Семінар «Основні правила і положення щодо оформлення дисертаційної роботи. Пошук інформації в процесі виконання наукової роботи»

27 вересня 2022 р.  співробітники бібліотеки  Аліна Ширєнкова  та  Софія Задерей  для аспірантів-здобувачів 1 року навчання в електронному читальному залі бібліотеки провели семінар «Основні правила і положення щодо оформлення дисертаційної роботи. Пошук інформації в процесі виконання наукової роботи».

Під час семінару Софія Задерей ознайомила молодих здобувачів  із вимогами до оформлення дисертації, затвердженими наказом Міністерства освіти й науки України від 12.01.2017 р. № 40 та основними розділами наказу. Звернула увагу на вимоги до цитувань та посилань. Адже правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності та сприяє якісному інтегруванню українських дослідників у світову систему наукової комунікації.

Під час виступу було зазначено, що складання списку використаної літератури, джерел та посилань є важливим обов’язковим елементом наукової роботи. Цей процес відбиває роботу автора зі збору та аналізу інформації, дозволяє зробити висновок про глибину та ґрунтовність дослідження і, певною мірою, є вираженням культури наукової праці.

Аліна Ширєнкова, звернула увагу молодих здобувачів на те, що для  успішного виконання наукової роботи потрібно здійснювати пошук необхідної інформації. Значення та роль інформації полягають у тому, що без оперативної, повної та якісної інформації не може бути проведене будь-яке наукове дослідження. Ознайомила аспірантів-здобувачів з відкритими електронними ресурсами, які українським науковцям під час воєнного стану надали міжнародні наукометричні бази даних. Для українських вчених надано, по можливості, повні тексти. Тому молоді науковці можуть повноцінно використовувати дані ресурси.

На завершення семінару завідувачка відділу докторантури, аспірантури та клінічної ординатури Надія Панасенко побажала молодим здобувачам університету нових творчих пошуків і здобутків, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів і перемог на нелегкому, але надзвичайно цікавому шляху.

Матеріал підготувала:   провідний бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу  Софія Задерей