«Основи наукового цитування та стилі оформлення посилань у наукових роботах. Представлення власних здобутків науковій спільноті» – онлайн-семінар до Дня науки в Україні

28 квітня 2021 року до Дня науки в Україні для слухачів Школи молодого викладача, працівниками бібліотеки БДМУ було проведено онлайн-семінар «Основи наукового цитування та стилі оформлення посилань у наукових роботах. Представлення власних здобутків науковій спільноті».

На зустрічі були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та виховання доц. Ніна Зорій та молоді викладачі університету.

Головна мета онлайн-семінару – довести молодим науковцям інформацію про те, що обов’язковим компонентом будь-якої наукової роботи є наукове цитування.

Саме з цією метою провідний бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу Софія Задерей проводячи онлайн-семінар, звернула увагу молодих науковців на те,  що однією з найважливіших вимог до наукової роботи – є грамотне використання наукової літератури яка цитується в науковій роботі.

Під час семінару було розглянуто низку питань, пов’язаних із правилами цитування опублікованих творів інших авторів: надано загальне поняття цитування, його види, зазначено законодавчу базу з питань авторського права, пов’язаних з цитуванням; визначені основні вимоги до оформлення цитат, плагіату та самоцитування.

Поряд з основними правилами цитування, були  представлені теми, які викликають у молодих науковців значну кількість запитань: якісні й кількісні характеристики посилань і цитат, вибір стандарту оформлення джерел для публікації.

Наводилися приклади помилкового чи некоректного вживання та оформлення цитат, виходячи з типових помилок, які допускаються в наукових роботах.

Зав. інформаційно-бібліографічним відділом Аліна Ширєнкова ознайомила науковців з інформацією про можливості представлення власних здобутків науковій спільноті.

Адже, кожний вчений прагне, щоб його наукова праця була значима серед інших дослідників, несла користь і унікальність даних, тоді інші автори будуть посилатися на них, використовувати у своїх роботах і створювати нові відкриття.