Preiswerk, G. Zahnheilkunde : ein Lehrbuch / G. Preiswerk. – 3. Auflage. – Munchen : J. F. Lehmann’s Verlag, 1919. – 396 S. : il. – (Lehmanns medizinische Handatlanten ; Band XXX)
Підручник і атлас стоматології, включаючи хвороби порожнини рота.
Автор: Густав Прейсверк
Вид.: Мюнхенське вид-во Й. Ф. Леманна, т. 3, 396 стор., 56 кольор. таб., 141 текст. малюнок, німецька мова, 1922 р.
Передмова: «Третє видання давно було б закінчено, але світова війна загальмувала. З виправленнями старанно допомагав пан Спренг, а також перший помічник стоматологічної клініки в Базелі…»
Івердон (Швейцарія) жовтень 1919 р. Gust. Preiswerk-Maggi
Професор др. Джоз з Аркві (в подяку від автора-випускника)
Зміст
- Передмова
- Список текстових малюнків.
- Порівняльна анатомія зубних рядів, анатомія.
- Гістологія
- Фізіологія
- Бактеріологія (морфологія та біологія)
Захворювання порожнини рота
Історії (уривок)
Відомості про часи стародавніх єгиптян, як висококваліфікованих стоматологів; євреїв, у котрих були бездоганні зубні протези; расові відмінності щодо рівня карієсу у стародавній Греції.
З Гіппократа (460-355 до н. е.) почалися великі зміни в медицині та стоматології. Свідчення стоматологічної діяльності у римлян можна знайти в законах ХІІ ст. Стародавні римляни фактично засновники стоматології…
Л. Венгук (1632-1723) завдяки удосконаленню мікроскопа, гістології, значно просунув цю науку. У Франції ХVIII ст. було зроблено значний крок вперед.
Фошар, якій став засновником сучасної стоматології, у своїй епохальній праці: «Le Surgery Dentiste on traite des dents», 1728, заклав основу анатомії, фізіології, патології та терапії зубів і ротової порожнини, але ще незавершену структуру міжнародних стоматологічних знань та навичок…