закликали дбати про своє здоров’я та піклуватися про здоров’я рідних.

У заході взяли участь студенти І курсу (41 гр.), ІІ курсу (45, 55, 75 гр.), ІІІ курсу (41 гр.), IV курсу медичного факультету №3 за організаційної підтримки головного куратора факультету Гарвасюк О.В., заступника головного куратора  Кушнірик О.В., викладачів-кураторів Антонюк О.П., Матійчук К.Д.

Захід підготували та провели

співробітники бібліотеки Полякова Т.В. та Кухлій І.В.