«Любіть медицину так, як її любив О.О. Богомолець» – інформаційна година англійською мовою

В рамках відзначення Дня науки в Україні 18 травня 2022 р. відбулася інформаційна година англійською мовою «Любіть медицину так, як її любив О.О. Богомолець» для студентів медичного факультету №3.

Олександр Олександрович Богомолець – український учений-патофізіолог, академік, основоположник української школи патологічної фізіології, ендокринології та геронтології.

Під час заходу студентів коротко ознайомили з історією життя ученого, роками його навчання та становлення в науці. Особливу увагу було приділено таким відкриттям науковця, як антиретикулярна цитотоксична сироватка, нові методи переливання і консервації крові, взаємодія пухлини та організму, здатність організму до резистентності хворобі, а також написання першого в країні підручника з патологічної фізіології.

Академіка О.О. Богомольця характеризували не тільки як блискучого ученого, а і як активного громадського діяча і чудову людину. У розповіді зазначалося, що внесок ученого у вітчизняну науку був високо оцінений державою і нагороджений вищими орденами, званнями, медалями; на будинках, де жив академік, були вивішені меморіальні дошки, на його честь названі вулиці в багатьох містах України, зокрема в Києві, Чернівцях, Львові та Броварах.

На завершення був приведений девіз академіка О.О. Богомольця: «Життя – це ще не все, головне – служити людям». Присутнім на заході іноземним студентам також було розказано про заснування премії імені О.О. Богомольця, яку з 2007 р. вручає Відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України за видатні досягнення в галузі фізіології та патофізіології. Всіх учасників інформаційної години закликали любити медицину і прагнути до наукових відкриттів!

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Т.В. Полякова та І.В.Кухлій за організаційної підтримки головного куратора медичного факультету №3 Кушнірик О.В. і кураторів факультету Антонюк О.П., Власової К.В. та Стегніцької Л.В.