Семінар «Лікарська помилка: професійні, правові та моральні аспекти»

25 квітня на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб для студентів 5 і 6 курсів спеціальності «педіатрія» провідним бібліотекарем наукової бібліотеки БДМУ Хитик В.І. проведений семінар за темою: «Лікарська помилка: професійні, правові та моральні аспекти».

Під час семінару зі студентами відбулася дискусія про право лікаря на помилку.

В ході обговорення зверталася увага на важливість професіоналізму лікаря і необхідність постійного самовдосконалення з метою уникнення лікарських помилок. В цьому контексті студенти мали можливість подумки задати запитання самому собі: «Чи хотів би я лікуватися у майбутньому в такого лікаря як я?» і могли подумки відповісти на нього для самого себе. Сподіваємося, це дозволило глибше пізнати себе у професійному відношенні.

Розглянуто поняття лікарської помилки, диференціювання лікарської помилки з іншими діями лікарів, класифікацію помилок, проаналізовано їх видову специфіку. Обговорювалися лікарські помилки з позиції деонтології.

Зважаючи на серйозність теми, значна увага була приділена обговоренню юридичної (кримінальної, цивільної та дисциплінарної) відповідальності лікарів.

Завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, професор Колоскова О.К., яка була присутня на заході, акцентувала увагу студентів на необхідності постійного підвищення професійного рівня, удосконалення практичних навичок і важливості деонтологічної складової у відносинах «лікар-пацієнт».