Буковинський Державний Медичний Університет

БІБЛІОТЕКА

Вдосконалюємося для вас!
Вгору

«Минуле і сьогодення української армії» – інформаційна година до Дня збройних сил України

До Дня збройних сил України 6 грудня, в бібліотеці БДМУ відбулася інформаційна година  – «Минуле і сьогодення української армії»

Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.

Співробітники бібліотеки нагадали присутнім про важливі періоди створення українських Збройних Сил:

про найяскравішу сторінку літопису боротьби українського народу за свою незалежність – козацький рух (сер. XVII ст.) Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи та гідності України як незалежної, суверенної держави.

– про те,  як після столітньої перерви, українське військо відродилося знову. Цього разу – як невелике з’єднання у складі австрійської армії – легіон Українських Січових Стрільців (1914-1920 рр.). То були справді важкі для України часи – Перша світова війна. З одного боку Росія, з іншого Австро-Угорщина. Але Січові стрільці  боролись за свою  Українську державу.

– про військово-політичну формацію українського визвольного руху – українську повстанську армію, засновану в кінці  1942 р., стратегічною метою якої було відновлення української державності. Відповідно боротьба розгорталася проти всіх держав, що намагалися завадити цьому.                                                                                           

.

– про нову сторінку літопису українських Збройних Сил, яка почалася після Революції Гідності.

За 5 років українське військо зробило неймовірний ривок у розвитку, перетворившись із деморалізованого збройного формування в боєздатну і мотивовану армію.

Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, які дивують увесь світ.  

  Захід відбувся зі студентами ІІІ курсу 18, 17 груп Медичного факультету № 2  за ініціативи кураторів груп – асистента кафедри гістології, цитології та ембріології – Андрущак Л. А, доцента кафедри фармакології – Кишкан І.Г.  

Інформаційну годину підготували та провели: Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій.                                     

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print Friendly, PDF & Email

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: