Міжнародна науково-практична конференція “Бібліотечні цінності в епоху сучасних інформаційних технологій”(Чернівці 14-15 травня 2015 року)

14 травня 2015 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотечні цінності в епоху сучасних інформаційних технологій», яка проходить на базі бібліотеки Буковинського державного медичного університету.

З вітальним словом до часників конференції звернувся ректор БДМУ Тарас Бойчук. Він зазначив, що проблемні питання, які обговорюються на конференції, є надзвичайно актуальними та важливими у контексті сучасного розвитку медичних бібліотек.

Під час пленарного засідання були заслухані доповіді: «Сучасна бібліотека – виклики часу» (генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки України, заслужений працівник культури України Павленко Р.І.), «Сучасні освітні технології Буковинського державного медичного університету та бібліотеки як його структурного підрозділу» (директор бібліотеки БДМУ Цимбал В.І.), «Рейтингова система оцінювання роботи працівників бібліотеки як складова менеджменту якості інформаційно-бібліотечної діяльності» (бібліотекар 1 категорії бібліотеки БДМУ Хитик В.І.).

У рамках конференції були обговорені основні питання впровадження новітніх інформаційно-технологічних систем, створення електронних ресурсів та баз даних, управління ними, доступ до світових інформаційних ресурсів, уведення нових послуг та сервісів, формування перспективних напрямів і форм інформаційно-бібліотечної кооперації.

Також для всіх учасників конференції студенти Буковинського державного медичного університету підготували концерт. Для гостей міста виступили Народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Трембіта»та студенти-учасники мистецьких студій Палацу «Академічний».
 15 травня 2015 р. в електронному читальному залі № 1 бібліотеки відбувся науково-практичний семінар «Інституційні репозиторії як засіб інтеграції української науки в глобальний інформаційний простір».

З доповіддю «Інституційні репозиторії в Україні та світі» виступила заступник Генерального директора ННМБ України з питань інформаційних технологій Оксана Бруй; “Інституційний репозиторій ХНМУ: від проекту до реалізації” –  заст. директора Тетяна Павленко.

Про формування, розвиток та підтримку цифрового репозиторію «Інтелектуальні фонди БДМУ» доповіла завідуюча відділом бібліотеки Аліна Ширєнкова.

Було сформовано робочу групу зі створення на платформі серверу Буковинського державного медичного університету бази повнотекстової навчальної літератури
В день заїзду 13 травня 2015 року делегати з інших міст відвідали Резиденцію Буковинських митрополитів.
Робота конференції завершилась екскурсією по центру старого міста Чернівці.