«Конституція – оберіг нашої державності» – до Дня Дня Конституції України

Напередодні Дня Конституції України, 9 червня, бібліотекар І кат. Тулевська С. О. спільно зі студентами ІІ курсу 1 гр. (9 клас) фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація» під керівництвом куратора групи – Купчанко К.П. провели інформаційну годину «Конституція – оберіг нашої державності» (онлайн).

25 років тому, 28 червня 1996 року на сесії Верховної Ради України 2-го скликання був ухвалений Основний Закон нашої держави – Конституція України.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, визначило розподіл між гілками влади, зовнішньополітичну діяльність. Це було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, який також сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Цій події передували 6 років напруженої праці, консультацій і домовленостей. Хоча з усіх пострадянських республік, Україна прийняла Конституцію останньою, міжнародне співтовариство визнало її однією з найдемократичніших у світі.

Крім всього вищезазначеного студентам розповіли основні віхи історії, якими українці йшли до своєї державності.

Студентство і молодь є прогресивною силою перетворень та змін, які відбуваються сьогодні в Україні та покликані бути активними учасниками розбудови процвітаючого демократичної держави.