«Ігри, у які грають люди. Трансактний аналіз Е. Берна» – науково-практичний семінар он-лайн

До Дня науки в Україні, співробітники бібліотеки – Данилова  М. О., Тулевська С. О., 7 травня 2020 року, спільно з в.о. зав. кафедри психології та філософії, к. психол. н. доц. Тимофієвою М.П. та студентами І курсу спеціальності «Медична психологія» провели он-лайн науково-практичний семінар  «Ігри, у які грають люди. Трансактний аналіз Е. Берна», до 110-річчя від дня народження.

Маша Данилова, Світлана Тулевська  підготували презентацію про американського психолога і психотерапевта  Еріка Берна, під час якої ознайомили учасників наукового семінару з  біографією всесвітньо відомого психолога, висвітили етапи становлення його як психоаналітика та психотерапевта,  закцентували увагу на роках активної роботи та відомих публікаціях.

Доц. Марина Тимофієва розкрила основні ідеї трансактного аналізу Е. Берна, структуру особистості, яка включає три его-стани «Я»: Батько, Дитина, Дорослий та спеціальну термінологію: гра, погладжування й удари, трансакції, заборони і ранні рішення, життєвий сценарій, життєві установки. Наведена позиція психолога як вчителя та експерта й активна позиція клієнта в корекційному процесі. Розкрито техніку сімейного моделювання, аналіз трансакцій, життєвого сценарію.

Студенти мали можливість закріпити теоретичний матеріал техніками Трансактного аналізу.

Присутнім надали інформацію, за даною тематикою, щодо наявності літератури в бібліотеці БДМУ.