«Хотинська звитяга українського козацтва» (до 400-річчя Хотинської битви) – до Дня захисників і захисниць України

Напередодні Дня захисників і захисниць України, яке щорічно відзначається 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва зі студентами I курсу 8 гр., ІІ курсу 8 гр. Медичного факультету № 2 за ініціативи кураторів груп Людмили Андрущак та Наталії Пантелейчук була проведена інформаційна година «Хотинська звитяга українського козацтва» (до 400-річчя Хотинської битви) онлайн.

Найвідомішою і найбільш важливою історичною подією, яка відбулася під Хотином в XVII столітті, була війна 1621 року між турками і поляками, які володіли тоді величезною територією України і у якій вирішальну роль зіграли українські запорозькі козаки на чолі з гетьманом Петром Конашевичем Сагайдачним.

Під час заходу студентам розповіли, на полі бою зійшлися три великі армії: з одного боку, майже 200-тисячне військо Османської імперії, з іншого – приблизно 32-тисячна польсько-литовська армія, а невдовзі їй на підмогу підійшло майже 45-тисячне Військо Запорозьке на чолі з гетьманатом Петром Конашевичем-Сагайдачним. Битва під Хотином тривала чотири тижні і стала зламним моментом в історії. Вона вражала сучасників як кількістю військ, що в ній брали участь, розмахом воєнних дій, та наслідками. Турки перестали бути об’єктом незборимого жаху для багатьох народів Європи і Азії. Перемога під Хотином врятувала Західну Європу від вторгнення яничар, прославила запорожців і їхнього гетьмана Петра Сагайдачного.

Крім того, Конашевичу вдалося відновити статус православної церкви в Україні та Київську митрополію. Король та магнати фактично визнали рівноправність українців в складі Речі Посполитої наряду з поляками та литовцями.

Це були ті перемоги Петра Сагайдачного, які зробили його феноменальним гетьманом, патріотом та великим захисником свого народу, однією з тих світлих постатей, яка назавжди залишиться в народній пам’яті.

Захід підготувала та провела бібліотекар І кат. Світлана Тулевська